تبليغات X
مدل مانتو
بلیط اتوبوس
جذب پسر
تاريخ : 8 مهر 1396 | 15:14 | نویسنده : مدیر | بازدید : 2249

8 راه برای­جلب توجه­با قانون جذب

­


در مورد­جذب­انسانها و اینکه ما چه کسانی را جذب می‏کنیم، نمی‏توان افرادی را که حضورشان در زندگی ما به دست خودمان نبوده و ناچارا در زندگی ما وارد شده‏ اند را به حساب آورد، مانند پدر، مادر، برادر، معلم، همسایه و … . اما­جذب­دوستان و همسر مسئله‏ای است که تا اندازه‏ای می‏توان در آن به صورت اختیاری عمل نمود.

­

ما همیشه افرادی را­جذب­می‏کنیم که مانند ما اندیشیده و نیز رفتاری مانند خودمان دارند اما نه تنها دقیقا شبیه خودمان، بلکه بسیار بیشتر و شدیدتر از خودمان در آن رفتار و تفکرات زندگی خود را سپری می‏کنند.

­

برای مثال اگر ما روزی 2 بار غیبت کرده و دروغ می‏گوییم، فردی را­جذب­خواهیم کرد که روزی 50 بار دروغ گفته و غیبت می‏کند. همچنین مثلا اگر ما تا انداز20 نمره امیدوار به رحمت خدا هستیم، فردی را­جذب­می‏کنیم که به اندازه 200 نمره به رحمت خدا اطمینان و یقین دارد.1.­­ ­اهداف بلند مدت خود را بنویسید

­

باب Proctor و دیگر معلمان توسعه شخصی می گویند یکی از مهم ترین چیزهایی که می توانید انجام دهید این است که از لحاظ جسمی هدف خود را بر روی یک تکه کاغذ بنویسید و روزانه به آن مراجعه کنید. شما می توانید آن را بر روی آینه در حمام چسبناک قرار دهید یا آن را در کیف پول خود نگه دارید. هرجایی که شما قرار می دهید ، مطمئن شوید که شما هر روز آن را مشاهده می کنید. با انجام این کار شما در جهان می خواهید به­اهداف­خود برسید و در طول زمان، جهان تحقق یابد.

­

مقاله مرتبط:چگونه مرد مورد علاقتون را به سمت خودتون جذب کنید؟

­

2.­­ ­استفاده از تاییدیه ها

­

جملات­ثروت، موفقیت، لذت، خنده، پول نقد یا هر کلمه ای که به شما شادی می دهد را بنویسید. این کلمات باید برای شما مثبت و درست باشد. قبل از رفتن به رختخواب، این عبارات را به مدت حداقل 5 دقیقه آماده کرده و با صدای بلند بخوانید. اضطراب و انرژی اضافی را به عبارات اضافه کنید تا منحنی یادگیری را اجرا کنید. با گذشت زمان، ذهن ناخودآگاه شما به سمت عمل حرکت خواهد کرد و شروع به جستجو برای بهترین راه برای رسیدن به­اهدافخود کنید.

انتظار نداشته باشید نتایج فوری از تصدیق ها را مشاهده کنید، اما در عوض، بهبود تدریجی در طول زمان را مشاهده خواهید کرد. در نهایت این ایده ها طبیعت دوم خواهند شد و تغییر در زندگی شما بی وقفه اتفاق می افتد.

­3.­­ ­هرآنچه را که پس از بدست آوردن­احساس­خواهید کرد، الان­احساس­کنید

­

­

جلب توجه

­

از خودتان بپرسید : اگر به شرایط مالی ایده آلتان دست پیدا کنید، چه احساسی خواهید داشت؟ آیا احساسِ آزادی امنیت یا هرچیز دیگری خواهید داشت؟زمانی که توانستید­احساسات­پس از داشتن را­احساس­کنید، هرکاری میتوانید انجام دهید تا آن­احساسات­را در روز بیشتر داشته باشید. تصویر سازی کنید، به محله های ثروتمندان بروید و قدم بزنید یا هرکار دیگری.شما باید­احساسات­را جدی بگیرید زیرا منبع اصلی دریافتی های زندگی تان است…

­

مقاله مرتبط:قانون جذب چیست؟چگونه عمل می کند؟

­

4.­­ ­فکرکردن به­احساسات­مثبت و رد شدن از افکار منفی

­

برای زنده ماندن در حالت ثابت از ارتعاشات مثبت، باید­احساسات­مثبت را مجاز بدانید و به آن ها فکر کنید. با فکر کردن به افکار مثبت ذهن ناخودآگاه به سمت­احساسات­مثبت ­روانه می شود.­احساسات­منفی باید مورد بررسی و درک قرار بگیرند، اما هرگز به ذهن خود اجازه داده ندهیدکه زمان زیادی به آن ها فکر کند.

در واقع، وضعیت روحی شما کاملا تحت کنترل شما است اگرشما انتخاب کنیدکه به چه چیزی فکرکنید. جهان با شادی و شگفتی فراوانی پر می شود وهمیشه به نیمه ی پرلیوان نگاه کنید نه نیمه ی خالی لیوان. این­احساس­مثبت به محیط زیست وارد می شود و چیزها و افراد ودوستان را به شما جذب می کند. با باقی ماندن در حالت منفی شما مردم و موقعیت های منفی را به زندگی خود جذب خواهید کرد. به یاد داشته باشید، شما فکر می کنید سرنوشت شما را کنترل می کند، بنابراین با دقت فکر کنید.5.­­ ­شرکت در فعالیت های مثبت

­

شرکت در فعالیت هایی است که بدن، ذهن و روح شما را آرام می کند. به خاطر داشته باشید که در طبیعت خود شما وحشی هستید و بهترین زمانی که از شهر و طبیعت دور هستید­احساس­خوبی خواهید داشت. از کامپیوتر خود بیرون بیایید و به جای رفتن شهربه جنگل بروید. طبیعت دارای ارتعاش کامل است و شما باید زمان زیادی را در زمینه میدان های ارتعاشی مثبت صرف کنید.

هنگامی که شما در فعالیت در فضای باز شرکت می کنید، همه ی فکرتان را به لیست کارها و مسائل مربوط به کار نگذارید. در عوض، ­خود را در تصویری مجسم کنید که به آرزوها و رویاهای خود رسیده اید. یک ترفند برای آوردن ذهن شما به لحظه حاضر، تمرکز کردن و تنفس عمیق بکشید. مطالعات نشان می دهد که مشارکت در این فعالیت ها می تواند غرایزش های اولیه شما را به سطح برساند و باعث شود که شما زنده بمانید.

­

مقاله مرتبط: چگونه یک رابطه سالم بسازیم؟


6.­­ ­ایجاد شانس پیروزی با تقویت قوای بدنی

­

عرق کردن یک راه عالی برای آزاد کردن اندورفین ها و بهبود روحیه شماست. من ترجیح می دهم که فعالیت های جسمانی را که واقعا در آن لذت می برم، شرکت کنم، بنابراین من در حال کار کردن و داشتن یک زمان خوب هستم.

­

تقویت قوای جسمی

­

البته چیزهایی مانند غواصی،دوچرخه سواری، پیاده روی، کوهنوردی، و یا هر چیز دیگری آن را قطعا به خلق و خوی شما کمک خواهد کرد. شما همچنین می توانید از چیزهایی مانند دوش آب داغ، سونا، حمام گرم و اتاق بخار استفاده کنید تا عرق خوبی داشته باشید. آنچه که شما ترجیح می دهید انجام دهید، مهم است که بدن سالمی داشته باشید. هنگامی که این دو را در همان زمان ترکیب می کنید، واقعا می توانید به بهبود روح و بدن خود کمک کنید.

­


7.­­ ­از­موفقیت­دیگران لذت ببرید

یکی از مثبت ترین چیزهایی که می توانید در زندگی خود انجام دهید خوشحالی برای­موفقیت­دیگران است.

­

خوشحالی از موفقیت دیگران

­

اگر شما در­موفقیت­دیگران شادی نکنید، حرکت به مکان خلاقانه امکان پذیر نیست. در حقیقت، شما باید چنین ذهنیتی داشته باشید که در شما خوشحال می شوید وقتی اطرافیانتان به­موفقیت­می رسند. گفته های قدیمی می گوید: "یک­موفقیت­،موفقیت همه کشتی ها" است و این سخنان بهموفقیت­در کسب و کار و زندگی می پردازد.

برای­موفقیت­سایرین خوشحال باشید که برای شما­موفقیت­بیشتری به همراه خواهد آورد. شما باید در کارهایی که انجام می دهید، تا حد زیادی اعتماد داشته باشید و خوشحال باشید که دیگران در اطراف شما پیروز می شوند. در عوض، هنگامی که به رویاهای،­اهداف­و آرزوهایتان دست می یابید، آنها برای شما خوشحال خواهند شد.8.­­ ­فراموش نکنید که به یادگیری ادامه دهید

­

مهم نیست که چقدر هوشمند هستید ،همیشه سعی کنید هرچه بیشتر درباره شادی،­موفقیت­و معنویت یاد بگیرید. هزاران نفر از افرادوجود دارندکه هرکدام دیدگاه منحصر به فرد خود را دارند که می توانید از آنها برای بهبود افکار خود کمک بگیرید.. شما لازم نیست 100٪ با هر یک از افراد موفق ،موافق باشید تا چیزی از آنها یاد بگیرند. در عوض، فقط 1 یا 2 عدد رمز طلایی را که برای شما مفید است ­را به دست آورید و بقیه را نادیده بگیرید.​

امتیاز : 3


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 7 مهر 1396 | 10:58 | نویسنده : مدیر | بازدید : 1964

روانشناسی­دروغ

­


تعریف­دروغ­:

دروغ، سخن بر خلاف حقیقت است و دروغ گو کسى است که بر خلاف حقیقت،خبرى می ‏دهد.

این ویژگی ناپسند از صفات سخن است و دروغ گویى از صفات سخن گو و این دو همیشه باهم یار نیستند. یعنی این که می ‏شود سخنى­دروغ­باشد، ولى گوینده‏ اش دروغ گو نباشد، چنان که‏ ممکن است کسى دروغگو ، ولى سخنش­دروغ­نباشد، بلکه راست و مطابق‏ حقیقت‏ باشد. این صفت مخصوص انسان های دو رو و منافق است که دل و زبانشان با هم یکی نیست.

در عین حال­دروغ­علاوه بر بعد زبانی شیوه‌های دیگری همچون اشاره، سکوت، نگارش، تدلیس و زیبا جلوه‌ دادن، تعارف، تعریف با حذف واضافه، تحریف و کتمان را نیز شامل شود.
دروغ­معمولا بیانی خلاف واقع و یا کتمان یک واقعیت است و عملی است که فرد کم و بیش به طور عمدی سعی می کند گفتار یا عمل نادرست را در ذهن دیگران درست و حقیقی جلوه دهد.

دروغ­در واقع سخن و مطلبی است که مطابق با واقع و حقیقت نیست یعنی بین آنچه که توسط فرد بیان می شود و آنچه در جهان خارج وجود دارد در رابطه منطقی و صحیح وجود ندارد.

­

دروغ

­

دروغ گویی یک صفت ناپسند است که بعضی از افراد بدان مبتلا هستند و در میان بعضی چنان شایع است که گویی به صورت عادت تلقی می شود .

اکثر والدین از این امر شکایت دارند که علی رغم این که تمام امکانات خود را برای تربیت صحیح فرزندشان بکار برده اند و برای راست گویی آنان از هیچ کوششی دریغ نورزیده اند، با این وجود، فرزندشان­دروغ­می گوید . باید توجه داشت که این لغزش از دوران کودکی­پایه گذاری شده است; زیرا وقتی کودک در روزهای اول زندگی توانایی سخن گفتن را پیدا می کند و قادر به حرف زدن می شود، حتی اگر دروغ بگوید، چون سخن او برای والدین شیرین است، در نتیجه، با خنده و شادی از او استقبال کرده و او را مورد تشویق قرار می دهند; غافل از این که همین امر موجب رشد این نابهنجاری در کودک می شود و بدین سان شخصیت کودک شکل می گیرد .


