تبليغات X
مدل مانتو
بلیط اتوبوس
جذب پسر
تاريخ : 4 مهر 1396 | 10:31 | نویسنده : مدیر | بازدید : 2028

راه کارهای بهبود­روابط­زناشویی

­


زناشویی­یکی از صمیمی ترین و خصوصی ترین انواع ارتباط انسانی و از نیازهای فطری بشر است . زمانیکه دو نفر ناآشنا و با سلایق مختلف کنار هم قرار می گیرند دوام و کیفیت دوستی آنها به دانش ، مهارت و هنر هر یک از آنها در تحکیم این ارتباط بستگی داردگامهایی جهت بهبود­روابط­و....

­

به نظر خیلی از زوج‌ها، داشتن­روابط­زناشویی­ماهیتی «همه یا هیچ» گونه دارد و معتقدند یا نباید­روابط­زناشویی­داشته باشند یا اگر دارند، حتما باید به اوج لذت منجر شود. دلیل این موضوع، متاسفانه نگرش‌های غلط آنهاست که باعث ایجاد انتظارات و توقعات غیرمنطقی می‌شود و در بیشتر موارد موجب نارضایتی‌شان رامی?شود، اما می‌توان­روابط­زناشویی­فوق‌العاده لذت‌بخشی را بدون تجربه ارگاسم هم داشت.

زوج باید به این نکته توجه داشته باشند که هدف از برقراری­رابطه­زناشویی، لذت بردن از بودن با هم است؛ نه اینکه­روابط­جنسی به چه شکل پیش رود، یا در طول­روابط­زناشویی­چه باید بکنند. البته باید خاطرنشان کرد داشتن مهارت‌های جنسی می‌تواند به هر چه لذت‌بخش‌تر کردن­رابطه­زناشویی­کمک کند؛ اما زوج می‌توانند با سطح‌بندی مناسب­روابط­زناشویی­و با توافق با یکدیگر،­روابط­خوبی با هم داشته باشند.


­

مهم بودن باهمدبگر است

­

اگر­روابط­زوجی دچار مشکل است، بهتر است علاوه بر مشاوره با متخصص برای گرفتن برنامه‌های خاص، در مراحل اولیه گفت‌وگوی مسالمت‌آمیز درباره روابط، انتظارات و پرهیز از پرداختن به رفتارهایی که ممکن است ایجاد تنش و نگرانی کند، داشته باشند.

البته در صورتی‌ که زوج­روابط­بین فردی مشکل‌زایی دارند، حتما باید به متخصص مراجعه کنند. زن و شوهر باید قبل از شروع تعطیلات این مسایل را بررسی کنند و برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهند؛ محل مسافرت، محل اقامت و سایر مسایل را مشخص کنند و تلاش داشته باشند از بودن با هم لذت ببرند و سعی کنند بر مسایل تنش‌زا و نگران‌کننده، اینکه این بار­روابط­چگونه می‌گذرد و آیا می‌توانند از پس کار برآیند،­تمرکز­نکنند.

­

مقاله مرتبط:رازهای داشتن یک ازدواج موفق

­

تمرکز فقط بر یک مساله باشد، بودن با یکدیگر و حتی نیم ساعت لذت بردن از وجود هم. زوج‌هایی که از­روابط­آنها مدتی نمی‌گذرد، طبیعتا به دلیل مشغولیت‌های کمتر، بهتر است­روابط­زناشویی­بدون برنامه داشته باشند. این زوج‌ها نیز باید بتوانند از فرصت به دست آمده برای بیشتر باهم‌بودن و لذت‌بردن از وجود هم استفاده کنند. توافق‌ها باید قبل از شروع تعطیلات انجام گرفته باشد تا در زمان تعطیلات، فرصت به بحث در مورد اینکه چه بکنند، نگذرد و اگر احساس می‌کنند باید در مورد انتظارها و برنامه‌های­زناشویی­خود با یکدیگر گفت‌وگو کنند، این کار را حتما انجام دهند.

در این مورد نیز لزومی ندارد­روابط­زناشویی­به اوج لذت و آمیزش منجر شود. توافق زوج شرط اول است و باید تلاش کنند صمیمیت و عاطفه بیشتری از خود نشان دهند، محیط و شرایط رمانتیکی برای خود مهیا کنند، از شیوه‌های جدید استفاده کنند، باهم‌بودن را بیشتر تجربه کنند و آنچه دوست دارند، در کنار هم انجام دهند.


طبیعتا در تعطیلات انرژی و زمان زیادی از زوج گرفته خواهد شد و وقایع پیش‌بینی‌ نشده متعددی رخ می‌دهد که بر­روابط­زناشویی­تاثیر دارد اما توجه به نکته‌هایی که گفته‌ شد می‌تواند در داشتن­روابط­عاطفی و­زناشویی­مناسب در زمان تعطیلات موثر باشد. با این حال اگر­روابط­بین فردی زوج دچار مشکل است، باید با متخصص مشورت کنند و قبل از تعطیلات، به فکر حل مشکلات بود.­
از خودتان شروع کنید

­

اگر از یک ارتباط­زناشویی­که دلخواه شما نیست رنج می برید اولین گام این است که خود را اصلاح کنید . در یک ارتبا ط دو طرفه کمتر می توان فقط یک نفر را بعنوان مسئول مشکلات و مشاجرات معرفی کرد .

شما مجبور نیستید در شرایط توأم با تحقیر ، سرزنش و خستگی سر ببرید ، از هم اکنون سرنوشت خود را به دست بگیرید و برای تغییر زندگی و­روابطزناشویی­خود برنامه ریزی کنید . رفتارهای غلط خود را اصلاح کنید و بعضی از وظایفی را که فراموش کرده اید از سر بگیرید .

اریک فروم در کتاب ‹ هنر عشق ورزیدن › می گوید :

­

زمانی می توانید کسی را عاشق خود کنید که اول خودتان به او عشق بورزید . شما می توانید در خاطرات تلخ گذشته و آنچه بین شما و شریک زندگی تان گذشته است غوطه ور شوید و به خاطر آن پر از غصه ، کینه و خشم گردید اما راه دیگری هم هست و آن اینکه از حالا تصمیم بگیرید شرایط را عوض کنید، گذشته ناخوشایند را فراموش کنید و فقط از آن برای داشتن یک زندگی بهتر درس بگیرید ،ببینید چه چیزهایی زندگی شما را توأم با ناکامی و غصه کرده است آنها را از بین ببرید.

­

دوباره تکرار می کنم فراموش نکنید که­زناشویی­یک ارتباط دو طرفه است و قسمتی از مشکلات مربوط به شماست بنا براین ابتدا خودتان را طبق تعالیم زیر تغییر دهید .

زمانی می توانید کسی را عاشق خود کنید که اول خودتان به او عشق بورزید


­

هنگام بحث و مجادله،­احترام­یکدیگر را حفظ کنید:­

­

مطمئن باشید که با ناسزا گفتن و توهین کردن هیچ مشکلی حل نمی شود و این کار تنها باعث سرد شدن­روابط­بین همسران می شود. از بحث و مجادله هم که در زندگی گریزی نیست، بنابراین سعی کنید که همیشه مخالفت خود را درباره یک موضوع با منطق و آرامش به همسرتان بگویید و هیچ گاه در خلال بحث از کلمات تحقیری یا توهین آمیز استفاده نکنید.

­

هنگام بحث و جدل احترام یکدیگر را حفظ کنید

­

قبل از اینکه بخواهید در مورد موضوعی بحث کنید، خوب حرف هایتان را بسنجید و این را در نظر بگیرید که ممکن است ایده های شما هم عیب و ایرادی داشته باشد و شما می توانید به جای جر و بحث، با آرامش تبادل نظر کنید تا بهترین ایده را در زندگی تان اجرا نمایید.

­

مقاله مرتبط:معیارهای انتخاب همسر

­

مشکلات یکدیگر را درک کنید:­

­

اگر همسرتان دیر به خانه برگشت، سریع شروع به بازخواست و سین جیم نکنید. اجازه دهید که او کمی خستگی اش را در کند و بعد از او بخواهید که اگر دوست دارد مشکل اش را با شما درمیان بگذارد تا شاید بتوانید با همفکری آن را حل کنید. این طوری، هم سر از علت دیرآمدن اش درآورده اید و هم باعث نشده اید که همسرتان نسبت به شما جبهه بگیرد و یک مشت دروغ تحویل تان بدهد.پلکان ترقی همسرتان باشید

­

همیشه در صدد رشد و پیشرفت همسر خویش باشید و تمام توان خود را به کار گیرید که او بتواند موفق شود زیرا اولین کسی که از این پیشرفت سود می برد ، شما هستید و در آینده این موفقیت در زندگی شما ذوب می گردد و برای فرزندانتان هم مؤثر خواهد بود.

اگر وقتی شما­ازدواج­کردید ، خانم شما دیپلمه بود و بعد موفق به اخذ لیسانس گشت ، این لیسانس هم در وجهه ی اجتماعی او مهم است و هم برای خانواده ی شما ارزش دارد. اگر شوهر شما به یک شغل ارزشمند رسید و ارتقای مقام پیدا کرد و شما مسبب رشد او بوده اید، برای شما هم ارزش دارد. پس هر دو طرف بکوشید کوچک ترین زمینه ی پیشرفت را به وجود آورید ، چه در ابعادی مادی، معنوی و یا تحصیلی. ولی مراقب باشید ، این تلاش خود را دائماً، مانند پتک به رخ همسرتان نکشید. در غیر این صورت تنفر را در وجود او بیدار می کنید.


­

استقبال از اختلاف نظر ها

­

خداوند انسانها را مثل هم نیافریده است و البته این تفاوتهای بین فردی است که سبب جاذبه بیشتر بین انسانها می گردد . بنابراین نباید سعی کنید که طرف مقابل را به گونه ای تغییر دهید که مثل شما فکر کند و مطابق نظر شما رفتار کند.

­

استقبال از اختلاف نظرها

­

در ابتدا دختر و پسرها که برای مراسم خواستگاری و آشنایی صحبت می کنند ، به دقت به صحبت های همدیگر گوش می دهند و در حقیقت این شروع آشنایی برای آنها جذاب است زیرا هر کسی خود را همانطور که هست معرفی می کند و عقاید خود را بیان می کند.

چیزیکه سبب این جاذبه می شود همان اختلافات این دو نفر است . بجز ارزش های مذهبی و بنیادین که اختلاف نظر در آنها گیرایی ندارد، ما معمولاً به دنبال کسی هستیم که به دلیل تفاوتهایش ما را کامل کند .

از طرفی نباید انتظار داشت که هیج اختلاف نظر و مشاجره ای بین زن و شوهر وجود نداشته باشد ، چرا که ارتباط بدون تضاد یک ارتباط صحیح و پویا نیست. در حقیقت در این ارتباط یک نفر از بیان احساسات و عقاید خود صرف نظر کرده است یا طرف مقابل این فرصت را با قلدری به او نداده است و لذا از رشد طرفین نیز جلوگیری خواهد شد .

عقاید مختلف با ایجاد بحث و مشاجره یا قضاوت نفر سوم یا مراجعه به کتاب سبب رشد زن و شوهر می گردد، مثلاً اگر در مورد تربیت فرزند اختلاف نظری داشته باشند با مراجعه به روانشناس یا کتب مربوطه دانش هر دو طرف ارتقاء می یابد .

­

مقاله مرتبط:11 اسرار کلیدی برای داشتن یک ­زندگی مشترک موفق

­

بیشتر تفریح کنید :­

­

معمولا اوایل ازدواج، زوج ها با هم زیاد به سینما، پارک یا خرید می روند اما این رفت و آمدها کم کم از بین می رود و فقط به میهمانی های خانوادگی چند ماه یک بار محدود می شود. یک زوج خوشبخت حداقل هفته ای یک بار با هم بیرون می روند.

­

باهمدیگر به خرید بروید

­

برای پیاده روی، کوهنوردی، دیدن یک فیلم جدید یا حتی خرید روزانه! برای اینکه بتوانید زندگی تان را از یکنواختی دربیاورید، می توانید یک برنامه ریزی مناسب برای یک گردش با همسر و فرزندان تان در آخر هفته ترتیب دهید تا روحیه خود. همسر و بچه هایتان را تقویت کنید و صمیمت بیشتری هم بین تان به وجود بیاید.چگونه چیزی را درخواست کنیم و پاسخ بگیریم :

­

چیزی را بخواهیم که تا بحال از همسرمان خواسته ایم؛ توقعات بی جا و غیر ممکن نداشته باشیم حتی برای امتحان. در وقت مناسب بخواهیم؛ با شناختی که از همسرتان دارید درخواستهایتا ن را در زمان های مطرح کنید.

رفتار و لحنتان آمرانه و توقعی نباشد؛ خواهش و درخواست با دستور فرق می کند خلاصه بگویید؛ احتیاجی نیست که دلایل و مثالهای گوناگون بیاورید که به او بفهمانید این کار را باید انجام دهد این کار شما باعث می شود او احساس کند شما فکر می کنید او نمی تواند خواسته شما را برآورده کند. رک و صریح بگویید و از کلمات مناسب استفاده کنید؛ سخنانتان کنایه ای نباشد و تا جایی که می توانید از کلماتی مثل لطفا...استفاده کنید.


­

­

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 3 مهر 1396 | 10:26 | نویسنده : مدیر | بازدید : 2063

روانشناسی رنگ ها


­

روان شناسی رنگها­یکی از مبحث های بسیار شیرین و دلچسب در روان شناسی می باشد.بشر از آغاز آفرینش به­رنگها­آشنایی پیدا میکند و از میان­رنگهارنگ آبی تیره و زرد از جــمله رنگ های آشنا برای آن می باشد منظور من از این­رنگها­رنگ هایی است که کار و فعالیت به آنها شروع و ختم می شود.


در هنر درمانی رنگ ها در ارتباط با احساس فرد هستند و روی وضعیت جسمی و ذهنی او تاثیر می گذارند.

تحقیقات نشان داده است کسانی که به دنبال­رنگ قرمز­هستند در اثر این رنگ ضربان قلب افزایش پیدا می کند و منجر به افزایش آدرنالین در جریان خون می شود..


­

در رابطه با اثرات روانی رنگ ها آن ها را به دو دسته تقسیم می کنیم:

رنگ های گرم و رنگ های سرد:

رنگ های گرم مثل قرمز، زرد و نارنجی باعث ایجاد احساساتی چون آسایش و خصومت و عصبانیت می شود.

رنگ های سرد مثل سبز، آبی و بنفش احساس­آرامش­و به همان اندازه احساس غم و ناراحتی ایجاد می کند.روانشناسی رنگ های سرد

­

اگر می خواهید­خلاقیت­داشته باشید و به سیناپس های مغزی کمک کرده باشید از رنگ بنفش استفاده کنید.

­

بنفش با ترکیب آبی و بنفش بین احساس­آرامش­و­انگیزش­که مشوق­خلاقیت­هستند تعادل ایجاد می کند. بنفش روشن در محیط­آرامش­ایجاد می کند و تنش را از بین می برد. استفاده از این رنگ در فضای خانه و دفتر کار عالی است.

اگر به دنبال یک محیط آرام هستید از رنگ های سبز یا آبی استفاده کنید. این رنگ های سرد آرام بخش هستند.

­

مقاله مرتبط:روانشناسی شخصیت

­

از نظر علمی ثابت شده است که چشم ها مستقیما روی­رنگ سبز­با شبکیه متمرکز می شود و این باعث می شود به ماهیچه های چشم کمتر فشار بیاید.

از­رنگ آبی­در اتاق های پر رفت و آمد و اتاق هایی که ساعات زیادی را در آن می گذرانید استفاده کنید. رنگ آرام بخش آبی سرعت تنفس و فشار خون را کاهش می دهد. اتاق خواب بهترین مکان برای استفاده از این رنگ آرام بخش است.


­

روانشناسی رنگ های گرم

­

روانشناسی رنگ های گرم

­

اگر می خواهید فضایی پر شور و هیجان ایجاد کنید یا اشتهای میهمان ها را بالا ببرید از رنگ های زرد و نارنجی استفاده کنید.

­

این رنگ ها با غذا در ارتباط هستند و باعث می شوند شکم تان به غرغر بیفتد. به همین دلیل رستوران ها بیشتر از این رنگ ها استفاده می کنند.

در استفاده از این رنگ ها باید بسیار مراقب باشید زیرا رنگ های زرد و نارنجی نور زیادی را منعکس می کنند و چشم را تحریک می کنند. در نتیجه منجر به ناراحتی چشم ها می شوند. اگر رژیم دارید و کالری غذاها را محاسبه می کنید شاید دلتان نخواهد که از این رنگ ها در آشپزخانه خود به کار ببرید.

­

مقاله مرتبط:اسرار قدرت ضمیر ناخودآگاه


رنگ سیاه

کسانی که­رنگ سیاه­را دوست دارند، افرادی کمال طلب، پر رمز و راز و شیک پوش هستند. این افراد گاه خسته و افسرده اند و از وضعیت موجود راضی نیستند. افرادی که به­رنگ سیاه­علاقه دارند، حتی زمانی که در بین جمع زیادی از دوستان و آشنایان هستند، احساس تنهایی می کنند. آن ها افکاری فلسفی دارند و دوست دارند تنها باشند. این افراد معمولاً از پنهان کردن امور و مخفی نگه داشتن اطلاعات لذت می برند، هرچند ممکن است این اطلاعات بی اهمیت باشند.رنگ سبز

فرد­تحت تأثیر این رنگ، احساس سلامتی می کنند. آن ها دروقت گذاشتن برای دیگران و خوبی کردن به آن ها، بسیار سخاوتمند هستند و جهان را برای دیگران تبدیل به یک فضای زیبا می کنند. کسانی که­رنگ سبز­را انتخاب می کنند، از لحاظ شخصیتی افراد کامل و مثبتی هستند و مشکلات شخصیتی کمتری دارند.

علاقه مندان به این رنگ می خواهند عقاید خود را به کرسی بنشانند. آن ها برای خود مقام بالایی قائل اند و به دیگران پند و اندرز می دهند. علاقه مندان به رنگ سبز، در رابطه با مسائلی که برایشان مهم است، سرسخت هستند و اراده و پشتکار زیادی دارند. کارهای این افراد اغلب بلندپروازانه و به نفع مردم است، ولی گاه نسبت به دیگران بسیار ایرادگیر می شوند و آن ها را به شدت مورد انتقاد قرار می دهند.

قرار گرفتن در میان­رنگ سبز­یا استفاده از وسایل سبز رنگ، به تقویت حافظه کمک می کند و از طرف دیگر زیاده روی در استفاده از این رنگ، فراموش کردن خاطرات تلخ را دشوار می کند.