­

دروغ­معمولا بیانی خلاف واقع و یا کتمان یک واقعیت است و عملی است که فرد کم و بیش به طور عمدی سعی می کند گفتار یا عمل نادرست را در ذهن دیگران درست و حقیقی جلوه دهد.
دروغ گویی­بیشتر جنبه آموختنی(اکتسابی) دارد زیرا انسان ها فطرتا و ذاتا دروغگو نیستند، بلکه دروغگویی را از محیط زندگی خود مانند خانواده، مدرسه و بطور کلی از اجتماع آموخته اند. حتی می توان به جرات گفت که پایه و اساس دروغگویی (بخصوص در کودکان و نوجوانان) از خانواده شروع می شود.

­

دروغ­اقسام گوناگونی دارد که از آن میان می‌توان به:

دروغ‌گویی زبانی، ریا و تظاهر، نفاق و دورویی، کتمان حقیقت، نقض عهد و پیمان و هر چیز نادرست و ناراستی اشاره کرد.

­

مقاله مرتبط:روان شناسی شخصیت

­

پیامدهای دروغ گویی

­

دروغ گویی مانند سایر بیماری های روانی و عاطفی، ابتدا از یک مساله ساده کوچک آغاز می شود و چنان چه به موقع درمان نشود، به یک بیماری روحی تبدیل می شود که مشکلات بسیاری را برای فرد مبتلا و دیگران فراهم می سازد . از نظر روانی،­دروغ گویی­برقرار کردن نوعی رابطه بیمار گونه با دیگران است که علاوه بر شخص، دیگران را نیز دچار ناراحتی و مشکل می کند .

دروغ گویی عامل اصلی فسادهای دیگر است، به طوری که شاید بتوان گفت کلید ورود به سایر فسادهاست .

«در یک کنفرانس سراسری آموزش و پرورش در سانفرانسیسکو گفته شد، تا وقتی که مدارس آمریکا نتوانند نسلی که­دروغ­نگوید، افترا نزند، قانون نشکند و به حقوق دیگران تجاوز نکند، به وجود آورند، نمی توانند خود را موفق­بدانند . تدریس، خواندن، نوشتن، دانش، و هنر کافی نیست و نمی تواند هدف اصلی آموزش و پرورش باشد، بلکه مهم ترین وظیفه آموزش و پرورش، تدریس­دروغ­نگفتن است که عامل اصلی تمام فسادهاست .»


­

دروغ گویی مانند سایر بیماری های روانی و عاطفی، ابتدا از یک مساله ساده کوچک آغاز می شود و چنان چه به موقع درمان نشود، به یک بیماری روحی تبدیل می شود که مشکلات بسیاری را برای فرد مبتلا و دیگران فراهم می سازد.

به هر حال دروغگویی هر دلیلی که داشته باشد مسلما باعث بروز تغییراتی در فرد می شود و لذا شناخت این تغییرات به ما کمک خواهد کرد تا با موفقیت بیشتری تفاوت حرف راست و­دروغ­را متوجه شویم.

در این زمینه مطالعات بسیار متنوعی صورت گرفته است و سعی شده است از علائم و نشانه های فیزیولوژیکی گرفته تا تغییرات رفتاری افراد دروغگو مورد بررسی قرار گیرد. در ادامه به توضیح مختصری از این علائم و نشانه می پردازیم. البته فراموش نکنید که منظور ما از ارائه این یادداشت ترویج بدگمانی و یا مچ گیری نیست.

آنچه در یادداشت ذیل به شما ارائه می گردد تنها نتایج پژوهش های علمی دانشمندان علم­روانشناسی­است:

­

مقاله مرتبط: روانشناسی رنگ ها


علایم و نشانه های دروغگویی

مطالعات نشان داده که در هنگام دروغگویی فشار خون افراد و کارکردهای بدنی شان افزایش می یابد. یعنی به طور کلی دروغگویی بر حرکات افراد نیز تاثیر می گذارد.

­

دروغگویی

­

برای مثال اگر توجه کرده باشید در برخی از موارد افراد دروغگو اعضای صورت خود را لمس می کنند آنها اغلب بینی، لب ها و یا گوش خود را لمس می کنند. اگر توجه داشته باشید در چنین شرایطی فرد گوینده از نگاه کردن مستقیم به چشمان شما خودداری می کند، زیرا آنها دوست دارند از خیره نگاه کردن سرباز زنند و مسیر حرکت چشمان خود را دائما از جایی به جای دیگر جابجا کنند. همچنین اگر می بینید که فرد گوینده بیش از حد خیره خیره به چشمان­شما نگاه می کند و نگاههایش مظنون است، این خود می تواند نشانه دیگری از عدم صداقت وی باشد.

­

مقاله مرتبط: اعتماد به نفس کاذب چیست؟


پیامد­دروغ

نقطه مقابل هر فرد پر نفوذترین مکان ارتباطی به شمار می رود به همین دلیل وقتی فردی اقدام به دروغگویی میکند ناخودآگاه سعی می کند در میدان دید مخاطب قرار نگرفته و سعی می کند که در زاویه(گوشه) قرار بگیرد.

افراد دروغگو تمایل دارند دستانشان در خارج از میدان دید مخاطب قرار بگیرد و بطور معمول کف دست این افراد دیده نمی شود. از طرف دیگر اظهارات آنها به نظر بسیار سفت و سخت و قاطع می رسد و به موازات آن سعی می کنند میزان حرکات بدنی شان را به حداقل برسانند. به لبخند این دسته از افراد توجه کنید!! یک لبخند تمام عیار نیست و بیشتر شبیه به یک لبخند بیجا و ابلهانه است و تنها ماهیچه های محدودی از صورت را به خود اختصاص می دهد.

برخی دیگر از افراد در هنگام­دروغ­گفتن به شدت دچار تعریق می شوند. وقتی از افراد دروغگو زیاد سوال پرسیده شود عصبانی می گردند و به این ترتیب شدت تعریق شان زیاد می شود. اگر فکر میکنید طرف مقابل شما در حال­دروغ­گفتن است سعی کنید از او چندین سوال مشابه بپرسید و واکنش او را مورد ارزیابی قرار دهید.

لبخند افراد دروغگو بیشتر شبیه به یک لبخند بیجا و ابلهانه است و تنها ماهیچه های محدودی از صورت را به خود اختصاص می دهد.

اوج فاجعه زمانی است که فرد دروغ‌گو، دروغ‌های شخصیتی، بیانی و رفتاری خویش را خود نیز باور می‌کند. چنین فردی نه تنها بالاترین ضررها را به شخص خود وارد می‌کند، بلکه موجب سلب اعتماد عمومی و وارد کردن زیان‌های بیشمار مادی، معنوی، روانی و شخصیتی به اطرافیان خود می‌گردد.
­

​

امتیاز : 2


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 6 مهر 1396 | 14:41 | نویسنده : مدیر | بازدید : 1650

چگونه مرد مورد علاقتون را به سمت خودتون­جذب­کنید؟

­

بیایید با این واقعیت روبرو شویم که ­هیچ روش ثابتی وجود ندارد که هر مردی را بتواند به طرز عجیبی به سمت خود جلب کنید. با این حال، بسیاری ازمردان­نیازهای مشابهی را در مورد جستجوی یک زن مناسب دارند، به طوری که هیچ نظم و ترتیبی برای تماشای تقریبا هر­مرد­وجود ندارد.

آیا شما به دنبال برخی از قدم های مشخص برای جذب جنس مخالف به سمت خود هستید، یا فقط امید به جذب­مرد­موردنظر و دلخواهتان دارید؟ در هر صورت، این راهنمایی ها می تواند راه زیادی برای کمک به شما در رسیدن به اهداف شما باشد. در ادامه بخوانید!­هرگز به­مردان­بیش از آنچه آنها به شما توجه می کنند، توجه نکنید

برای اینکه بتوانید عشق و محبت یک­مرد­را برای همیشه برای خود داشته باشید مستلزم این است که شما هم از او­عشق­دریافت کنید. بسیاری از زنان تصور می کنند هر چه بیشتر به یک­مرد­توجه کنند و نیازهای کوچک و بزرگ او را برآورده کنند، بیشتر در دل او جای خواهند داشت.

از آنجا که این کار را بیشتر جامعه زنان در دنیا انجام می دهند، زنان تصور می کنند این مسیر درست است و تخت‌گاز به سمت انتهایی که نمی دانند چیست می تازند. اما هر چه بیشتر در عمق این روش می روند، بیشتر آسیب‌پذیر می شوند و کمتر عشق دریافت می کنند.

مردها وقتی بیشتر از آنچه به شما می دهند از شما دریافت کنند، دلزده می شوند. خاموش می شوند و ممکن است روش رفتاری خود را تغییر دهند. هنگامی که یک­مرد­دایما با حجم زیادی توجه، نگرانی، کادو، علاقه، قربان‌صدقه، آماده بودن غذا و تمیز بودن خانه و …. مواجه می شود احساسش به شما عوض خواهد شد.

او شما را همچون مادری می بیند که دایما مراقب فرزند خود است تا چیزی کم نداشته باشد. این همه توجه و زحمتی که شما می کشید هرگز به چشمش نخواهد آمد و نمی تواند برای آنها به شما عشق بیشتری بدهد.

برخلاف تصور زنان، توجهات بیش از اندازه نه تنها باعث افزایش علاقه­مردان­به زنان نمی شود که درست برعکس، احساسات عاشقانه آنها را از بین می برد.

مردها به واسطه قوی تر دانستن خود بیشتر دوست دارند دهنده باشند تا گیرنده. آنها می خواهند آنها باشند که نیازهای زن را تامین می کنند. وقتی زن همه کار را انجام دهد، مردها نقش خود را بسیار کمرنگ می بینند و تصور می کنند آن جذبه مردانه را ندارند و این باعث می شود تا زنی که این حس را در آنها به وجود آورده است را دوست نداشته باشند.

­

مقاله مرتبط:چطور با عشق­­کسی را عاشق خود کنیم؟


­
قبل از جذب یک­مرد، شما باید اعتماد به نفس خود را افزایش دهید

­ به خودتان بگویید چه شخص بسیار عالی هستید! به خودتان بهترین ویژگی ها و مهارت های خود را یاد آوری کنید و افتخار کنید که چه چیزی شما را منحصر به فرد می کند. یک برخی از نقاط قوت خود را به عنوان یک شخص برجسته کنید تا احساس کنید که شما ارزش توجه یک­مرد­را دارد.

همیشه نگرش مثبت را حفظ کنید! ذهن خود را به آن تنظیم کنید


به خاطر داشته باشید که. اگرچه همه ما کامل و بی نقص نیستیم،اما قبل از صرف یک شب،خودتان را درآینه نگاه کنید و بهترین ویژگی های خود را به خاطر بسپارید، اون ممکن است که لبخند تان،یا ­دندان های زیبایتان و یا پاهای کشیده ی شما باشد. اگر شما بر جنبه های مثبت ظاهر خود تمرکز کنید،مردان­هم آنها را خواهند دید. خودتان باشید و نترسیداز نشاندادن ­لبخند کج خودتان یا پاهای کوتاهتان! هرگز از خودت شرمنده نشو!