­

رنگ قرمز

رنگ قرمز

این نشانه آرزوی زیاد برای تمام چیزهایی است که در­زندگی­و تجربه به دست می آورد البته رنگ سرخ نبض را سریع تنفس را بیشتر کرده وفشار خون را بالا می برد وبیان گر نیروی حیاتی نیز می باشد که شامل اراده برای پــــیروزی شور وشوق درزندگی یعنی شور وشوق بیشتر در فعالیت های­زندگیمــــی شود سرخ باوران مایلند که درزندگی فعالیت های شان بر جنب وجوش باشد یعنی درتمام امور زنگی یک­شخصیت­فعال و اکتیو باشند.رنگ خاکستری

رنگ خاکستری

خاکستری رنگی است تقریبا خنثی نه اخطراب آور است ونه آرام بخش خاکستری باوران انسان هـــــــای هستند کا ملا بی تفاوت در امور­زندگیوهمچنین گوشه گیر هستند در فعالیت های روز مره­زندگی­وامور مشارکتی فعالیت شان بسیار کم بوده علی الخصوص در امور تصـمیم گیری در خصوص یک مـوضــوع بی تـفاوت میباشند. گوشه گیری ، عد م فعالیت ، وبی تفاوتـی از خصوصیات رفـتاری این گروه مـی باشد.رنگ زرد

رنگ زرد

رنگ روشنی و شادمانی است و نشانه تسکین خاطر است زرد باوران همیشه در جستجوی پیشرفت و ترقی می باشند و همیشه به دنبال چیزهای تازه و به فکر تحول و ترقی می باشند /کسانیکه­رنگ زرد­را انتخاب کرده اند می خواهند به مقامهای بلند دست پیدا کنند و مورد احترام زیاد دیگران قرار بگیرند و این کاملا بر خلاف سبزباوران است که نشانه غرور وبردباری است .

زرد گرایان هرکز ارام و قرار ندارند وهمیشه برای رسیدن به بلــند پروازی های خود دایم در تکاپو وتـلاش هستند.رنگ آبی

Image result for blue color

­

دوستداران­رنگ آبی­به دنبال­آرامش­و نظم در­زندگی­هستند و برای صداقت و وفاداری دیگران، بسیار اهمیت می دهند. برای دوستداران­رنگ آبی­که در جست و جوی لذت و رؤیا هستند، آبی آسمانی بسیار جذاب است، در حالی که آبی دریا برای آن هاجدی بودن و­زندگی­را به یاد می آورد.

از ویژگی های علاقه مندان به رنگ آبی، صمیمیت، وفاداری، عفت و اعتماد است. دوستداران­رنگ آبی­مهربان و درون گرا هستند. این افراد دوست دارند در یک محیط امن و به دور از اضطراب و مزاحمت باشند؛ محیطی بدون مشاجره و دعوا که در آن ارتباط افراد با یکدیگر دوستانه است. افرادی که به­رنگ آبی­علاقه دارند، با حوصله، محتاط و اهل تفکر هستند.

کسانی که رنگ مورد علاقه شان آبی است، معمولا افرادی وظیفه شناس و مسئولیت پذیر می باشند. این افراد به راحتی افکار نامنظم و به هم ریخته را از ذهن خود بیرون می کنند و رؤیاها و برنامه های خود را با نظم خاصی دنبال می کنند. علاقه به­رنگ آبی­تمایل به حساس بودن و زودرنجی را زیاد می کند.

کسانی که به این رنگ علاقه مندند، از قرار گرفتن بر سر دوراهی بیزارند و برای این افراد ناراحتی ها و دعواها بسیار استرس آور است، به همین دلیل اغلب با سیاست رفتار می کنند تا با زیبان نرم مسائل را حل کنند. افراد محتاط و اهل فکر و توجه، به­رنگ آبی­علاقه نشان می دهند و کسانی که دچار اظطراب و هیجان هستند، به این رنگ علاقه ای ندارند.صورتی

­

دوستداران رنگ­صورتی­بسیار حساس و­مهربان­و خوشرو هستند و از­آرامش­لذت می برند. آن هایی که به این رنگ علاقه دارند، بسیار صبور هستند و معمولا شکست ها، خشونت ها و دشواری های­زندگی­را تحمل می کنند و دوست دارند یک­زندگی­احساسی و عاطفی داشته باشند.جمع بندی:

­


در پایان به این نتیجه می رسیم که رنگ تأثیر بسیار زیادی در زندگی،­شخصیت­و­روحیه­افراد دارد و توجه به رنگ‌هایی که افراد ایجاد می‌کنند ما را به­روحیه­آنها راهنمایی می‌کند. در این زمینه تست‌های رنگ بسیاری است که از نظر­روانشناسی­صورت می‌گیرد که به نظر تست ترکیب رنگی نتیجهٔ دقیق تری را ایجاد می‌کند. در کل آدمی به رنگ‌ها علاقه نشان می‌دهد ور در محیط بی‌رنگ عکس العمل جالبی را نشان نمی‌دهدوبه طور کلی­رنگهادر تمام احوال و زمانها توجه انسان را جلب نموده ومی نماید. انسان می‌کوشد تا اسرار و رموز آن را بشناسد و در­زندگی­خود بکار ببردو منبع الهامات آن طبیعت است.
­
امتیاز : 2


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 3 مهر 1396 | 10:26 | نویسنده : مدیر | بازدید : 1237

اسرار قدرت­ذهن­ناخودآگاه


ضمیر ناخودآگاه­ذهن­چیست؟

معمای استفاده از­ضمیر­ناخودآگاهتان این است که درک کنید چقدر از­ضمیر­خودآگاهتان متفاوت است. با اینکه­ضمیر­ناخودآگاه و­ضمیر­خودآگاه هر دو در یک بدن هستند، آن‌ها کاملاً مشخصات متفاوتی دارند.

اگر همان‌طور که­ضمیر­ناخودآگاه در­رویاها­ارتباط برقرار می‌کند یک شخص دیگر با شما ارتباط برقرار می‌کرد، شما فکر می‌کردید آن مرد یا زن دیوانه هستند اما­ضمیر­ناخودآگاه شما دیوانه نیست. فقط زبانش با زبان خودآگاه فرق دارد.

شاید نتوان تعریف جامع و کامل و قابل لمسی از این موجود شگفت انگیز ارائه داد.

اما می شود گفت­ضمیر­ناخودآگاه باعث همه خوشبختی ها، آرامش ها، موفقیت ها، رسیدن ها و همچنین باعث همه بدبختی ها، استرس ها، ناموفقیت ها و نرسیدن هاست. عجب موجود قدرتمندی است نه؟!

بنا به عقیده ای، زیگموند فروید روانشناس برجسته، در اوائل قرن بیستم نخستین کسی بود که مفهوم­ضمیر­ناخودآگاه را مطرح کرد. وی عقیده داشت ذهن انسان به دو قسمت ذهن خودآگاه و ذهن ناخودآگاه تقسیم می شود که ذهن ناخودآگاه یا­ضمیر­ناخودآگاه مسئول رفتارهایی است که ما به اصطلاح می گوییم: “دست خودمان نیست!” ما نمی خواهیم زیاد وارد بحث علم روانشناسی شویم و چیزی که مهم است این است که ­دلیل این “دست خودم نیست”ها را بشناسیم و بتوانیم آنها را کنترل کنیم و دست خودمان بشود چراکه سرنوشت انسان می تواند به دست خودش باشد نه دیگران و نه روزگار!

­


­

برای اینکه با­ضمیر­ناخودآگاه بیشتر آشنا شویم، بهتر است فکر کنیم هنگام خواب یا بیداری چه کسی تنفس، گردش خون و سایر اعمال داخل بدنمان را کنترل می کند. هنگام نزدیک شدن یک شیء خطرناک به چشممان چه کسی پلکهایمان را اتوماتیک می بندد. یک مثال دیگر می زنم. زمانی که شما شروع به یادگیری رانندگی می کنید کاملا با حواس جمع و ذهن خودآگاهتان تلاش می کنید تمام نکته ها را رعایت کنید و شش دانگ به جلوی خود نگاه می کنید تا درست رانندگی کنید و شاید حتی نتوانید حرف بزنید! اما بعد از مدتی که در رانندگی مهارت پیدا کردید، به راحتی و بدون­تمرکز­میتوانید در حین رانندگی، با موبایلتان حرف بزنید یا حواستان جای دیگر باشد. چه کسی رانندگی تان را کنترل میکند؟­ضمیر­ناخودآگاه

­

مقاله مرتبط:10 راه ساده برای افزایش توانایی مغز شما


ناخودآگاه در مقابل خودآگاه

ضمیر­خودآگاه عملکردهای ارادی را کنترل می‌کند.

برای مثال من می‌توانم آگاهانه بازوی خودم را بالا و پایین ببرم. من می‌توانم به این‌طرف و آن‌طرف راه بروم. این‌ها اقدامات آگاهانه هستند.

یک نکته‌ی مهم این است که­ضمیر­خودآگاه در یک‌زمان تنها یک کار را می‌تواند انجام دهد و نمی‌تواند هم‌زمان دو کار را انجام دهد.

­

ممکن است کسی بحث کند که هم‌زمان می‌تواند مطالعه کند و تلویزیون ببیند. اگر شما واقعاً از کاری که در یک‌لحظه انجام می‌دهید آگاه شوید، خواهید دید که شما یا در حال مطالعه هستید یا در حال تماشای تلویزیون. زمانی که شما فکر می‌کنید هم‌زمان دارید هر دو کار را انجام می‌دهید در حقیقت دارید سریعاً بین این دو کار تغییر حالت می‌دهید.

بهترین راه برنامه ریزی­ضمیر­ناخودآگاه , توجه لحظه به لحظه انسان نسبت به خود است و اینکه مرتبا به خود بگوید که من با اجرای اصول تکنولوژی فکر (( انسان زیبای دیگری شده ام ))

­


­

?- اصل استفاده از­قدرت­تمرکز­(power of focus)

­

انسانی که مرتبا روی بدبختی ها و زشتی های زندگی متمرکز می شود زندگیش به قهقرا می رود و کسی که مرتبا به زیبایی های زندگی و نقاط امید بخش­تمرکز­می کند زندگیش قرین سعادت و موفقیت می شود و این خاصیت­تمرکز­است.

­

مقاله مرتبط:رازهای متقاعد کردن اطرافیان

­

?- اصل استفاده از­قدرت سوال­(power of question)

کیفیت زندگی شما را نوع سوالاتی تعیین می کند که شما از خود می پرسید?- اصل استفاده از­جملات تاکیدی­و تصدیقی مثبت

من انسان زیبای دیگری شده ام? - اصل تصویر سازی ذهنی

­

اسرار-قدرت-ذهن

­

ثروتمند ترین و­موفقترین­انسانها کسانی هستند که بیشتر و بهتر از بقیه توانسته اند در ذهن خود­خیال پروری­مثبت بکنند . بر شما باد که زیباییهای زندگی را ابتدا در ذهن خود خلق کنید و بدانید آنچه را که شما در ذهن خود تجسم (تخیل) می کنید , می توانید در دنیای واقعیت ها خلق کنید و این قدرت انسان است.

­

مقاله مرتبط:چگونه احساسات خود را کنترل کنیم؟


مراحل تمرینی

شما نیز باید با به دست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد مشکل، سوال یا موضوع پیش آمده به ضمیر خود کمک کنید تا بهترین پاسخ را بیابد. سعی کنید تا حد امکان بیشترین اطلاعات را در مورد موضوع موردنظر پیدا کنید و نگران یافتن راهکار یا پاسخ هم نباشید.

کاری که در این مرحله انجام می دهید، جذب اطلاعات ذهنی بیشتر است که جنبه های مختلف آن موضوع به طور جالبی شروع به بازی در مقابل یکدیگر می کنند.

­در حالت آگاهی ممکن است به احساسات پیچیده خاتمه بدهید اما­ضمیر­ناخودآگاه شروع به یافتن پاسخ ها و راهکارها می کند و خیلی زود آن را به ذهن شما می فرستد.­

پس از صرف زمان برای این کارها، اجازه دهید تا اطلاعات به دست آمده در ذهن شما بنشینند. به هیچ عنوان، برای یافتن پاسخ های فوری عجله یا هیجان نداشته باشید. فقط خاطرجمع باشید­ضمیر ناخودآگاه­شما در وقت مشخص خود پاسخ و راهکار درست را به شما ارائه خواهد داد.

این حالت زمانی به دست می آید که شما کاملا آرام هستید و به مشکل یا سوال خود فکر نمی کنید. در این حالت به طور ناگهانی فکری به ذهنتان خطور می کند و پاسخ سوال های خود را می یابید. منطق و قدرت درونیتان به شما کمک می کند تا راهکارهای مناسب که دنبال آنها بودید را پیدا کنید.قدرت­ضمیر­ناخودآگاه

­

ضمیر­خودآگاه دارای اراده است و­ضمیر­ناخودآگاه دارای قدرت. وقتی­ضمیر­خودآگاه و­ضمیر ناخودآگاه­باهم هماهنگ باشند، شما اراده‌ی قدرتمندی دارید. شما تک ذهنه می‌شوید. اما وقتی این دو در تضاد باشند اراده سست می‌شود و به‌اصطلاح شما دو ذهنه می‌شوید.

­

امتیاز : 2


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 3 مهر 1396 | 10:25 | نویسنده : مدیر | بازدید : 1934

عوامل­موفقیت­در کارآفرینی


بسیاری از افکار موفق وجود داشته اند که بعد از عملی شدن پروژه ناموفق بوده اند! و چه افکار ساده ای بودند که به چه پروژه های بزرگی تبدیل شدند.

انسان های موفق در صورت ارتکاب اشتباه مسوولیت آن را می پذیرند و سعی در جبران و تغییر آن می کنند.

اگر تو تاکنون موفق نبوده اید­به این علت است که احتمالا دنبال مقصری برای مشکلاتت بوده ای!

دراینجا به 6 اصل مهم که میتونه کمک کنه­کارآفرین­موفقی باشیم اشاره می کنیم­


­

عامل­موفقیت­در­کارآفرینی­: 1) به رغم محدودیت‌هایتان برای­موفقیت­نیرو استخدام کنید.

همه محدودیت‌هایی دارند. مثلاً شاید برای تمرکز بر یک کار در یک‌زمان مشکل‌دارید، کارهای زیادی را قبول می‌کنید، از وضعیت جسمانی سالمی برخوردار هستید ولی در مورد فناوری خیلی چیزی نمی‌دانید. شاید ایده‌های بی‌نظیری دارید ولی در پیاده کردنشان ضعیف هستید. مهم نیست. هنوز هم می‌توانید با آوردن آدم‌های مناسب به تیمتان، به­موفقیت­برسید.

موفقیت درکارآفرینی

سارا به لک لی، میلیاردرِ بنیان گذارِ اسپنکس (Spanx)، می‌گوید بهترین کاری که می‌توانیم انجام دهیم این است که برای برطرف کردن نقطه ضعف‌هایتان در اولین فرصت که استطاعت مالی دارید دست به استخدام نیرو بزنید. موانع گذشته و سال‌های متعددِ بلاتکلیفی را با استخدام یک شریک­کسب و کار­که به شما انگیزه‌ی لازم را برای مشتاق ماندن می‌دهد یا یک نماینده‌ی فروش که محصولاتتان را به فروشگاه‌ها بفرستد،

پشت سر بگذارید. نقطه‌ی ضعفتان هرچه هست، در اسرع وقت آن را شناسایی کنید و برای برطرف کردن آن، یکی را استخدام کنید.

­

مقاله مرتبط:کارآفرینی چیست؟و کارآفرین کیست؟


­

عامل­موفقیت­در­کارآفرینی­2: بیش از آن چه فکر می‌کنید لازم است، تامین مالی کنید.

سام هاگ، که در صندوق‌های سرمایه‌گذاری پرریسک سرمایه‌گذاری می‌کند پیشنهاد می‌دهد هر موسس یا بنیان‌گذاری باید دوبرابر آن چه را فکر می‌کند لازم است تامین مالی‌کند و نیز برای زمانی دو برابر آنچه انتظار دارد برنامه‌ریزی کند. بعضی از مؤسسان کسب و کارها نگرانِ بدتر شدن اوضاع هستند، ولی همان طور که پایه گذارِ هلوساین (HelloSign)، ژوزف والا، دریافته است داشتن پول کافی به معنی رسیدن به جریان نقدی مثبت است، نه به معنی بیرون رفتن و تامین مالی جدید در جریان توسعه‌ی­کسب وکار­.

­

تامین سرمایه

­

درس مهم آن است که زمان صرف شده برای تامین مالی کردن همان زمانی است که صرف رشد شرکت‌تان نمی‌کنید. در شما وسوسه‌ی شدیدی به کم‌تر خواستن وجود دارد تا اگر به خواسته‌ی بزرگ تر خود نرسیدید نا امید نشوید، ولی به خاطر­موفقیت­شرکتتان این احساس خود را کنترل کنید. یک باره این کار را انجام بدهید، ­به‌گونه‌ای که سرمایه‌ در گردش ­واقعاً لازم—نه مقداری که فکر می‌کنید لازم دارید– را برایتان به بار بیاورد.

­

مقاله مرتبط:با این ویژگی ها به یک کارآفرین برتر تبدیل شوید

­

عامل­موفقیت­در­کارآفرینی­3: برای جلب مشتریان از ابزار درست استفاده کنید.

­

کارآفرینان موفق، به رغم وجود صدها پژوهش مختلف که به صورتِ برخط درگردش اند، می‌دانند چه ابزاری نتیجه بخش هستند. تسلیمِ بارِ سنگینِ افکار مطلق گزینه‌های موجود نشوید. بلکه، روی آن چه مالکان­کسب و کارهای موفق­باید بگویند تمرکز کنید.

­

جلب مشتری

­

من شخصاً چند ابزار را توصیه می‌کنم مثلاً Wyzowl برای خلق ویدیوهای آماده روی شبکه و ­MailChimp درصورتی که تازه پا به عرصه‌ی بازاریابی ایمیلی گذاشته‌اید. چه توصیه‌ی من را گوش کردید چه توصیه‌ی کس دیگری را، برای آن که بفهمید آیا ابزاری که به کار می‌برید بازده‌ی سرمایه‌ی قابل اطمینانی دارد یا نه، خودتان دست به بررسی و آزمایش بزنید.

­

مقاله مرتبط:کارآفرینی

­

قوانین ­موفقیت در­کارآفرینی

­

1. متعهد باشید

کارآفرینی­مهارتی است که باید یاد گرفته شود. از این رو فرد باید خود به دنبال آموختن آن برود و دل بستن به امدادهای غیبی! کمکی به او نمی کند. مهمترین اصل در یادگیری تعهد است. خود را متعهد به یادگیری اصول­کارآفرینی­کنید تا از پس این پروسه برآیید.