با افراد جدیدی آشنا شوید. تعامل با افراد جدید می تواند ترسناک باشد. یک­مرد­بیشتر به سمت زنی کشیده میشود که دوستان زیادی و تعامل اجتماعی خوبی دارد تا کسی که دچار غم و اندوه ست و همیشه به سمت تنهایی می رود.­برای­مرد­باارزش باشید

­

اینکه کسی دنبالتان بیفتد یعنی در نظر دیگران ارزش خاصی دارید. آنها شما را می خواهند، به هر دلیلی و این دیگر کار آنهاست که تلاش کنند و شما را به دست بیاورند.
برای اینکه این اتفاق بیفتد، باید ارزش خاصی برای خودتان قائل شوید. باید خودتان احساس کنید که ارزش این را دارید که دیگران دنبالتان بیفتند و با رفتارهایتان باید این مسئله را به دیگران بفهمانید.

دخترها معمولاً خیلی مردها را دور و بر خود دارند که سعی می کنند او را تحت تاثیر قرار دهند. اما خودشان فقط می خواهند کسی را تحت تاثیر قرار دهند که مثل خودشان باشد.

­

مقاله مرتبط:چگونه بدانیم که آیا فردی شما را واقعا دوست دارد؟


خوب لباس بپوشید

خانم ها اهمیت زیادی برای ظاهر خود قائل هستند. این یکی از دلایل مهمی است که می توانند خیلی راحت توجه هر­مرد­را به خود جلب کنند.
خانم ها این را می دانند که لباس پوشیدنشان می تواند باعث شود به چشم دیگران برسند. درواقع، چون خیلی از مد سر در می آورند راحت می توانند طریقه لباس پوشیدن شما را وارسی کنند.

­

خوب لباس بپوشید

­

مردی که می داند چطور باید خوب لباس بپوشد معمولاً مورد توجه خانم ها قرار می گیرد. اما دلیل آن فقط این نیست که ظاهر خوبی دارد، بلکه بااین کار خود نشان می دهد که از اهمیت ظاهر برای خانم ها آگاه است.


.
خوشبو باشید

بیشتر اوقات مردها حس بویایی را فراموش می کنند و یادشان می رود که از عطر و افترشیو استفاده کنند. اما خانم ها می دانند که اگر بخواهید کسی را به سمت خود جذب کنید، باید نظر همه حواس بدن را به خود جلب کنید.

­

به عطرهایی فکر کنید که خانم ها استفاده می کنند و شما را دیوانه می کند، آنوقت می فهمید که بو چقدر می تواند اهمیت داشته باشد. استفاده از عطرهای خوشبو در مواجهه با خانمها، حضور شما را پررنگ تر می کند.

­

مقاله مرتبط: قانون جذب عشق


به بهترین شکل خودتان باشید

­اگرچه یک­مرد­واقعی شما را برای کسی که واقعا هستید و باطنتان دوست دارد ،اما آگاهی و تمرکز شما به خودتان کمک خواهد کرد که یک شکل ظاهری مناسب را حفظ کنید و اعتماد به نفس خود را افزایش دهید. اگر شما در مورد بدن خود احساس خوبی داشته باشید، هر مردی هم که شمارا میبیند، همان احساس را می کند.

حداقل سه بار در هفته حداقل سی دقیقه یا بیشتر ورزش کنید. یک رژیم غذایی مناسب برای رشد و سلامتی ضروری است. اجازه ندهید روال معمول شما را متوقف کند - خود را به چالش کشیده و تقویت کنید.
اگر زمان زیادی برای تمرین و ورزش کردن ­ندارید، راه رفتن بیشتررا به حالت روزانه خود اضافه کنید.

اگر به خاطر تمرین یا سلامتی انگیزه ای برای ورزش ندارید، یک انگیزه خارجی پیدا کنید - به عنوان مثال، یک کیک بوکسینگ یا کلاس بوکس را بیابید زیرا شما می خواهید از خودتان دفاع کنید در مواقع ضروری ،یا یک کلاس یوگا بروید زیرا شما می خواهید دوستان جدیدی پیداکنید.

غذای سالم بخور. مدیتیشن یک کلید در زندگی است، در برنامه غذایی خود مقدارزیادی میوه، سبزیجات و غذای غنی از مواد مغذی را بگنجانید. از غذاهای فرآوری شده یا چرب مانند اجتناب کنید. که دراینصورت بدن شما بهتر خواهد شد و پوست شما زیباترخواهد شد.
­
اکنون که احساس جسمی و احساسی شگفت انگیزی می کنید وقت آن است که شخص مورد­علاقه­و خاص خود را جذب کنید.

­به خاطر داشته باشید که شما تنها همان تصویر اول را دریافت میکنید، قبل از این که فرد مورد نظر را دیدار کنید، یک نگرش مثبت داشته باشید.

­

مقاله مرتبط:رمزگشایی در ارتباط چشمی؛ 7 حقیقت جذاب درباره معانی مختلف نگاه کردن

­

ایجاد تماس چشم­

اولین کاری که می توانید انجام دهید این است که به او نشان دهید به او­علاقه­دارید.

نگاهی دقیق و زمان مناسبی داشته باشید. شما مجبور نیستید ساعت ها به او نگاه کنید، اما نگاه کردن به او فقط چند ثانیه نشان می دهد که شما به اوعلاقه مند هستید.هنگامی که به یه­مرد

نگاه می کنید، سعی نکنید خیلی مشتاق به نظر برسید، اما روشن کنید که اگر او با شما مکالمه ای را شروع کند خوشحال خواهید شد.
هنگامی که­مرد­به شما نزدیک می شود، فراموش نکنید که لبخند، لبخند، لبخند بزنید! هیچ چیز مانند یک لبخند خوب نشان نمی دهد که شما صمیمی ­و جذاب هستید.اما نه اینکه بیش از حد لبخند بزنید.به طور طبیعی لبخند بزنید نه تنها این باعث می شود لبخند شما طبیعی تر و مکرر باشد، بلکه به طور کلی احساس خوشحالی خواهید کرد.­

­

ایجاد تماس چشمی

­

اگر هنگامی که خوشحال نیستید لبخند بزنید - متوجه خواهید شد که برخی از شادی ها حباب ها را می شکند. شما لازم نیست که بیش از حد مشتاق نشان بدهید همان یه لبخند طبیعی کافیست.

زبان بدن مثبت را در همه زمان ها داشته باشید. حالا که­مرد­شما نگاه خود را به چشمان شما دوخته است، وقت آن است که از بدن خود استفاده کنید تا به او نشان دهد که­جذابیت­متقابل است.

به خودت اعتماد بده. سعی نکنید، به پای خود نگاه کنید، یا دستان خود را روی سینه تان قرار دهید. از اعمال عصبی مانند بازی کردن با موهای خود یا خوردن ناخن ها اجتناب کنید. در عوض با او صحبت کنید و سلاح های خود را از طریق بدنتان حرکت دهید. این باعث می شود شما به نظر یک فرد باز و پویا تبدیل شوید.

به او نشان دهید که به او­علاقه­مند هستید اگر احساس میکنید که واقعا عشق است،­با او به صحبت بپردازید. از لحاظ جسمی توجه او را جلب کند. اطمینان حاصل کنید که برای حفظ تماس با چشم از نگاه کردن به اطراف خودداری کنید - و یا حتی بدتراینکه، چک کردن تلفن خود را درهر پنج دقیقه - زمانی که او با شما صحبت می کنند کاراشتباهی است و از این کار اجتناب کنید.­


­

از جنسیت خود استفاده کنید

خانم ها می دانند که جذاب بودن و استفاده از جنسیتشان ابزاری بسیار مهم در جذب­مردان­است. اما مردها هیچوقت نمی دانند چطور باید سکسی­باشند.
مردها تمایلات جنسی را با خانم ها در ارتباط می دانند چون فقط به این صورت است که مفهوم رابطه زناشویی را درک می کنند. اما مردها هم می توانند جذاب باشند و در این صورت هر زنی که بخواهند را می توانند به سمت خود جذب کنند.

تفاوت اینجا این است که اگر مردها بخواهند جذاب باشند باید مردانه رفتار کنند. باید بهترین خصوصیات مردانه را که خانم ها را تحریکمی کند از خود نشان دهند.
استفاده از جنسیتتان یعنی قوی باشید، شجاع باشید، خشن باشید و بگذارید که انرژی مردانه از شما منعکس شود.ماجراجو باشید

ماجراجو بودن با انجام کارهای غیرمنتظره فرق دارد. ماجراجویی یعنی گذشتن از مرزها و انجام کارهای جدید و غیرعادی است.زن های ماجراجو­مرد­را به سمت خود جذب می کنند. آنها باعث می شوند با بودن کنار آن دختر احساس سرزندگی بیشتری کنند.

این برای مردها هم صدق می کند. یک مرد ماجراجو خیلی راحت می تواند دخترها را به سمت خود جلب کند.

امتیاز : 2


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 6 مهر 1396 | 14:41 | نویسنده : مدیر | بازدید : 1797

حریم­خصوصی­ چیست؟

­


­

محدوده‌ای از عقاید، احساسات، رفتارها و ویژگی‌های هر عضو­خانواده­که برای دیگر اعضا آشکار نباشد یا علی‌رغم آشکار بودن، از ­افشای آن راضی نباشد و ­در مقابل ورود و نظارت دیگر اعضا واکنش نشان ‌دهد،­حریم­خصوصی­تلقی می‌گردد؛ مانند­حریم­خلوت، حریم اطلاعات، حریم جنسی، حریم ارتباطات و حریم شخصیت.­


نگارنده در مقاله حاضر، دلایل عقلی، نقلی و فطری را برای اثبات­حریم­خصوصی­در­روابط خانوادگی­بیان می‌کند و با استناد به آیات، روایات و آرای فقها لزوم رعایت این حریم را بررسی می‌نماید. سپس با اشاره به حمایت‌های نظام حقوقی ایران از­حریم­خصوصی، ضرورت استخراج الزام‌های قانونی از الزام‌های اخلاقی را پیشنهاد می‌کند و ضمانت اجرای معنوی (چون پاداش دنیوی و اخروی) و ضمانت اجرای مادی (مانند جبران خسارت و حد و تعزیر) را مطرح می‌سازد.


­

در مورد حق­احترام­به­حریم­خصوصی­و­خانواده­در اعلامیه جهانی بیان شده است که "هیچ کس نباید به دخالت خودسرانه به­حریم­خصوصی، خانواده، خانه یا مکاتباتش بپردازد " و "این خانواده، گروه اساسی است .

واحد­خانواده­­تحت حمایت جامعه و دولت است. امروزه حق­احترام­به زندگی­خصوصی­و خانوادگی برای گستره وسیعی از مناطق در نظر گرفته شده است.­حریم­خصوصی­به طیف گسترده ای ازمسائل اعمال می شود، در حالی که مسائل برجسته در مورد حق­احترام­به­خانواده­شامل حقوق والدین برای برقراری ارتباط با فرزندان، عقد وازدواج است.­

­

مقاله مرتبط: نحوه آداب معاشرت با اطرافیان

­

حق­احترام­به­حریم­زندگی­خصوصی­و خانوادگی

حق­احترام­به­حریم­خصوصی، مفهوم لیبرال­آزادی فردی­را به مثابه یک دولت خودگردان می شناسد، تا زمانی که اقدامات وی با حقوق و آزادی های دیگران تداخل نداشته باشد. حق محرمانگی حق داشتن استقلال فردی است که نقض می شود زمانی که ایالت متحده با دخالت،­


اعمال مجازات یا ممنوعیت اقداماتی که عمدتا به فرد مربوط می شود، مانند عدم استفاده از تجهیزات ایمنی در محل کار یا انجام خودکشی. دولت ها چنین دخالت هایی را با هزینه های اجتماعی اقدامات ممنوعه، ­توجیه می کنند. حق حفظ­حریم­خصوصی­حق حفاظت از صمیمیت، هویت، نام، جنسیت، افتخار، شأن، ظاهر، احساسات و جهت گیری جنسی را در بر می گیرد.

حق داشتن­حریم­شخصی ممکن است در شرایط خاصی به منافع دیگر محدود شود، در صورتی که دخالت خودسرانه یا غیرقانونی نیست. مثلا افراد نمی توانند مجبوربه تغییر شکل یا نام خود شوند، و یا آنها را نمی توان از تغییر نام یا جنسیت خود ممنوع کرد.