­

2. مشکل را پیدا و حل کنید

مطرح کردن ایده های جدید همیشه ستایش برانگیز نیست ­و ­حتی گاهی رنگ پاک کردن صورت مسئله را به خود می گیرد. یاد بگیرید که از مشکلات فرار نکنید و به جای طرح ایده ای تازه به فکر یافتن و حل و فصل مشکل موجود باشید.3. بزرگ، نو و دوباره فکر کنید

لطفاً فکر کنید! فکر کنید تا ذهنتان باز شود، تا بتوانید راحت تر از پس مشکلات برآیید. بزرگ فکر کنید تا به راحتی درجا نزنید، نو فکر کنید تا در حوزه کاری خود بدرخشید و دوباره فکر کنید تا غلط های پیشین را پاک کنید.


­

4. کار تیمی انجام دهید

­

کارتیمی

برای خود یک تیم پشتیبان قابل اعتماد دست و پا کنید. سعی کنید افرادی را عضو تیم خود کنید که ایده پرداز و راه حل دهنده باشند، نه کسانی که صرفا به توصیه های شما چشم می گویند.


­

5. بعضی جاهاتکروی کنید

در اولویت کار تیمی کسی شک ندارد، اما یک جاهایی هم هست که تنها به وجود شما نیاز است. قاطعیت، پذیرش مسوولیت ها و ارائه چشم انداز نیاز به کار تیمی ندارد و این شما هستید که باید به تنهایی درباره شان اقدام کنید.

­

مقاله مرتبط:5دلیل خوب برای کارآفرینان جهت موفقیت


اصول­موفقیت­در­کارآفرینی

بنویس من مسوول اوضاع فعلی خودم هستم، قرار نیست کسی به جای من تصمیم بگیرد. بنابراین تصمیم بگیر گذشته را فراموش و برای نخستین بار زندگی را از نو آغاز کنی.
ببین معمولا انسان ها مسوولیت ناکامی های خود را نمی پذیرند و سعی می کنند برای توجیه ناکامی خود مقصری پیدا کنند. بنابراین مشکلات بعدی پدیدار می شود و ناکامی های بعدی در انتظار آنهاست.

در حالی که انسان های موفق در صورت ارتکاب اشتباه مسوولیت آن را می پذیرند و سعی در جبران و تغییر آن می کنند. اگر تو تاکنون موفق نبوده ای به این علت است که احتمالا دنبال مقصری برای مشکلاتت بوده ای! اینطور نیست؟

– بله، من همیشه فکر می کردم رئیسم مقصر است یا چون همکار بداخلاقی دارم نمی توانم پیشرفت کنم و بعضی وقت ها هم خانوادهام را مسوول می دانستم. فکر می کردم اگر خانواده پولداری داشتم حتما موفق می شدم و بعد سعی می کردم خودم را دلداری بدهم که الان یک بحران جهانی داریم و از این نوع حرف ها.

– چون تو دیگران را مقصر در ناکامی هایت می دانستی بنابراین سعی می کردی به جای درمان درد، مسکن مصرف کنی و خودت را دلداری می دادی و حرکتی نمی کردی. حالا سوالی را یادداشت کن و جواب خودت را بنویس.

سوال: «من واقعا در زندگی دنبال چه چیزی هستم؟ من باید چه اقدامی انجام دهم؟:»

– خوب دوست دارم موفق باشم، پولدار باشم.

– بهتر است­موفقیت­را فقط در ثروت خلاصه نکنی، تو می توانی اینطور جواب بدهی «من دنبال یک شغل یا درآمد عالی، روابطی مطلوب، استقلال مالی، داشتن اندامی مناسب، بدنی سالم و قوی و … هستم.»

– آره، اینطوری خیلی کاملتر است.

– خوب پس باید همین امروز اقدام کنی.

– چه اقدامی؟ چطوری؟

– اینجا یک چمدان است که من برای تو آماده کردم. در این چمدان کتاب هایی در زمینه های تجارت، روانشناسی، فلسفه، اقتصاد،­موفقیت­شخصی، تغذیه و … گذاشتم که باید به مطالعه آنها بپردازی. البته نحوه صحیح مطالعه و برنامه ریزی برای مطالعه را هم به تو آموزش خواهم داد. الان اصل دوم را یادداشت کن.

­

­

­

امتیاز : 3


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 2 مهر 1396 | 11:38 | نویسنده : مدیر | بازدید : 1461

11 اسرار کلیدی برای داشتن یک ­زندگی­مشترک موفق

اگر تازه عروسید یا اینکه حتی جزو آن گروهی هستید که سالهاست این مسیر را پیموده‌اند، آیا می‌دانید چطور می‌توانید­ازدواج­موفق­داشته باشید یا زندگیتان را در مسیر ازدواجهای­موفق­بیاندازید؟ برای پاسخ به این سوال در یک کلام می‌توان گفت به کارهایی که زوجهای­موفق­انجام می‌دهند و به رازهایی که آن‌ها در روابطشان اعمال می‌کنند توجه کنید. این رازها را در ادامه بخوانید....1.­­ ­یک زمان مستقل برای خود داشته باشید

­

نکات­موفقیت در­ازدواج­- وابستگی مستقل در­ازدواج­بسیار مهم است. برای اینکه در یک رابطه شاد باشیم، ابتدا باید خوشحال باشیم. این، در واقع، کلید­ازدواج­موفق­است.

­

زندگی شاد وموفق مشترک

با توجه به این نکته، زن وشوهر باید زمانی را برای خودشان بگذرانند، از لذت های شخصی خود لذت ببرند و به طور کلی زمانی را صرف امورات شخصی خود کنند.. این تنهایی ­باعث دلگرمی قلب می شود، ،و ما با روحیه روبرو می شویم، حس خودمان را دوباره برقرار می کنیم و منجر به پیشرفت و دستیابی به اهداف می شود.
از سوی دیگر، وابستگی، عزم و توانایی شما را از شما می گیرد.هنگامی که ما احساس مستقل خود را حفظ می کنیم، ما قوی تر به نظر می رسیم، و سالم تر و جذاب تر در نظر بقیه هستیم.


­

2.­­ ­یک شنونده خوب باشید

در حالیکه تمام زنان باید در هنر گوش دادن فعال کار کنند، ما این را به عنوان یک منطقه ویژه توجه برای مردان تأکید می کنیم. اغلب، مردان مورد توجه قرارا نمی گیرند توسط شریک زندگیشان درحالی که آن ها نیاز به گوش دادن دارند. این به خاطر برنامه نویسی و نحوه ی آموزش آن‌ها به­ارتباط­با دیگران است.

­

برای همسرتان یک شنونده خوب باشید

­

به یاد داشته باشید که گوش دادن و شنیدن شبیه هم نیستند. گوش دادن یعنی با احساس و توجه کامل قلب گوش کردن.و شنیدن یعنی هنگام صحبت کردن به چهره ی او نگاه کنید با اطمینان و توجه کامل

­

مقاله مرتبط:چگونه یک رابطه سالم بسازیم؟

3.­­ ­لازم نیست همیشه توافق داشته باشید

یک زندگی مشترک­موفق­بدان معنا نیست که زوج ها در مورد هر چیزی موافقند. اکثر زوج هایی که مصاحبه می کردند در واقع دارای نگرش، عقاید و سیستم های خاص خود بودند. و حتی برخی از آن‌ها درمسائل عمده دیدگاه های مخالف و مختلف داشتند. همه زوج ها باید در برخی موارد اختلاف نظر داشته باشند. زوج های­موفق­و دوست داشتنی به دیدگاه یکدیگر احترام می گذارند و حتی در مورد نقاط ضعف خود از طنز استفاده می کنند. این دو دیدگاه مخالف را به رسمیت بشناسید، یکی از آن‌ها نباید «درست» باشد.


4.­­ ­ارتباط برقرار کنید - "زبان عشق" شریک زندگی خود رابفهمید

چندین کتاب وجود دارد که بر روی زبان های عشق وجود دارد. این مفهوم در روانشناسی اثبات شده است که هر فردی شیوه ای منحصر به فرد خود را در برقراری عشق دارد. با دانستن ترجیحات و سرگرمی های شریک زندگی، استعاره ها می توانند در ارتباطات مورد استفاده قرار گیرند که مربوط به چیزی است که فرد به خوبی می فهمد.

­

زبان عشق خود را بیاموزید تا بدانید چگونه با او برخورد کنیدراه

­

فیزیکی برقرای عشق سریک زندیگتان را بشناسید. این می تواند، شستن ماشین او باشد یا نگهداری از بچه ها. یا، می تواند کمک به او در پوشیدن لباس هایشان باشد. برای برخی دیگر، ممکن است ­گفتن کلمات، نامه ها و مهربانی ها و عشق ورزی باشد.­زبان عشق­شریک خود را بیاموزید تا همیشه بدانید که چگونه با او صحبت کنید.

­

مقاله مرتبط:قانون جذب عشق


5.­­ ­شخصیت اصلی او را بپذیرید و سعی در تغییر آن نداشته باشید

یکی از مهمترین عوامل شکست ­، عدم پذیرش است. به یاد داشته باشید که ما همسرمان را برای شخصیتی که قبل از­ازدواج­با ما داشته اند پذیرفتیم و با آن ها­ازدواج­کردیم،و حتی اگر ما بخواهیم او راتغییر دهیم ،نمی توانیم .پس هرکس را همان گونه که هست بپذیر و سعی در تغییر آن نداشته باشید.

هنگامی که او را تشویق یا متقاعد می کنید، شما درواقع درحال تمرکز بر روی ­نقاط ضعف و مشکلات او هستید. چشم انداز خود را بلافاصله تغییر دهید و به جای آن ­ بر صفات مثبت کنید.


­

6.­­ ­مسئولیت پذیر باشید

مسئولیت پذیر بودن آسان است ­و یکی از اسرار­ازدواج­موفق­است. هنگامی که شما در یک پروژه شرکت می کنید، مسئولیت موفقیت و شکست پروژه را بر عهده بگیرید. هنگامی که شما و شریک زندگی خود اختلاف نظر یا بحث دارید، به یاد داشته باشید که مسئولیت اقدامات خود را برعهده بگیرید، از جمله آنچه که انجام داده اید یا گفته اید، به ویژه اگر آن ناراحتی، یا مسئله ناخوشایندی ایجاد شده باشد.


­

7.­­ ­قرارهای ­شبانه باهمدیگر بذارید

مهم نیست زن و شوهری چه زمانی در تاریخ شب خود دارند. داشتن یک شب هنگامی که وقت خود را فقط با یکدیگر بگذرانید می تواند، پیوند را تقویت ­کند و در طول زمان آن را حفظ می کند. وقتی شبی را باهم می گذرانید، باید گوشی های خود را خاموش کنید و آن‌ها را دور بگذارید تا از حواستان به ­آن پرت نشود. یک فیلم را در خانه با پاپ کورن تماشا کنید یا با هم به پیاده روی بروید. اغلب آن‌ها را تغییر دهید و برای یکدیگر مفید و مثبت باشید.


­

8.­­ ­به زندگیتان عشق اضافه کنید

­

کارهای عاشقانه انجام دهید

کارهای عاشقانه و رمانتیک برای شریک زندگیتان انجام دهید – مثل دادن یک گل رز،یا قرار دادن یک یادداشت ­یانامه در کیف او،یا او را با غذای مورد علاقه اش شگفت زده کنید، یا تماشای غروب آفتاب. ایده های زیادی وجود دارد. و شما شگفت زده خواهد شد که تا چه حد درتقویت پیوند زناشویی شما موثرخواهد بود.

­

مقاله مرتبط:چند راهکار برای داشتن یک رابطه ایده‌آل با همسرتان

­

9.­­ ­حفظ صمیمیت زنده

رابطه جنسی برای­ازدواج­سالم بسیار مهم است. رابطه جنسی باید به طور منظم باشد، و درمانگران این کار را حتی زمانی که شما در خلق و خوی مناسب هم ­نیستید! توصیه می کنند،آن را با صحبت کردن در مورد آنچه که شرکیت را خوشحال می کند نگه دارید و با انجام دادن عشق بازی های فانتزی و گرم نگه داشتن حریم اتاق خواب حس هیجان را درخودتان افزایش دهید.


­

10.­­ ­به دنبال احساسات نرم باشید

پشت هر احساس "سخت" یک نرم است؛ این یک مفهوم است که توسط روانشناسان آموزش داده شده است. هنگامی که ما احساس خشم می کنیم، معمولا احساساتی دیگر در پشت آن، مانند غم و اندوه، ناامیدی و یا حسادت را پنهان می کنیم. ما اغلب از خشم به عنوان یک احساس مخفی برای محافظت از آسیب پذیری هایمان استفاده می کنیم. به دنبال احساسات "نرم" و یا آسیب پذیر در زیر احساسات خشم او باشید، این به شما کمک می کند به او نزدیک ترشوید، زیرا شما بهتر می توانید با احساسات واقعی این شخص هم درد باشید.

­

مقاله مرتبط:چطور با عشق کسی را عاشق خود کنیم؟

­

11.­­ ­یکدیگر را کنترل نکنید

متاهلان اغلب به جایی می رسند که در آن شروع به فراموش کردن خود می کنند، به حسادت یا احساس نارضایتی می اندیشند، یا فراموش می کنند که افراد جدا از شرکای خود هستند و ممکن است آن‌ها سعی کنند شرکای خود را کنترل کنند. اغلب این موارد به صورت سه گانه انجام می شود، زیرا انتظارات ممکن است در طول زمان افزایش یابد. ارتباطات، زمان مستقل و محرک های سالم هر دو طرف را حفظ می کنند. اگر احساس می کنید کنترل دارید یا کنترل کننده هستید، یک زمانی را برای مشاور خانواده تعیین کنید.

امتیاز : 1


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 2 مهر 1396 | 11:38 | نویسنده : مدیر | بازدید : 1007

­
چکیده این مطلب :­انتشار : 1396/07/02­­0 نظر

آیا شما هم کودکی دارید که مدام حرف می زند و به شما اجازه نمی دهد با وی صحبت کنید. آیا­پرحرفی کودکان­­شما را کلافه کرده است؟

پرحرفی در کودکان


­ از صبح که از خواب بیدار می‌شود تا زمانی که بیدار است، مدام حرف می‌زند، از دوستان خیالی‌اش می‌گوید و خواسته‌هایی که گاه به زبان دوستانش بیان می‌کند، کوچک‌تر که بود مدام از عروسک‌هایش می‌گفت حالا هم که کمی بزرگ‌تر شده از هر دری سخن می‌گوید. گاهی وقت‌ها خسته می‌شوم به‌خصوص زمانی که سرگرم کاری هستم و باید تمام حواسم به کارم باشد ولی با این حال دلم نمی‌آید حرفی به او بزنم.در سنین 3 تا 5 سالگی رفتارهایی چون لجبازی، مقابله‌جویی یا نافرمانی به دلیل اینکه­کودکان­در این سن خود مختار و استقلال‌طلب هستند و می‌خواهند بر محیط تسلط داشته باشند، شایع‌ است. معمولا در این سنین، شایع‌ترین­رفتار­ناسازگار کودک،­رفتار­مقابله‌ای نافرمانی و لجبازی است.

این کودکان در برابر هر کار و اقدام دیگران به خصوص والدین مقاومت می‌کنند. مثلا اگر از او بخواهید که لباسش را بپوشد، اتاقش را مرتب کند یا بخوابد، به حرفتان گوش نمی‌دهد و اغلب بر روی اصرار و خواسته‌‌هایش پافشاری می‌کند.

­

عوامل متعددی می‌توانند در بروز این رفتارهای ناسازگارانه نقش داشته باشند که در این بین خصوصیات ذاتی و سرشتی کودک و از آن مهم‌تر روش تربیتی والدین بیشترین تاثیر را در شکل‌گیری آنها دارد.

­

اگر روش تربیتی و شیوه عملکرد و برخورد پدر و مادر مناسب نباشد رفتارهایی چون حرف گوش ندادن، لجبازی کردن، پرخرفی در کودک تثبیت و تقویت می‌شود. در واقع نباید فراموش کنید که گاهی خود والدین هستند که باعث تقویت رفتارهای منفی در کودکشان می‌شوند.

پس در وهله اول باید دست از اصرار برای­جلب توجه­کودکتان و واداشتن او به گوش دادن حرف‌هایتان، بردارید و بدانید که ادامه این­رفتار­شما فقط شرایط را بدتر می‌کند و باعث می‌شود او بیشتر لجبازی کند و به حرفتان گوش ندهد. درواقع توجه زیاد و واکنش تند شما باعث تشدید لجبازی کودک می‌شود. طبیعی است که با منفی‌تر شدن رفتارهای کودک هم واکنش شما نسبت به قبل شدیدتر شود. پس روی رفتارتان تجدیدنظر کنید. بهتر است روابطتان را با کودکان بهبود بخشید و سعی کنید رابطه عاطفی و صمیمانه‌ ای بین خود و فرزندتان شکل بگیرد.در بسیاری موارد، زیاد حرف زدن حتی در بزرگسالان نیز وسیله‌ای برای پوشش پریشان احوالی روحی یا نگرانی‌های درونی است. اگر والدین به فرزندشان به اندازه کافی توجه کنند و برایش به طور اختصاصی وقت بگذارند، اما باز هم فرزندشان به طور غیرعادی صحبت کند، باید به دنبال ریشه‌های روانی قضیه بگردند.

­

مقاله مرتبط:7 روش برای کشف استعداد کودکان خود

چرا بعضی از کودکان پرحرف هستند؟

  • حس کنجکاوی:
یکى از مهم ترین علت های­پرحرفی کودکان،­حس کنجکاوی­و تمایل به دانستن همه چیز است.

­

­

وقتی فرزندمان ما را سؤال پیچ می کند و پشت سر هم پرسش های عجیب و غریب می پرسد، لازم است با صبر و حوصله به آنها پاسخ دهیم و این روحیه پرسشگری را در او تقویت کنیم.اگر جواب پرسشی را نمی دانید، به او بگویید که «من نمی دانم، بهتر است در کتاب جواب آن را پیدا کنیم» یا «در اینترنت جستجو کنیم» و به او کمک کنید تا پاسخش را پیدا کند.

­

  • نیاز به جلب توجه

­یکى دیگر از مهمترین علت های­پرحرفی­کودکان، نیاز به­جلب توجه­است. شاید تاکنون بارها توجه کرده باشید، زمانی که مادران با تلفن به مدت طولانی صحبت می‌کنند یا در جمعی مشغول صحبت هستند و از کودکشان غافل می‌شوند، کودک با صحبت کردن طولانی یا پرسش‌های مکرر سعی می‌کند که توجه مادر را به خود جلب کند. روان‌شناسان ریشه این نوع واکنش‌های رفتاری کودک را­جلب توجه­والدین می‌دانند.

­

مقاله مرتبط: 13 ویژگی مشترکِ والدین بچه‌های موفق
  • ترس کودک

­

ترس-کودکان

­

­گاهى ترس کودکان نیز به زیاد صحبت کردن آنها منجر می‌شود. این اتفاق به ویژه در سنین پایین و برای کودکانی که شب‌ها از تنها خوابیدن در اتاق خود می‌ترسند، اتفاق می‌افتد. چنین کودکانی از والدینشان می‌خواهند که کنار آنها بمانند تا با آنها صحبت کنند.