با این حال، برای منافع حقوق دیگران، ممکن است قوانینی داشته باشد، به عنوان مثال، مجبور شود نمونه های بیولوژیکی برای تعیین تولدش رابیاورد. استثنا دیگر می تواند نظارت قانونی ضد تروریسم باشد که لزوما در نقض حقوق­حریم­خصوصی­عمل می کند. چنین نقصی تا زمانی که با نظارت قضایی و پارلمانی مطابقت دارد، قابل قبول می باشد. حق حفظ­حریم­خصوصی­به خانه،­خانواده­و مکاتبات گسترش می یابد.

­

حریم خصوصی

­

حریم­زندگی­خصوصی

­

مفهوم حق زندگی­خصوصی­شامل اهمیت شأن و مقام فردی و تعامل فرد با دیگران است، هم­خصوصی­و هم عمومی.

­

احترام به زندگی­خصوصی­اش شامل موارد زیر است:

احترام به جنسیت فردی­:(به عنوان مثال، تحقیقات در مورد جنبه های اعضای نیروهای مسلح حق­احترام­به زندگی­خصوصی­را در بر می گیرد)؛

حق خودمختاری شخصی :­یکپارچگی جسمی و روحی، یعنی حق غیبت فیزیکی؛

احترام به اطلاعات­خصوصی­و محرمانه: به ویژه ذخیره و به اشتراک گذاری چنین اطلاعاتی؛

حق نداشتن به نظارت غیر قانونی دولت:­احترام­به­حریم­خصوصی­زمانی که یک انتظار منطقی از­حریم­خصوصی­داشته باشد؛

حق نظارت بر انتشار اطلاعات :­در مورد­زندگی­شخصی خود، از جمله عکس هایی که مخفیانه گرفته شده است.

­

مقاله­مرتبط: چگونه احساسات خود را کنترل کنیم؟

­

حریم­زندگی­خانوادگی

ماده 8 حق­احترام­به­زندگی­خانوادگی ایجاد شده را نیز فراهم می کند. این شامل­روابط خانوادگی­نزدیک است، اگر چه هیچ پیش تعیین شده از­زندگیخانوادگی و خانوادگی وجود ندارد. این شامل هر گونه رابطه پایدار، ازدواج، مشغول، یا عملا؛ بین والدین و کودکان؛ خواهران و برادران؛ پدربزرگ و مادربزرگ و نوه ها و غیره. به عنوان مثال، این قانون اغلب بیشتر در، زمانی که اقدامات توسط دولت برای جدا کردن اعضای­خانواده­(با حذف کودکان به مراقبت و یا اخراج یک عضو از یک گروه خانوادگی) ­استفاده می شود.


­

احترام به خانه

حق­احترام­به خانه شامل حق تعرض به خانه است، از جمله نظارت غیرقانونی، ورود غیرقانونی، اخراج خودسرانه و غیره

­

حریم خصوصی


احترام به مکاتبات

هر کس حق دارد ارتباطات بدون وقفه و بدون سانسور با دیگران داشته باشد - حق خاصی در ارتباط با استفاده از تلفن؛ نظارت الکترونیکی؛ و خواندن نامه ها

­

مقاله مرتبط:­6 اخلاق سمّی که آدم‌ها را از شما می‌راند

­

محدودیت ها

ماده 8 یک حق واجد شرایط است و به همین ترتیب حق زندگی­خصوصی­و خانوادگی و­احترام­به خانه و مکاتبات ممکن است محدود باشد. بنابراین، در حالی که حق برخورداری از­حریم­شخصی در تعداد زیادی از موقعیتها مشغول است، حق ممکن است به طور قانونی محدود شود.

هر گونه­محدودیت­باید با توجه به توازن منصفانه بین منافع رقابتی فرد و جامعه به طور کلی در نظر گرفته شود.

به طور خاص هرگونه­محدودیت­باید مطابق موارد باشد:

مطابق با قانون؛
لازم و مناسب؛­


برای یک یا چند اهداف مشروع زیر:

منافع امنیت ملی؛

منافع عمومی امنیت و یا رفاه اقتصادی کشور؛

پیشگیری از اختلال یا جرم؛

حفاظت از سلامت یا اخلاق؛

حفاظت از حقوق و آزادی های دیگرانتعادل حقوق

حق­احترام­به زندگی­خصوصی­اغلب باید در برابر حق آزادی بیان متعادل شود. به عنوان مثال یک شخص شناخته شده لزوما از­حریم­به زندگی­خصوصیخود به مانند دیگران برخوردار نیست، زیرا مسائل مربوط به نگرانی عمومی ممکن است انتشار اطلاعات مربوط به­آن فرد را که ممکن است در غیر اینصورت در مورد حق­حریم­خصوصی­دخالت کند، توجیه کند.

امتیاز : 3


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 6 مهر 1396 | 14:40 | نویسنده : مدیر | بازدید : 1917

چرا لازم است هوش­هیجانی­بچه ها را افزایش دهیم؟


شاید بار‌ها پیش آمده که به هوش بالای همکلاسی، یکی از بچه‌های فامیل، نفرات برتر کنکور و... غبطه خورده باشید و چون از نعمت چنین هوشی برخوردار نشده‌اید، دلتان گرفته باشد؛ اما از آنجا که علم همیشه عقب‌تر از حقایق بی‌شمار هستی حرکت می‌کند تنها 25 سال است که پرده از راز هوشی برداشته است که ثابت می‌کند خداوند هوش دیگری نیز به شما هدیه داده تا به دور از هرگونه عامل وراثتی بتوانید بنا بر تلاش خود باهوش شوید و غبطه هوش حاصل از ارث را نخورید.­


­

سالهاست که من یک کلاس­روانشناسی­هفتگی برای دانش آموزان بین ­ 7 تا 14 ساله برگزار می کنم. در این کلاس، من­خودشناسی­رابه بچه ها تشویق می کنم، از بچه ها می خواهم به شناسایی و بیان آنچه که فکر می کنند و احساس می کنند بپردازند و افکار و­احساسات­دیگران را در نظر بگیرند.

نتایج اغلب تعجب آور است. اظهارات قوی و خودخواهانه از دهان آنها بیرون می آید که همیشه انتظار ندارم. "من در کلاس درس احساس بدی می کنم. من نگران می شوم که به من کمتر توجه بشه نسبت به دیگران. »وقتی که پدرم وقتی ­برای تکمیل تکالیف من نداردمن، عصبانی می شوم. این باعث می شود که من دیگربه امتحان فکرنکنم. "وقتی دوستانم نمی خواهند با من بازی کنند، از آن ها متنفر می شوم. بنابراین، من فریاد می زنم، اما این اونا را فقط بدتر می کند. "

­

هوش هیجانی بچه ها


تربیت هوش­هیجانی­در کودکان

­

هوش­هیجانی­به وسیله­رشد مهارت‌های احساسی­و هیجانی از سال‌های ابتدایی­زندگی­قابل ارتقاست.

­

دکتر افشاری‌نیا مهم‌ترین عامل ارتقای هوش عاطفی در کودکان را سبک تربیتی والدین می‌داند و تاکید می‌کند: «والدینی که الگوهای صحیح تربیتی ندارند و به­احساسات­و نیازهای کودکان توجه نمی‌کنند و فرصت اکتشاف و کنجکاوی را از فرزندشان سلب می‌کنند مانع پرورش هوش­هیجانی­در کودکانشان می‌شوند.»

این استاد دانشگاه از موضع مستبدانه و توام با تنبیه والدین و جوهای تحقیرکننده و سرزنش‌کننده به عنوان بدترین محیط‌های تربیتی یاد می‌کند و معتقد است: «یک محیط امن عاطفی می‌تواند به کودکان کمک کند تا با آزادی احساساتشان را بروز دهند و والدین با در نظرگرفتن این­احساسات­و کمک به کسب مهارت کودک در برخورد با آنها هوش­هیجانی­او را در جهت مثبت تقویت کنند.»

­

محققان، افزودن نام­احساسات­مختلف به خزانه لغت کودکان را از راه‌های افزایش هوش­هیجانی­می‌دانند. مثلا می‌توان هنگامی که کودک تحت تاثیر هیجانات مختلفی قرار دارد، نام آن حس را مانند شادی، ترس و... به او یاد داد. همچنین گوش‌دادن و بازخورددادن به آنها از طریق حرکات اعضای بدن یا از طریق کلام، دادن اجازه برای بازی‌کردن، فراهم‌کردن محیطی غنی از کتاب و اسباب‌بازی، پاسخ دادن به سوالات ساده کودک، شرکت‌دادن او در گروه‌های همسال و... از دیگر فنون افزایش هوش­هیجانی­در کودکان است.

­

مقاله مرتبط: 10 را ه ساده برای افزایش توانایی مغزشما

­

­

هوش هیجانی

­

اغلب ما تمایل داریم بچه هایمان را به عنوانی ناتوان ­در درک پیچیدگی های عاطفی دنیای خود در نظر بگیریم. ما فکر می کنیم ما از آنها محافظت نمی کنیم، در حالی که موضوعات پیچیده تر و کمتر دلپذیر را در اختیار نداریم.

اما من می توانم به شما بگویم که اولا بچه ها مقدار بسیار زیادی را جذب و درک می کنند. به محض اینکه آنها کلامی بشنوند، کودکان به راحتی میتواننداحساسات­خود را شناسایی و ارتباط دهند. اگر آنها در یک محیط ­کاملا امن و مورد اعتمادشون باشند که در آن­احساسات­به طور آشکار صحبت می شود، اکثر بچه ها در مورد­احساسات­خود آزادانه صحبت می کنند و سریع به همسالان خود همدلی می کنند.


­

با رشد سریع مغز آنها، همه کودکان به طور مداوم متوجه، واکنش، انطباق و توسعه ایده های مبتنی بر تجربیات عاطفی خود می شوند. و من تعجب می کنم که چرا ما کودک خود را به تحصیل در بسیاری از موضوعات آموزش می دهیم، آنها را آموزش می دهیم تا کلمات را به صدا درآورند و دندان های خود رامسواک بزنند، اما ما نتوانستیم آنها را با آموزش عاطفی تجهیز کنیم که می تواند به طور چشمگیری کیفیت­زندگی­آنها را بهبود بخشد.

هنگامی که شما هوش­هیجانی­بچه ها را آموزش می دهید، که چگونه­احساسات­خود را به رسمیت بشناسید، و اینکه درک کنید از کجا آمده اید و یاد می گیرید چگونه با آنها برخورد کنید، به آنها مهارت های ضروری برای موفقیت در­زندگی­را یاد می دهید.

تحقیقات نشان داده است که­هوش هیجانی­یا EQ "بیش از 54 درصد از تغییرات در موفقیت (روابط، کارآیی، سلامت، کیفیت زندگی) را پیش بینی می کند." داده های اضافی نتیجه می گیرند که "جوانان دارای EQ بالا دارای نمرات بالاتری، در مدرسه ماندن و انتخاب های سالم تر را انجام دهید. "

­

مقاله مرتبط:7 روش برای کشف استعداد کودکان خود


در Wisdom 2.0 امسال، توسط دکتر مارک برکت، مدیر مرکز Yale مرکز اطلاعات هوش­هیجانی، به شدت درگیر شدم که در مورد اهمیت آموزش بچه ها برای شناخت احساساتشان صحبت کرد.

این مرکز برنامه رولر مدارس را توسعه داده است. RULER یک مخفف است که برای شناخت­احساسات­در خود و دیگران، درک علل و پیامدهای احساسات، عاطفه کردن برچسب زدن با احساسات، بیان­احساسات­مناسب و موثر بودن­احساسات­است.