­

مقاله مرتبط:5 قدم تا داشتن­خانواده­شاد وموفق
  • حسادت کودکانه

حسادت نیز بخصوص پس از به دنیا آمدن فرزند جدید در خانواده، برای کودکان بالای سه سال، می‌تواند عاملی برای زیاد صحبت کردن و­جلب توجهوالدین محسوب شود.
در بسیاری موارد، زیاد حرف زدن حتی در بزرگسالان نیز وسیله‌ای برای پوشش پریشان احوالی روحی یا نگرانی‌های درونی است.
اگر والدین به فرزندشان به اندازه کافی توجه کنند و برایش به طور اختصاصی وقت بگذارند، اما باز هم فرزندشان به طور غیرعادی صحبت کند، باید به دنبال ریشه‌های روانی قضیه بگردند.

­

­

نباید فراموش کرد که گاهی نیز کم حرف زدن کودکان می‌تواند نشانه‌ای از بروز­افسردگی­در آنها باشد.
امتیاز : 3


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 2 مهر 1396 | 11:37 | نویسنده : مدیر | بازدید : 1486

هدف گذاری سازمانیشاخص های توصیف­هدف گذاری سازمانی­چیست؟

تعریف:

عبارتست از مجموعه‌ای از متغیرهای کمی و کیفی، که به کمک آنها ابعاد مختلف­سازمان­توصیف می‌گردد.مثال: تعداد پرسنل، مقدار گردش مالی، مقدار بهره‌وری، تعداد لایه‌های سازمانی، تعداد تولید در روز، ...اهمیت شاخص‌های سازمان:
در حکم قطب‌نمای حرکت­سازمان­در طول زمان می‌باشد.میزان و ارزیابی رسیدن به وضعیت آینده بر اساس آنها سنجیده می‌شود.انواع شاخص‌های سازمانی:

­­ ­شاخص‌های وضعیتی سازمان

­­ ­شاخص‌های وضعیتی درون­سازمان­(شاخص‌های درونی)

­­ ­شاخص‌های وضعیتی بیرون­سازمان­(شاخص‌های محیطی)

­­ ­شاخص‌های عملکردی سازمان

­­ ­شاخص‌های عملکردی درون­سازمان­مقدار کار انجام شده توسط­سازمان­را توصیف می‌نماید.

­­ ­شاخص‌های روند (عملکرد) محیط (بیرون)­سازمان­مقدار و روند تغییرات در محیط­سازمان­را نشان می‌دهد.


­

فاکتورهای اساسی در­موفقیت­سازمان

عبارتند از مجموعه شاخص‌ها یا عواملی که در ارزیابی میزان­موفقیت­سازمان، بیشترین نقش و اهمیت را دارا می‌باشند.بصورت مخفف تحت عنوان CSF یا Critical Success Factors شناخته می‌شوند.

نکته: معمولا میزان موفقیت­سازمان­بر اساس میزان پیشرفت یا حرکت آن در راستای انجام مأموریت سنجیده می‌شود.

­

هدف گذاری سازمانی


هدف گذاری سازمانی­چیست؟

عبارتند از زیر مجموعه ای از شاخص‌های سازمانی (درونی یا محیطی) که باید وضعیت یا مقدار آنها در طول دوره برنامه‌ریزی تغییر نماید.
عبارتند از مجموعه محورها و موضوعات مرتبط با­سازمان­یا محیط آن که باید در طول دوره برنامه‌ریزی تغییر نماید.


مثال ( اهداف اقتصادی سازمان):

افزایش ارزش سهام، افزایش میزان سود، افزایش حجم گردش مالی، افزایش حجم فروش، کاهش مقدار هزینه‌ها، کاهش هزینه اتلاف و ...فاکتورهای اساسی در تعیین­هدف گذاری­سازمانی

عبارتند از مجموعه شاخص‌ها یا عواملی که در ارزیابی میزان­موفقیت­سازمان، بیشترین نقش و اهمیت را دارا می‌باشند.بصورت مخفف تحت عنوان CSF یا Critical Success Factors شناخته می‌شوند.

­

مقاله مرتبط:تکنیک های مدیریت زمان در زندگی

­

نکته: معمولا میزان موفقیت­سازمان­بر اساس میزان پیشرفت یا حرکت آن در راستای انجام مأموریت سنجیده می‌شود.

­

نکته: اجزای­موفقیت­­هدف گذاری سازمانی

محیطی: بیشترین تاثیرگذاری در جهت قرار گرفتن محیط در وضعیت مطلوب
عملکردی: بیشترین حجم عملکرد در انجام موثرترین فعالیت‌های در راستای روند محیط
عبارتند از زیر مجموعه ای از شاخص‌های سازمانی (درونی یا محیطی) که باید وضعیت یا مقدار آنها در طول دوره برنامه‌ریزی تغییر نماید.
عبارتند از مجموعه محورها و موضوعات مرتبط با­سازمان­یا محیط آن که باید در طول دوره برنامه‌ریزی تغییر نماید.


مثال ( اهداف اقتصادی سازمان):

افزایش ارزش سهام، افزایش میزان سود، افزایش حجم گردش مالی، افزایش حجم فروش، کاهش مقدار هزینه‌ها، کاهش هزینه اتلاف و ...مثال (اهداف فناوری اطلاعات سازمان):
افزایش سطح جغرافیایی پوشش خدمات سیستم اطلاعاتی، افزایش تنوع سیستم‌های اطلاعاتی، افزایش تعداد جریان‌های سازمانی تحت پوشش سیستم‌های اطلاعاتی، افزایش سهولت دسترسی به خدمات فناوری اطلاعات، افزایش ضریب امنیت داده‌ها، افزایش تعداد کاربران فناوری اطلاعات سازمان، افزایش امنیت کاربران سیستم‌های اطلاعاتی، ...اجزاء مفهومی اصلی در بیان­هدف گذاری­سازمانی­:

روند تغییرات:مثال: افزایش، کاهش، تثبیت، ...


موضوع و محور تغییرات :

می‌تواند مشتمل بر هر یک از شاخص‌های سازمانی یا مفاهیم و موضوعات کلان‌تری باشد که مبتنی بر شاخص‌ها تعریف می‌گردد.مثال: حجم فروش، سهم در بازار فروش، رضایت‌مندی مشتری( که می‌تواند وابسته به حجم فروش و تعداد شکایت مشتریان باشد) ، ارتقاء آگاهی،‌ ...
مقدار تغییرمعمولا به کمیت مقدار تغییر در مقدار شاخص‌ها یا مفاهیم مبتنی بر آنها را بیان می‌نماید. بهتر است به صورت مطلق بیان گردد.

­

اهداف سازمانی

­

­

مقاله مرتبط:مدیریت: چگونه برای تبدیل شدن به یک مدیر بهتر، 10 اقدام مدیریتی رهبران موثر

­

انواع­هدف گذاری سازمانی­:

­

­­ ­اهداف عملکردی:­

عبارتند از اهدافی که موضوع تغییرات در آنها مبتنی بر شاخص‌های عملکردی (درونی یا محیطی) یا مفاهیم مبتنی بر این نوع شاخص‌ها تعیین گردند.


­ ­انواع اهداف عملکردی:

­­ ­اهداف عملکرد درونی مثال: افزایش تعداد تولید، کاهش هزینه‌های مصرفی

­­ ­اهداف عملکرد یا روند محیطی

­­ ­اهداف وضعیتی: عبارتند از اهدافی که موضوع تغییرات در آنها مبتنی بر شاخص‌های وضعیت­سازمان­(درونی یا محیطی) یا مفاهیم مبتنی بر این نوع شاخص‌ها تعیین گردند.


o­­ ­انواع اهداف وضعیتی


­­ ­اهداف وضعیت درونی­مثال: افزایش بهره‌وری، کاهش تعداد نیروی انسانی

­­ ­اهداف وضعیت بیرونی

­­ ­اهداف کمی: عبارتند از اهدافی که مقدار یا روند تغییرات آنها به صورت کمی (عددی) بیان گردد. مثال: کاهش هزینه‌ها به میزان 10 درصد، کاهش حجم دارایی ثابت به میزان 15درصد


­­ ­اهداف کیفی:عبارتند از اهدافی که مقدار یا روند تغییر آنها به صورت توصیفی و در قالب عبارات تعیین گردد.مثال: افزایش میزان رضایت مشتریان، افزایش میزان آگاهی، ارتقاء سطح دانش فنی در طراحی محصول


نکته: همواره سعی بر آن است که اهداف کیفی، بر اساس مجموعه‌ای از اهداف کمی بیان گردد.
مزیت: دقیق و شفاف شدن نحوه ارزیابی اهداف کیفی
عیب: ایجاد خطا در بیان جهت تغییرات
نکته: در بسیاری از موارد نمی‌توان فرمول یا ارتباط ساخت‌یافته‌ای بین اهداف کیفی و کمی پیدا نموده.


­­ ­اهداف درازمدت: عبارتند از مجموعه اهدافی که روند تغییرات در راستای آنها به کندی صورت گرفته و مستلزم صرف مدت زمان زیادتری می‌باشد.

­­ ­اهداف کوتاه مدت: عبارتند از مجموعه اهدافی که روند تغییرات در راستای آنها را می‌توان در مدت زمان کمتری به نتیجه رساند.


رابطه ی اهداف با ماموریت های سازمانی


نکته:
­بطور کلی اهداف­سازمان­باید در جهت تحقق حداکثری ماموریت‌های سازمان, بر اساس وضعیت و شرایط محیط آن در هر زمان تعیین گردد. تحقق حداکثری ماموریت‌های سازمان، بر اساس شرایط محیطی می‌تواند در دوره‌های مختلف، دارای مولفه های متفاوتی باشد.