نشان داده شده است که برنامه افزایش هوش­هیجانی­دانش آموزان و مهارت های اجتماعی، بهره وری، عملکرد تحصیلی، مهارت های رهبری و توجه، در حالی که کاهش اضطراب،­افسردگی­و موارد اذیت و آزار دانشجویان را تقویت می کند. RULER یک محدوده مثبت محض برای هر دو دانش آموز و معلم ایجاد می کند که فرسودگی شغلی کمتری در هر دو طرف دارد.

­

­

هوش هیجانی


­

مقاله مرتبط:عوامل پرحرفی درکودکان

­

این پنج اصل رول به چندین روش موازی به پیشگام اطلاعات هوشمند و نویسنده هوش هوشمند میپردازند:­چرا میتوان پنج جزء­هوش هیجانی­دانیل گولمن را بیش از IQ دانست؟ شما می توانید ببینید که چگونه هر یک از این عناصر به موفقیت شخصی و احساس رفاه فرد کمک می کند.

­

خودآگاهی دانستن­احساسات­خودمان.

خود تنظیم توانایی تنظیم و کنترل چگونگی واکنش به­احساسات­ما

انگیزه داخلی احساس داشتن آنچه در­زندگی­مهم است.

یکدلی. درک­احساسات­دیگران

مهارتهای اجتماعی. قادر ساختن ارتباطات اجتماعی

­

به عنوان پدر و مادر، هنگامی که ما راه سالم برای اداره­احساسات­خودمان نداریم، ما درآموزش دادن بچه هایمان و رسیدگی به آنها هم مشکل داریم. به همین دلیل است که تغییر با ما آغاز می شود. خوشبختانه، هر پنج جزء هوش­هیجانی­را می توان در هر سنی آموزش داد و آموخت.

ابزار و تکنیک های زیادی وجود دارد که می تواند به ما کمک کند و کودکان ما شروع به شناسایی و درک­احساسات­خود و دیگران می کنند. این فرآیند با تشخیص شروع می شود، زیرا تنها زمانی متوجه می شویم که کجا هستیم، می توانیم خودمان را به جایی که می خواهیم تغییر دهیم.


­

هنگامی که تأثیر عمیق­احساسات­در­زندگی­ما را تأیید می کنیم، ما الهام بخش رفتار جدیدی نسبت به­خودآگاهی­و سلامت روان می باشیم. پس از آن ما می توانیم از سوالات وسیع تر بپرسیم، مانند اینکه چگونه می توانیم حرکتی را برای افزایش هوش­هیجانی­نسل های آینده ایجاد کنیم؟

یک مکان برای شروع، با ذهنیت است. مطالعات نشان داده اند که تمرین ذهنی می تواند به کاهش علائم استرس،­افسردگی­و­اضطراب­در کودکان کمک کند. همچنین می تواند چگالی ماده خاکستری را در مناطق مغز که در تنظیمات عاطفی دخیل هستند افزایش دهد. مطالعه دیگری در مورد نوجوانان نشان می دهد که یوگا، که می تواند ذهنیت را افزایش دهد، به بهبود توانایی تنظیم عاطفی دانش آموز کمک کرد.

­

در سطح سیستمیک، ما می توانیم با کمک همکاری به منظور ایجاد مدارس ما برای اجرای برنامه هایی مانند RULER، می توانیم هوش­هیجانی­نسل های آینده را بالا ببریم. در سطح چهره به چهره، به عنوان پدر و مادر، معلمان، دوستان و حامیان، ما می توانیم گفت و گو را تشویق کنیم و بچه ها را تشویق کنیم تا­احساسات­خود را بیان کنند..

ما همچنین می توانیم درباره­احساسات­خود بیشتر صحبت کنیم، صادقانه و مستقیم در مورد زمانی که ما احساس غم و اندوه، عصبانی و یا حتی می ترسیم.

با در نظر گرفتن هر یک از این مراحل، محیطی ایجاد می کنیم که در آن کودکان ما می توانند به طور مداوم­احساسات­و تجربیات خود را درک کنند. این مجموعه مهارت شاید بزرگترین پیش بینی کننده موفقیت نه تنها در­زندگی­باشد، بلکه مهمتر از آن، خوشبختی آنهاست.
­

امتیاز : 3


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 5 مهر 1396 | 12:26 | نویسنده : مدیر | بازدید : 1725

8راز برای داشتن فرزندانی با­اعتماد به نفس­بالا

­


­­­در تشویق هایتان زیاده روی نکنید

البته، بچه های جوان نیاز به تشویق زیادی دارند،مثلا وقتی آن ها در حال آموختن خزیدن، پرتاب توپ، یا رسم یک دایره هستند. اما­فرزند­شما می تواند به شنیدن "کار خوب" عادت کند. او ممکن است در سنی باشد که درک نکند موفقیت هایش و یا حتی ممکن است حس کند وقتی شما درموردش اغراق می کنید. ("این بهترین برج بلوک من تا به حال دیده ام!") و ممکن است شروع به نادیده گرفتن خواسته های شما کند.

­

­

وقتی فرزندانتان ­کاری را انجام دمی دهند که باید انجام دهندآن ها را تشویق نکنید. به عنوان مثال، هنگامی که دندان هایش را مسواک بزند یا پیراهن خود را در جالباسی می اندازد، یک "تشکرساده از "شما کافی است. سعی کنید بازخورد خاصی را ارائه دهید: به جای اینکه بگوییم که نقاشی کودک شما زرق و برق دار است، ممکن است از زیبایی استفاده کنید .


­

­­­ ­اجازه دهید او تصمیم بگیرد

هنگامی که­فرزند­شما فرصتی برای انتخاب از سن نوجوانی می گیرد، او به قضاوت خوب خود اطمینان پیدا می کند. البته بچه ها عاشق اجرای نمایش هستند، اما داشتن کنترل بیش از حد می تواند غافلگیر کننده باشد؛

بهتر است که دو یا سه گزینه را برای فرزندتان انتخاب کنید. به عنوان مثال، از 3 سالگی نپرسید چه چیزی برای ناهار میخواهید، اما پاستا یا کره بادام زمینی و ژله را ارائه دهید. در عین حال، اجازه دهید­فرزند­شما بداند که انتخاب های خاصی برای شماست که بایدآن ها را بپذیرد.

دختر 8 ساله گلوریا کوشیل، کارولین، دوست دارد مانند یک پسر لباس بپوشد و موهایش را کوتاه کند. "من تصمیم گرفتم که اجازه دهم که این انتخاب ها را انجام دهد، اما چیزهای دیگری مانند نواختن پیانو و...از انتخاب های خانواده برای او گنجانده شده.­ ­ اجازه ریسک به­کودکان­دهید

به فرزندتان بیاموزید حتی اگر نتیجه نهایی آنچه انتظارش را داشته، نباشد، اینکه راه مورد علاقه خود را انتخاب و برای انجام آن تلاش کند، ارزشمند است و بخش زیادی از کار را پیموده است اما این تفکر مخصوص افرادی است که اعتمادبه نفس دارند و از به نتیجه نرسیدن نمی ترسند.

­

اجازه ریسک به بچه ها دهید

­

فرزند تان را ترغیب کنید در فعالیت های گروهی در مدرسه مانند عضویت در تیم های ورزشی، گروه های موسیقی یا حتی گروه های علمی شرکت کند. با این کار او فرصت نشان دادن توانایی هایش را به دست می آورد و حتی ممکن است در این گروه ها به عنوان سرگروه نقش هایی را برعهده بگیرد که در تقویت­اعتماد به نفس­او نقش زیادی خواهد داشت.­

­


­­
­­­ ­اجازه دهید که علایق خاص خود را پرورش دهد

سعی کنید­فرزند­تان را به فعالیت های متنوع مختلف ببرید و او را تشویق کنید هنگامی که او چیزی را که او واقعا دوست دارد پیدا کند. کودکانی که علاقه دارند - چه دایناسورها و یا پخت و پز - به تخصص خود افتخار می کنند و بیشتر در دیگر زمینه های­زندگی موفق­هستند.

­

اجازه دهید کودکان استعداد خود را پرورش دهد

­

سرگرمی مهیج ممکن است به خصوص برای کودکانی که درمحیط مدرسه شرایط خوبی ندارند مفید باشد و شما همچنین می توانید به کودک خود کمک کنید تا از علاقه خود برای ارتباط با دیگر بچه ها کمک بگیرد. برای مثال، اگر پسر شما نقاشی ­دوست داشته باشد اما بیشتر پسرها در کلاس خود به ورزش علاقه داشته باشند، او را تشویق کنید که نقاشیهای ورزشی بکشد. یا او می تواند کتابی از آثار هنری خود را بسازد و آن را به کلاس نشان دهد.

­


­­­­­با آن ها مشورت کنید

میرنا شور می گوید: "بچه ها­اعتماد­به نفس پیدا می کنند وقتی که آنها می توانند در مورد آنچه که می خواهند، مذاکره کنند." تحقیقات او متوجه شده است که شما حتی می توانید یک­فرزند­کوچک را به نحوه ی حل مشکلات خود آموزش دهید..

­

با کودکان خود مشورت کنید

­

اگر­فرزند­شما به پیش شما می آید و شکایت می کند که یک بچه کامیون او را در زمین بازی گرفته است، بپرسید به نظرت چه جوری می توانیم کامیونت را ادوباره داشته باشی؟. حتی اگر اولین ایده او این است که کامیون را بگبرید، از او بخواهید که او چه فکر می کند . سپس بپرسید "آیا می توانید از راه های دیگر برای برگشتن به آن فکر کنید که اتفاق نمی افتد؟"

در یکی از مطالعات دکتر شور در مورد این وضعیت، 4 ساله با ایده های شگفت رو به رو شد. مثلااینکه ، به شما پیشنهاد می شود: "اگر با من بازی می کنید، بیشتر سرگرم خواهید شد، تا اینکه خودت تنهایی بازی کنی.

­

­­­ ­به او کمک کردن و­مسئولیت­پذیری بیاموزید

دکتر بروکس می گوید هنگامی که­کودکان­احساس می کنند که کاری به آنها سپرده شده –مثلا اینکه فنجان را در مهد کودک می گذرانند و یا کوکی ها را به یک خانه سالمندان ببرند - احساس­اعتماد­به نفس بیشتری ­پیدا می کنند.

­

به او کمک کردن را بیاموزید

این برای بچه ها مناسب است و­مسئولیت­های خانوادگی آنهاست، اما ممکن است­فرزند­کوچکتر برای کمک به شما در یک کار («من واقعا از کمک شما استفاده کنم!») توانمندتر می شود.

دکتر Hirsh-Pasek می گوید، او ابتدا متوجه خواهد شد که وظایف بالغ بر نیاز به تلاش دارد و درنتیجه ­تلاش برای انجام کارهای روزمره او آسان تر می شود، وقتی که بداند ­او باید در آینده کار کند.

­

­­­­­پیدا کردن فرصت برای او برای صرف وقت بیشتر با بزرگسالان

بچه ها دوست دارند با دوستانشان آواز بخوانند، اما برای آنها بسیار مهم است که درحضور بزرگسالان باشند. وقت صرف کردن با افراد مسن تر جهان دنیای کودک شما را گسترش می دهد،

­

گذراندن وقت با  بزرگسالان

­

او را مجبور می کند با افراد بالغی علاوه بر شما صحبت کند و روش های مختلف تفکر را به او نشان دهد. تحقیقات همچنین نشان داده است که داشتن یک رابطه نزدیک با یک بزرگسال بالغ - معلم، یک عمو، یک مربی یا یک دوست خانوادگی - باعث می شود بچه ها بیشتر انعطاف پذیر باشند.

­


­­­ ­اجازه ­دهید درموردآینده شان فکرکنند

اگر می خواهید بچه هایتان وقتی بزرگ می شوند به موفقیت برسند و رویاهایتان تحقق ببخشد، اکنون مجبور به احساس­اعتماد­به نفس بیشتری هستند. با فرزندتان در مورد اینکه چگونه شما، همسر، و سایر بزرگسالانی که او می دانید شغلتان را انتخاب کردید، صحبت کنید.

فرزند­شما ممکن است دوست داشته باشد یک خواننده پاپ یا یک فضانورد شود، اما سعی نکنید انتظارات خود را پایین بیاورید. حتی اگر او ذهن خود را تغییر دهد، مهم این است که او در مورد اهدافش فکر می کند.

امتیاز : 3


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 5 مهر 1396 | 12:25 | نویسنده : مدیر | بازدید : 1640

10­شغل­پردرآمد و کم استرس


لورنس شاتکین، Ph.D.، یک کارشناس اطلاعات حرفه ای، برای پیدا کردن این موضوع مطالعاتی را انجام دادند.شاتکین در مقایسه با حقوق متوسط و سطوح­استرس­767 شغل که توسط وزارت کار ایالات متحده شناسایی شده است، برای شناسایی شغل با ترکیب کاملی از درآمد و­استرس­کم، اطلاعاتی را دریافت کرد.

تحمل­استرس­برای هر شغل، یک امتیاز در مقیاس صفر تا 100 است، در حالیکه یک امتیاز پایینتر باعث کاهش­استرس­می شود. این اندازه گیری نشان می دهد ­که مثلا به طور مثال یک کارگران باید انتقاد را پذیرفته و به طور موثر با­استرس­زیاد ­کار کنند. داده ها از دفتر آمار کار و شبکه اطلاعات حرفه ای (O * NET) جمع آوری شد.دندان پزشک

­

دندان پزشک


تحمل­استرس­: 67.0
میانگین حقوق سالانه: 196،270 دلار
آنچه آنها انجام می دهند: بررسی، تشخیص و درمان malocclusions دندان و ناهنجاری های دهان دهان. طراحی و ساخت برای تحویل دندان ها و فک ها برای تولید و حفظ عملکرد طبیعی و بهبود ظاهر.
الزامات تحصیلات: مدرک لیسانس، مدرسه دندانپزشکی چهار ساله و یک تا دو سال تحصیل اقامت
تحمل­استرس­توسط آمار دفتر کار و شبکه اطلاعات حرفه ای ایالات متحده با نمرات پایین تر نشان می دهد که­استرس­بسیار کمی در کار اندازه گیری شده است.مهندسین دریایی و معماران دریایی


تحمل­استرس­: 67.0
میانگین حقوق سالانه: 94،040 $
آنچه انجام می دهند: طراحی، ساخت و نگهداری کشتی ها، از جمله حامل های هواپیما، زیردریایی ها، قایق های بادبانی و تانکر ها. مهندسان دریایی بر روی سیستم های مکانیکی مانند نیروی محرکه و فرمان کار می کنند. معماران دریایی بر روی طراحی پایه، از جمله شکل و پایداری پوسته ها کار می کنند.
الزامات تحصیلات: مدرک کارشناسی (تجربه عملی نیز بسیار ارزشمند است)
تحمل­استرس­توسط آمار دفتر کار و شبکه اطلاعات حرفه ای ایالات متحده با نمرات پایین تر نشان می دهد که­استرس­کمتر در کار اندازه گیری شده است.

­

مقاله مرتبط: 10 اصول موفقیت در کسب و کار

­

مهندسین سخت افزار کامپیوتر

­

مهندس دریایی


تحمل­استرس­: 67.0
میانگین حقوق سالانه: 106،930 دلار
آنچه آنها انجام می دهند: تحقیق، طراحی، توسعه یا آزمایش کامپیوتر و یا تجهیزات مرتبط با کامپیوتر برای استفاده تجاری، صنعتی، نظامی یا علمی.

الزامات تحصیلات: مدرک لیسانس از یک برنامه معتبر
تحمل­استرس­توسط آمار دفتر کار و شبکه اطلاعات حرفه ای ایالات متحده با نمرات پایین تر نشان می دهد که­استرس­کمتر در مورد شغلدانشمندان علوم تغذیه

­

دانشمندان-علوم تغذیه


تحمل­استرس­: 55.8
میانگین حقوق سالانه: 65،340 دلار
آنچه آنها انجام می دهند: اطمینان حاصل کنید که مؤسسات کشاورزی مولد هستند و غذا امن است.
الزامات تحصیلات: حداقل یک مدرک لیسانس از یک موسسه معتبر دارای مدرک فوق لیسانس؛ بسیاری از مدرک دکترا دریافت می کنند
تحمل­استرس­توسط آمار دفتر کار و شبکه اطلاعات حرفه ای ایالات متحده با نمرات پایین تر نشان می دهد که­استرس­کمتر در کار اندازه گیری شده است.

­

مقاله مرتبط:برای موفقیت د رکسب و کار خود از این 5 اشتباه اجتناب کنید


ستاره شناسان

­

ستاره شناس


تحمل­استرس­: 62.0
میانگین حقوق سالانه: 110،440 دلار
آنچه آنها انجام می دهند: مشاهده، تحقیق و تفسیر پدیده های نجومی برای افزایش دانش پایه و یا اعمال چنین اطلاعاتی به مشکلات عملی.
الزامات تحصیلات: مدرک لیسانس، اما بیشتر اخترشناسان برای دریافت مدرک کارشناسی ارشد و Ph.D.
تحمل­استرس­توسط آمار دفتر کار و شبکه اطلاعات حرفه ای ایالات متحده با نمرات پایین تر نشان می دهد که­استرس­کمتر در کار اندازه گیری شده است.اقتصاد دانان

­

اقصاد دان


تحمل­استرس­: 63.3
میانگین حقوق سالانه: 101،450 $
آنچه آنها انجام می دهند: اقتصاددانان تولید و توزیع منابع، کالاها و خدمات را مطالعه می نند.

الزامات تحصیلات: مدرک کارشناسی
تحمل­استرس­توسط آمار دفتر کار و شبکه اطلاعات حرفه ای ایالات متحده با نمرات پایین تر نشان می دهد که­استرس­کمتر در مورد شغل.

­

مقاله مرتبط:کسب و کار خود را برنامه ریزی کنید

­

دانشمندان سیاسی

­

دانشمندان سیاسی
­

تحمل­استرس­: 60.8
میانگین حقوق سالانه: 100،900 دلار
آنچه آنها انجام می دهند: دانشمندان سیاسی، منشاء، توسعه و تجزیه و تحلیل ساختار و عملکرد سیستم های سیاسی و روند را بررسی می کنند.
الزامات تحصیلات: مدرک لیسانس، به دنبال آن استاد یا Ph.D در رشته علوم سیاسی، اداره عمومی، و یا زمینه مرتبط است
تحمل­استرس­توسط آمار دفتر کار و شبکه اطلاعات حرفه ای ایالات متحده با نمرات پایین تر نشان می دهد که­استرس­کمتر در کار اندازه گیری شده است.


­­
ریاضیدانان

­

ریاضی دان


تحمل­استرس­: 57.3
میانگین حقوق سالانه: 103،310 دلار
آنچه آنها انجام می دهند: انجام تحقیقات در ریاضیات اساسی یا در استفاده از تکنیک های ریاضی به علم، مدیریت و دیگر زمینه ها. با استفاده از روش های ریاضی مشکلات در زمینه های مختلف حل می شود.
الزامات تحصیلات: مدرک لیسانس یا مدرک کارشناسی ارشد برای کسانی که مایل به کار در دولت هستند، و ممکن است مستقل از کار در شرکت های خصوصی باشد
تحمل­استرس­توسط آمار دفتر کار و شبکه اطلاعات حرفه ای ایالات متحده با نمرات پایین تر نشان می دهد که­استرس­کمتر در کار اندازه گیری شده است.معلمان قانون

­

معلمان قانون

­

تحمل­استرس­: 62.8
میانگین حقوق سالانه: 122،280 دلار
آنچه آنها انجام می دهند: دوره های آموزشی را در قانون آموزش دهید.
الزامات تحصیلات: مقطع لیسانس و حقوق
تحمل­استرس­توسط آمار دفتر کار و شبکه اطلاعات حرفه ای ایالات متحده با نمرات پایین تر نشان می دهد که­استرس­کمتر در کار اندازه گیری شده است.

­

مقاله مرتبط:با این ویژگی هابه یک کارآفرین برتر تبدیل شوید


فیزیکدانان

­

فیزیک دان

­

تحمل­استرس­: 61.3
میانگین حقوق سالانه: 117،040 $
آنچه آنها انجام می دهند: تحقیق را در زمینه پدیده های فیزیکی انجام می دهند، نظریه ها را بر اساس مشاهدات و تجربیات توسعه می دهند و روش هایی را برای اعمال قوانین و نظریه های فیزیکی اعمال می کنند.
الزامات تحصیلات: Ph.D. برای اکثر مشاغل تحقیقاتی
تحمل­استرس­توسط آمار دفتر کار و شبکه اطلاعات حرفه ای ایالات متحده با نمرات پایین تر نشان می دهد که­استرس­کمتر در کار اندازه گیری شده است.

­

امتیاز : 1


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 5 مهر 1396 | 12:25 | نویسنده : مدیر | بازدید : 2091

اعتماد به نفس­کاذب چیست؟

­

اعتماد به نفس­کاذب­بالا در واقع شکلی از­اعتماد­به نفس پایین است، با این تفاوت که فرد خود را بالاتر از آن که هست نشان می دهد. به عبارت دیگر فرد وقتی خود را در زمینه ای ناتوان می بیند، سعی می کند با بزرگ و توانا جلوه دادن خود، نظر دیگران را جلب کند.

این افراد هم مانند کسانی که­اعتماد­به نفس پایین دارند، به گرفتن تأیید دیگران محتاج اند و ارزش خود را از بیرون می گیرند. در نتیجه، طوری رفتار می کنند که گویی از­اعتماد­به نفس بالایی برخوردارند و این­اعتماد­به نفس از توانایی های آنان ناشی شده است.

رفتار افرادی که­اعتماد­به نفس­کاذب­بالا دارند نشان می دهد­اعتماد­به نفس بالایی دارند در حالی که اعتمادی که آنان به خود دارند واقعی نیست. فرد ممکن است داستان سرایی کند و چیزهایی درباره ی خودش بگوید که مخاطب را تحت تأثیر قرار دهد. شاید اطرافیان تصور کنند­اعتماد­به نفس فرد خیلی بالاست، در صورتی که این گونه نیست و فقط رفتار او این طور نشان می دهد.

­

­

اعتماد به‌‌ نفس­مثل شمشیری دولبه است که اگر درست استفاده نشود، به­اعتماد­به‌‌ نفس­کاذب­تبدیل شده و به‌جای اینکه کمک‌تان کند، به ضررتان کار خواهد کرد.

اینکه اعتماد‌ به‌ نفس کجا می‌تواند خوب باشد و کجا بد، تشخیصش با شماست.

برای همین موضوع، تصمیم گرفتیم در مقاله‌ی حاضر به این پرسش پاسخ دهیم که مرز باریک بین اعتماد‌ به‌‌ نفس و­اعتماد­به‌‌ نفسِ­کاذب­کجاست

­

خیلی از ما با این تصور غلط زندگی می‌کنیم که کار دنیا بدون وجود شخص ما لنگ می‌ماند. مثلا فکر می‌کنیم اگر از شغل‌مان دست بکشیم، شرکتی که برایش کار می‌کنیم، وَرشکست خواهد شد یا اگر رابطه‌ای را به هم بزنیم، طرف مقابل از ناراحتی قطع رابطه با ما جان خواهد داد.

اما این قبیل افکار فقط خیالی باطل است که هرگز اتفاق نمی‌افتد. البته که پذیرفتنش آسان نیست، اما مطمئن باشید اگر از شغل‌تان دست بکشید، خیلی راحت یک‌ نفر دیگر را به‌جای شما می‌نشانند، یا اگر رابطه‌تان را با کسی قطع کنید، طرف مقابل بدون شما هم می‌تواند به زندگی طبیعی خود ادامه دهد.

­

مقاله مرتبط:اعتماد به نفس چیست؟

­

اغلب‌مان نمی‌توانیم درک کنیم که شکست، خالی از­موفقیت­نیست. بعضی‌ها فکر می‌کنند اگر فروتنی نشان دهند، یعنی­اعتماد­به‌ نفس ندارند. درحالی که اصلا چنین چیزی نیست،

بلکه فروتنی یک جهش بزرگ به سمت­اعتماد­به‌ نفس است. پس هر وقت در رقابتی شرکت می‌کنید، یادتان نرود شاید شما بازنده‌ی میدان باشید. با این طرز فکر می‌توانید بدون اینکه تسلیم فشارهای روانی شوید به رقابت‌تان ادامه دهید.

­

در هر صورت، خیلی خوب است که رویکرد مثبت داشته باشید چون کمک‌تان می‌کند، اما با مثبت‌اندیشی بیش از حد فقط خودتان را گول می‌زنید.

­

اعتماد به نفس کاذب

­

زمانیکه والدین بی دلیل و بیش از اندازه و در زمان نامناسب تشویقمان کنند و یا به عنوان مثال برای انجام دادن وظایف عادی ما، هدایای بزرگ و فوق العاده تهیه می‌کنند! با فعال شدن مسئله خود بزرگ بینی در درونمان، تنها نقاط قوت خود و نقاط ضعف سایرین را می‌بینیم و دچار خودشیفتگی می‌شویم.

احتمالاً بسیاری از ما کم و بیش در بخش یا بخش‌هایی از زندگی دچار این اختلال هستیم. زمانیکه دچار این مسئله هستیم مسلماً قادر به برقراری ارتباط سالم با دیگران نیز نخواهیم بود. ارتباط بر بستری از نیاز و رفع نیاز شکل می‌گیرد و زمانیکه ما نسبت به وضعیت خودمان واقع بین نباشیم قادر به برقراری ارتباط مناسب نیز نیستیم! چراکه غالباً انتظارات و توقعات بیش از اندازه ای از سایرین داریم که مانع ارتباط صحیح خواهد شد.

این اختلال دشواری های زیادی را در روابط بین فردی خصوصا زناشوئی ایجاد می‌کند چون فرد خودشیفته همیشه حق به جانب است و دنیا باید بر محور او بچرخد و ابر و باد و مه و خورشید به خاطر او در فعالیت باشند!

­

مقاله مرتبط: با این 7 را بمب اعتماد به نفس شوید

­

با این ویژگیها به خود حق می‌دهد که با دیگران مثل یک ابزار برخورد کند چون فکر می‌کند که از همه بالاتر است.

افرادی که با انسانهای خودشیفته رابطه تنگاتنگ دارند باید توجه کنند که اگر از طرف این افراد مورد ملامت و یا عیب و ایرادگیری قرار بگیرند، نباید به آن اهمیت زیادی بدهند. این عیب گیری‌ها و سرزنش‌ها مربوط به جهان بینی و دیدگاه‌های خاص این خود شیفتگان است.

­

اعتماد به نفس کاذب

­

یک زن و شوهر جوان خانه خود را عوض کرده بودند. یک روز خانم خانه که از پشت پنجره اطاق خود منزل همسایه را مشاهده می‌کرد، به همسرش گفت: «نمی‌دانم چرا لباسهای این همسایه که روی بند آویزان شده اینقدر کثیف است، انگار او این لباسها را با آب کثیف شست و شو می‌کند».

هر بار که این خانم از پشت پنجره این لباسهای همسایه را می‌دید این مسئله را با شوهر در میان می‌گذاشت. یک روز صبح که خانم طبق معمول به طرف پنجره رفته بود تا لباس های همسایه را مشاهده کند، با تعجب و خوشحالی به همسرش گفت: «بالاخره انگار صدای نق زدن‌های من به گوش همسایه اثر کرد، امروز لباسهایش بسیار تمیز است».

شوهرش گفت: «لباسهای او همان لباس هاست، من امروز پنجره ­اطاقمان را شُستم».

­

مقاله مرتبط: تعریف عزت نفس در اسلام

­

خود شیفتگان به خاطر عدم شست و شوی پنجره دیدگاه خودشان همه چیز دیگران را تیره و تار می‌بینند. آنها برای پر کردن خلاء­اعتماد­به نفس خود تمام تلاش و کوشش خود را می‌کنند تا به دیگران بقبولانند که چقدر مهم هستند.
­

­

امتیاز : 2


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 4 مهر 1396 | 10:32 | نویسنده : مدیر | بازدید : 1473

سلامت­روان­چیست؟

تعربف­سلامت­روان­:

سلامت دو نوع تعریف دارد :

طبق تعریف منفی،سلامت عبارت از فقدان بیماری وطبق تعریف مثبت ،سلامت با ارتقاء(promotion)بهداشت مرتبط میشود .حتی در افراد سالمسلامت­سطوح مختلفی دارد .


­­بهداشت روان­چیزی فراتر از فقدان یا نبود بیماری­روانی­است .
­­بعد مثبت بهداشت­روان­که سازمان بهداشت جهانی روی آن تاکید دارد :سلامتی را یک حالت رفاه جسمی،روانی،واجتماعی است ونه فقط فقدان بیماری ویا ناتوانی ،وهیچ کدام بر دیگری برتری ندارد.­مفهوم­سلامت­روان­شامل آسایش ذهنی ، احساس خود توانمندی ،کفایت وشناخت توانایی خود در محقق ساختن ظرفیت های عقلی و هیجانی خویش است.­یا به عبارتی­سلامت­روان حالتی از رفاه است که در آن فرد توانایی هایش را باز می شناسد.
­­ ­و قادر است با استرس های معمول زندگی مدارا کند­

­­ ­واز نظر شغلی مفید و سازنده باشد ،

­­ ­برای اجتماع خود نقشی ایفا کند و با دیگران مشارکت و همکاری داشته باشد .ودارای­سلامت­معنوی باشد.

­­ ­وبطور خلاصه حال خوب ،فکر خوب ورفتار خوب

­

­سلامت­روان­شامل افزایش توانائیهای افراد وجامعه وقادر سازی آنها در دستیابی به اهداف مورد نظر می باشد .­که به همه ما مربوط است نه فقط به کسانی که از بیماریهای­روانی­رنج می برند .­هیچ گروهی وطبقه ای از بیماریهای­روانی­مصون نیست ،ولی افراد بیکار ،فقرا،نوجوانان، زنانی که قربانی خشونت هستند وغیره بیشتر در معرض خطرند . ومتاسفانه در تمام دنیا به بهداشت­روان­وبیماریهای­روانی­به اندازه­سلامت­جسمانی وبیماری جسمی اهمیت داده نمیشود ومورد بی توجهی وغفلت قار گرفته است.

­

مقاله مرتبط:10 راه ساده برای افزایش توانایی مغز شما

­

ازمهمترین مسائل مربوط به بهداشت­روان­بحث پیشگیری وارتقاء میباشد­که هدف ان کاهش بروز،کاهش طول مدت وکاهش ناتوانی ماندگاراختلالاتروانی­است ،

که عبارت است از:­

­­ ­1- پیشگیری سطح اول:

که جلوگیری از بروز بیماری یا اختلال ودر نتیجه کاهش میزان بروز است ازطریق حذف عوامل سبب ساز ،کاهش عوامل خطر ساز،جلو گیری از سرایت بیماری محقق میشود.

­
­­ ­2-پیشگیری سطح دوم :

عبارت است از شناسایی زودرس ودرمان سریع بیماری یا اختلال به منظور کاهش شیوع اختلال از طریق کوتاه کردن مدت آن­


3-­­ ­پیشگیری نوع سوم :

که هدفش کاهش شیوع نقایص وناتوانی های باقیمانده ناشی از بیماری ­یا اختلال است .در این نوع پیشگیری افراد دچار بیماری مزمن را قادر می سازد به عالیترین سطح ممکن عملکرد خود دست یابند .
­در جهان شیوع تمام عمر اختلالات­روانی­بیش از 25 در صد و در هر مقطع زمانی حدود 10 ­درصد در جمعیت بالغ تخمین زده می شود .­
در ایران شیوع تمام عمر اختلالات در جمعیت بالای 15 سال کشور بیش از 20در صد برآورده می شود که در این میان اختلالات خلقی و اضطرابی بیشترین شیوع را دارد .شیوع در هر مقطع زمانی بیش از 10 درصد است .
اختلالات­روانی­با ایجاد هزینه های مستقیم (اقدامات تشخیصی ،درمانی ، بازتوانی وپیشگیری) و هزینه های غیر مستقیم (کاهش توان فردی و..) اثرات زیانباری بر جامعه می گذارد از این رو کاهش 10 درصدی بار اختلالات­روانی­از اهداف برنامه های کشورووزارت بهداشت است.اهمیت بهداشت­روان­درجامعه

­

­بهداشت­روان­جامعه از دو بعد :1-سلامت روان جمعیت عمومی و 2-بهداشت­روانی­گروه های خاص مورد توجه است .
از بعد نیازمندی های­بهداشت روان­برای گروه های خاص مهمترین گروه مورد توجه در ایران جمعیت نوجوان و جوان می باشند .­


­

حدود یک میلیون عدم قبولی در کنکور در هر سال ، وجود بیش از هزاران زندانی ، بیش از میلیونها معتاد و تغییرات شدید وسریع الگوی مصرف موادمخدر ، شیوع بالای خودکشی، میلیونها بیکار ، قرار داشتن حدود20 درصد از جمعیت زیر خط فقر مطلق، افزایش آمار دختران فراری ، و...از شواهد بارز اهمیت و ضرورت توجه به نیازهای بهداشت­روان­گروه های خاص است.­

­

مقاله مرتبط:­اسرار قدرت ذهن ناخودآگاه


فعالیت ها وخدمات بهداشت­روان


 ­ ­1 -شناسایی ،درمان و پیگیری اختلالات­روانی­/رفتاری کودکان .

­­ ­2-ارزیابی تکامل کودکان و مشاوره به والدین

­­ ­3-ارزیابی­روانی­/ رفتاری در مدرسه ، مشکلات تحصیلی و روانشناختی دوران بلوغ

­­ ­4-شناسایی ،درمان و پیگیری اختلالات­روانی­بزرگسالان شامل:افسردگی ، اختلالت اضطرابی و...­

­­ ­5-مداخلات لازم برای سایر مسایل­روانی­:یائسگی، زایمان و اختلالات­روانی­بعد از زایمان ،استرس و سوگ

­­ ­6-شناسایی،درمان و پیگیری اختلالات دوران سالمندیشامل :دمانسو اختلالات­روانی­و پیشگیری از آن

7 ­ ­­-اقدامات پیشگیری شامل آموزش مهارت های زندگی ، مهارت های فرزند پروری ،مداخله در بحران و بلایا


عظمت بار بیماری های روانی

آیا­سلامت­روان­جامعه یک اولویت است؟

­اختلالات­روانی­و رفتاری تاثیر بسزائی روی فرد ، خانواده اش و جامعه دارد .غالبا علاوه بر رنج و محدودیت هایی که اختلال­روانی­ایجاد می کند ،بیمارروانی­در فعالیت های اجتماعی و حرفه ای خود دچار تبعیض هایی بعلت انگ بیماری­روانی­نیز می شود. تاثیر اختلالات­روانی­روی جامعه به لحاظ نیاز به مراقبت از بیماران و کاهش مولد بودن آنان بسیار مهم است.
­امروزه حدود 500 میلیون نفر از مردم دنیا از یک بیماری­روانی­یا رفتاری رنج می برند .
بیماری افسردگی تک قطبی ،علت 20 درصد از سال های سپری شده با ناتوانی است و سومین رتبه را بین علل نسبت داده شده به بار کلی بیماریها دارد
چهار مورد از 6 علت اصلی سال های سپری شده عمر با ناتوانی ،­بیماری های­روانی­چون: افسردگی، بیماریهای وابسته به مصرف الکل ،اسکیزوفرنی و بیماری دو قطبی به خود اختصاص داده است .بیش از 200 میلیون نفر از مردم دنیا در هر برهه از زمان از افسردگی رنج می برند .
حدود یک میلیون خود کشی هر سال در جهان داریم و حدود 25 میلیون نفر از مردم دنیا از اسکیزوفرنی، 38 میلیون نفر از صرع ­و بیش از 90 میلیون از یک بیماری وابسته به مصرف الکل رنج می برند.

­

مقاله مرتبط:روان شناسی شخصیت


بار بیماری های در ایران

­بر اساس پژوهش های انجامی بار­بیماری های­روانی­پس از سوانح وحوادث بطور مشترک با بیماری های قلبی ، عروقی رتبه دوم را بخود اختصاص داده است.­28در صد متعلق به حوادث غیرعمومی ،16درصد به بیماری های قلبی،عروقی و16درصد متعلق به بیماری­روانی­بود.


اختلالات­روانی­و بیماری های طبی باهم در ارتباط اند

­عملکرد­روانی­بطور بنیادی با عملکرد فیزیکی،اجتماعی ودر ارتباط است .مثلا افسردگی عاملی برای بیماریهایی مثل سرطان ها و بیماریهای قلبی عروقی است که موجب عدم پذیرش و شکست در برنامه های درمانی است .

­رفتارهای مخاطره آمیزی چون کشیدن سیگار ،فعالیت جنسی غیر ایمن ،با بیماریهایی مثل سرطان و ایدز مرتبط هستند .­شیوع افسردگی اساسی در جمعیت بطور کل بین 5 تا20 درصد است ولی در افرادی که دچار بیماری های مزمن هستند این میزان بیشتر است . ­

­

افسردگی

­

­29 درصد از افراد مبتلا به فشارخون افسردگی اساسی دارند ،­22 درصد از افراد مبتلا به مشکلات قلبی ، 30درصد افراد مبتلا به صرع، 27 درصد افراد مبتلا به دیابت ،31 درصد افراد مبتلا به سکته مغزی ، 33 درصد از افراد مبتلا به سرطان ، 44 درصد افراد مبتلا به ایدز و 46 درصد ازافراد مبتلا به سل از افسردگی رنج میبرند.

در ایران نیز درصد بالایی از بیماران بستری در بخشهای داخلی و جراحی از مشکلات روانشناختی رنج می برند .غربالگری افسردگی در بیماران مبتلا به دیابت در ایران نشان داده است که بر اساس امتیاز پرسشنامه افسردگی 78درصداز بیماران دیابتیک افسردگی داشته اند. ؟؟­مزایای برنامه های­سلامت­روان


­­ ­1- تأمین­سلامت­روانی و اجتماعی افراد جامعه

­­ ­2- فراهم کردن خدمات بهداشتی درمانی به صورت قابل دسترس و مقرون به صرفه برای تمام افراد جامعه

­­ ­3- شناسایی ، درمان ، مراقبت و توانبخشی بیماران روانی

­­ ­4- ارتقاء آگاهی افراد جامعه و فرهنگ سازی در جامعه

­­ ­5- توانمند کردن کارکنان بهداشتی و درمانی در زمینه ارائه خدمات به بیماران و خانواده آنان

­­ ­6- ایجاد نظام ثبت و گزارشدهی اختلالات روانی­

­­ ­7- تمرکز زدایی در ارائه­خدمات درمانی­بر اساس دیدگاه­سلامت­روان جامعه نگر

­­ ­8- جلب مشارکت افراد جامعه در بهره مندی از خدمات نظام مراقبتهای بهداشتی اولیه

­­ ­9- افزایش مقاومت و توان مقابله افراد جامعه در برابرعوامل ایجاد کننده اختلالات روانی

10­  - انگ زدایی از بیماران­روانی­و اختلالات روانپزشکی ­


­

خصوصیات­خدمات درمانی­مناسب

•­­ ­حداقل وقفه را در فعالیت شغلی ، خانوادگی ، تحصیلی و اجتماعی بیمار به وجود آورد.

•­­ ­تا حد امکان در دسترس بیمار باشد.

•­­ ­ارزان و مقرون به صرفه باشد.

•­­ ­تا حد امکان منجر به بستری نشود و به درمان سرپایی را در اولویت قرار دهد.

•­­ ­تداوم داشته باشد و بیمار مورد پیگیری و مراقبت قرار گیرد.

•­­ ­برای مراحل مختلف بیمار ، درمان مناسب را تأمین نماید .

•­­ ­خدمات پس از ترخیص وجود داشته باشد ­( ­After Care ­ )­

•­­ ­امکان پذیرش و ارائه خدمات مناسب به اورژانس های روانپزشکی را داشته باشد .

•­­ ­تختهای بیماران­روانی­به تعداد کافی در بیمارستان های عمومی وجود داشته باشد .


­

عوارض اختلالات روانی

•­­ ­افت کارکرد اجتماعی ، خانوادگی ، فردی ، شغلی و تحصیلی

•­­ ­هزینه های بالای درمان های روان شناختی ، روانپزشکی ­و بستری

•­­ ­کاهش نیروهای مولد جامعه

•­­ ­دور ماندن بیمار از اجتماع و از دست دادن فرصتها و موفقیهای شغلی و تحصیلی­

•­­ ­انگ اجتماعی بیمار روانی

•­­ ­عوارض داروهای روانپزشکی برای بیمار

•­­ ­آسیب دیدن روابط خانوادگی و ایجاد شرایط نامطلوب برای خانواده بیمار جهت مراقبت و تحمل بیماری وی

•­­ ­مزمن شدن اختلالات و مقاوم شدن آنها در برابر روشهای درمانی به دلیل مراجعه ، تشخیص و درمان نابهنگام

•­­ ­طولانی بودن دوره درمان اختلالات روانپزشکی­

امتیاز : 1


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 4 مهر 1396 | 10:31 | نویسنده : مدیر | بازدید : 2128

راز­موفقیت­ادیسون­چیست؟


هنگامی که­ادیسون­در دوره ابتدایی درس می‌خواند مدیر مدرسه وی اعتقاد داشت که­ادیسون­شاگرد کودنی است و عذر وی را از مدرسه خواست.ادیسون­در طول حیات علمی خویش توانست 2500 امتیاز اختراع را در ایالات متحده آمریکا، بریتانیا، فرانسه و آلمان به نام خود ثبت کند که رقمی حیرت‌انگیز و باورنکردنی به نظر می‌رسد.

واقعیت این است که بیشتر اختراعات وی تکمیل شدهٔ کارهای دانشمندان پیشین بودند و­ادیسون­کارمندان و متخصصان پرشماری در کنار خود داشت که در پیشبرد تحقیقات و به سرانجام رسانیدن نوآوری‌هایش یاریش می‌کردند.

دهنی زغالی تلفن، ماشین چاپ، میکروفن، گرامافون، دیکتافون، کینتوسکوپ (نوعی دستگاه نمایش فیلم)، دینام موتور و لاستیک مصنوعی از جمله مواد و وسایلی هستند که بدست­ادیسون­و همکارانش ابداع یا بهینه شدند.

­

مقاله مرتبط:10 راه ساده برای افزایش توانایی مغز شما

­

ادیسون­از اولین مخترعانی بود که توانست با موفقیت، بسیاری از اختراعات خود را به تولید انبوه برساند.
توماس­ادیسون­قبل از اینکه بتواند یک لامپ الکتریکی مناسب برای بازار ایجاد کند، بیش از 2000 رشته مختلف را مورد آزمایش قرار داد.....

­

­

همان‌طور که گفته شد، بیشتر اختراعات­ادیسون­حاصل تکمیل ایده‌های دیگران و کار دسته‌جمعی گروه بزرگی از تکنسین‌ها و کارمندانی بود که تحت نظارت او به تحقیق و آزمایش می‌پرداختند. لویس لاتیمر دستیار آفریقایی-آمریکایی­ادیسون­که در پروژهٔ چراغ الکتریکی نقش مهمی داشت، از جملهٔ این افراد است. اگر امروز کمتر نامی از کسانی مانند او به میان می‌آید، به این دلیل است که­ادیسون­غالباً همکاران خود را در افتخار و اعتبار اختراعاتش سهیم نمی‌کرد.

با این همه شکی نیست که بدون قدرت سازماندهی و خصوصاً همت بلند­ادیسون­دست یافتن به این همه­موفقیت­ممکن نبود.

نیکلا تسلا فیزیکدان بزرگ و یکی از همکاران­ادیسون­دربارهٔ روش او برای حل مسائل می‌نویسد:


«اگر­ادیسون­می‌خواست سوزنی را در انبار کاهی پیدا کند، با پشتکارفراوان دانه به دانه رشته‌های کاه را کنار می‌زد تا بالاخره سوزن نمایان شود. بارها با تأسف شاهد بودم که چگونه بخش اعظم وقت و انرژی او صرف یافتن یک فرمول جزئی یا انجام دادن محاسبه‌ای کوچک می‌شد. »

­

مقاله مرتبط:6 مواردی­که باید انجام دهید ،اگر می خواهید موفقیت بیشتری داشته باشید


ادیسون­خود نیز در این‌باره گفته‌است:

«نوآوری عبارت است از یک درصد الهام روح و نود و نه درصد عرق ریختن و تلاش کردن. »

­

تسلا دانشمندی شایسته و بهترین کارمند­ادیسون­بود. او ابتدا از طرف­ادیسون­مأمور شده بود تا راه‌های توسعهٔ سیستم‌های جریان مستقیم (DC) را بررسی کند اما چون پس از پایان کار­ادیسون­تعهدات مالی خود را زیر پا گذاشت تسلا تصمیم به ترک شرکت او گرفت.

با پذیرش استعفای تسلا،­ادیسون­مرتکب اشتباه بزرگی شد چرا که چندی بعد تسلا با کشف جریان متناوب (AC) در برابر امپراتوری­ادیسون­و سیستم DC او قد علم کرد. او با حمایت جرج وستینگهاوس کارخانه‌دار معروف سامانه‌های چند فازی توزیع برق را برپایهٔ جریان AC تکامل بخشید که بسیار کارآمدتر از سیستم­ادیسون­بود. با وجود تبلیغات منفی جنرال الکتریک، جریان AC روز به روز رواج بیشتری یافت و سرانجام سلطه­ادیسون­را بر بازار صنایع الکتریکی درهم شکست.

­

مقاله مرتبط:اسرار موفقیت

­

توماس­ادیسون­گفت: "دلیل اینکه بسیاری از مردم فرصت را تشخیص نمی دهند، این است که در نظرآن ها کار سخت است.

­

بدون کار سخت موفقیتی نیست؛­موفقیت­چیزی است که فقط پس از کار زیاد به دست می آید. تنها کسانی می تواند به­موفقیت­برسند که برای آن تلاش می کنند، از طریق کار است که شما تبدیل به یک فرد با ارزش می شوید وبه ­موفقیت می رسید.


اگر ما تمام چیزهایی را که می توانیم به دست آوریم، ما خودمان را به همه ­ترجیح می دهیم.

­

اکثر مردم در زیر توانایی های خود زندگی می کنند. آنها هرگز تلاش همه جانبه خود را بر روی یک وظیفه منحصر به فرد متمرکز نمیکنند، به طوری که آنها از قدرتی که در اختیار دارند کاملابی خبرند. همه چیز خوب است و اگر در طول سالها تمرکز خاصی روی این استعداد قرار گیرد، چیزهای شگفت انگیزی انجام می شود.و توانایی هایتان شما را شگفت زده خواهد کرد!

­

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,