مصادیق اشکال متفاوت انجام مأموریت:


­انجام فعالیت‌های متفاوت سازمانی، ارائه ترکیب‌های متفاوت محصول، ارائه حجم متفاوت از محصولات

نتیجه: اهداف سازمان، علاوه بر تفاوت در مقدار شاخص‌های موجود می‌تواند مشتمل بر در نظرگرفتن مجموعه جدیدی از شاخص‌ها بر مبنای وضعیت آینده نیز تعریف و در نظر گرفته شود. علت اصلی امکان تفاوت بین عنوان شاخص‌های­سازمان­در وضع موجود و وضع آینده، متفاوت بودن شکل انجام مأموریت آن در زمان‌های مختلف می‌باشد.
نکته: اهداف­سازمان­در مقایسه با مأموریت آن، معمولا دارای طول عمر کمتری است.
نتیجه: اهداف سازمان، علاوه بر تفاوت در مقدار شاخص‌های موجود می‌تواند مشتمل بر در نظرگرفتن مجموعه جدیدی از شاخص‌ها بر مبنای وضعیت آینده نیز تعریف و در نظر گرفته شود. علت اصلی امکان تفاوت بین عنوان شاخص‌های­سازمان­در وضع موجود و وضع آینده، متفاوت بودن شکل انجام مأموریت آن در زمان‌های مختلف می‌باشد.
نکته: اهداف­سازمان­در مقایسه با مأموریت آن، معمولا دارای طول عمر کمتری است.
نکته: پس از تعریف اهداف دوره‌ای برای سازمان، باید ارزیابی مرتب از میزان دستیابی به آنها انجام شود تا چنانچه تعریف آنها اشتباه صورت گرفته، اصلاح گردند.
نکته: میزان اهمیت شاخص‌ها در بیان تحقق مأموریت برای میزان تحقق مأموریت سازمان، نقش و اهمیت تمامی شاخص‌ها با یکدیگر یکسان نمی‌باشد.
استفاده از روش‌های مختلف برای تعیین میزان اهمیت شاخص‌ها در بیان تحقق مأموریت ضروری به نظر می‌رسد.
نکته: اهمیت دیدگاه همه جانبه در تحقق مأموریت بیان میزان تحقق مأموریت یک­سازمان­را باید همواره مبتنی بر تمامی شاخص‌ها و ابعاد­سازمانانجام داد. (دیدگاه همه جانبه) تکیه بیش از اندازه بر بخشی از شاخص‌ها و ابعاد مأموریت سازمان، قطعا برنامه‌ریزی و مدیریت را به اشتباه خواهد کشاند. (دیدگاه تک بعدی یا بخشی نگر)
مثال: تاکید بیش از حد بر شاخص‌های اقتصادی و از دست دادن شاخص‌های توانمندی نوآوری و علمی یا شاخص‌های دارایی معنوی (دانش)
نکته: معمولا دستیابی همزمان و یکباره به تمامی اهداف تعیین شده در هر دوره از برنامه‌ریزی راهبردی، ناممکن یا بسیار دشوار می‌باشد.
نتیجه:­هدف گذاری سازمانی­تعیین شده در طول یک دوره را باید به صورت تدریجی و با تقدم و تاخر مشخص مد نظر قرار داد.
امتیاز : 3


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 1 مهر 1396 | 16:49 | نویسنده : مدیر | بازدید : 2058

با این ویژگی ها به یک­کارآفرین برتر­تبدیل شوید

­


­ وقتی که­خلاقیت­از ذهن به عمل منتقل می شود، نوآوری صورت می گیرد.
نوآوری یعنی پیمودن راه نارفته، کسی که اولین بار راهی را می‌پیماید، اولین کسی است که می تواند خبر مخاطرات راه را برای دیگران بیاورد. یعنیکارآفرین­خطرپذیر است.

­

­ ­او به جای آن که منتظر ضمانت یک پایان موفق بماند، به فکر و تلاش خود تکیه می زند، به مشکلات حمله می کند و پیش می رود. یعنی­کارآفرینمنفعل نیست و برای استقبال از آینده روحیه ای تهاجمی دارد.

­ ­لحظه تصمیم آغاز، تنها زمانی نیست که او با ریسک مخاطره مواجه می شود.ابهام یک پایان نامعلوم، بر هر قدم این راه سایه می اندازد. یعنیکارآفرین­قدرت تحمل ابهام دارد.

­به استقبال فردا رفتن، آخر ماجرا نیست. کسی که آگاهانه و پیشاپیش خود را در میدان مواجهه با مسائل می اندازد، باید توان سخت کارکردن در شرایط پرتنش را هم داشته باشد. یعنی­کارآفرین­با وجود فشار زیاد، کارآیی خود را حفظ میکند.

باید گفت تعریف مجموعه ای از صفاتی که­کارآفرین برتر­و ایده آل را به تصویر بکشد، امکان پذیر نیست و از طرفی هر­کارآفرینی­تمام ویژگی‌های بدست آمده در تحقیقات­کارآفرینی­را ندارد.


­

برخی دیگر از ویژگی‌هایی که محققین بسیاری آنها را به عنوان ویژگی‌های­کارآفرین برتر­شمرده اند عبارتند از:


آینده نگر بودن و داشتن چشم انداز:

چشم انداز برای شخص­کارآفرین­کاملاً شفاف و خالی از هرگونه ابهام بوده و لذا قابل انتقال به دیگران می باشد. داشتن چنین چشم اندازی به­کارآفرین برتر­کمک می کند تاحرکتی مستمر و بدون سردرگمی و مستقیم به سمت هدف داشته باشد.علاوه بر این، چشم انداز قابل انتقال، دیگران را نیز در طی مسیر همراه و مددیار او می نماید.

­

آینده نگر باشید


­­­مصمم بودن:

عزم راسخ­کارآفرینان­یکی دیگر از ویژگی‌های بارز آن‌هاست که انرژی و تعهد لازم برای­کسب موفقیت­را ایجاد می کند.کارآفرینان مصمم از ایده‌های جدید و فرصت ها و پیشنهادهای شغلی دیگر چشم پوشی کرده و در مقابل به کاری که برای خود برگزیده اند پایبند می مانند.این قطعیت­کارآفرین­را طی فرایند راه اندازی از هرگونه شک و تردید و دودلی مصون نگاه می دارد تا حدی که مخالفت نزدیکان و آشنایان نیز نمی تواند در اراده آنان خللی وارد نموده بلکه دودلی دیگران نیز تحت تاثیر این قطعیت برطرف می شود.­ ­­تمرکزکار آفرین برتر:

­

متمرکز

برای اینکه­کارآفرین برتر­از انجام موفقیت آمیز تمام طرح و برنامه ها و جزئیات کار مطمئن باشد، لازم است که همانند یک فوتبالیست خوب که لحظه ای چشم از توپ برنمی دارد در تمام لحظات با­تمرکز­بر چشم انداز، همه انرژی، وقت و سایر منابع را حول این هدف مصروف نماید.


­ ­انگیزش :

نیاز خودشکوفایی یکی از مهمترین انگیزه های­کارآفرینان­در محقق کردن چشم انداز خود است.نتیجه این نیاز قوی این است که در مسیر حرکت به سوی هدف، هرچیز دیگری در اولویت پایین تری قرار می گیرد.در روابط شخصی، علایق خارج از این چشم انداز و یا پروژه های باسود مالی زیاد، همه از مواردی هستند که در مقایسه با هدف، اولویت پایین تری خواهند داشت.البته سود مالی بندرت انگیزه­کارآفرینان­قرار می گیرد چرا که پول به تنهایی نمی تواند انگیزه انجام تمام زحماتی باشد که در شروع یک فعالیت کار آفرینانه لازم است، هرچند که معیار خوبی برای اندازه گیری موفقیت فعالیتکارآفرینان­است.­­­وقف و از خودگذشتگی :

کارآفرینان همه زندگی خود را وقف کار نموده اند. بسیار سخت کوش هستند و پشتکار آنان مثال زدنی است در حقیقت آنان از کار در راستای هدف خود لذت می برند.داشتن چشم انداز روشن و ترکیب آن با خوش بینی و ریسک پذیری کارآفرینان، سخت کوشی و تعلق خاطر به کار را در آنان پدید می آورد.


ارلند و همکارانش اهم ویژگی‌هایی را که در مورد­کارآفرینان­مورد بررسی واقع و تاُیید شده بودند، جمع آوری نمودند که

اهم آنها عبارتند از:

نیاز به استقلال - تمایل به مخاطره پذیری - نیاز به توفیق-خلاقیت -­کارآفرینان­دارای مرکز کنترل درونی هستند.


­

چند ویژگی عمده کارآفرینی

­

کارآفرینی مفهومی چند بعدی است که در زمینه های مختلف مورد بررسی قرار میگیرد. زمینه اقتصادی از عمده ترین این موارد به شمار میرود. همچنین این مفهوم در مطالعه انواع سازمان مورد توجه است.­کارآفرینی­درباره مردم است. درباره انتخاب ها و عملیات آنها در شروع یا به عهده گرفتن مسوولیت یک­کسب و کار­و یا درگیری آنها در تصمیمگیری راهبردی یک شرکت­


­­ ­موقعیت شغلی.­کارآفرینان­گروهی ناهمگون‌اند که از کلیه بخش‌ها و طبقات اجتماعی در این بخش حضور دارند. تا کنون در منابع مختلف ویژگی های عدیدهای برای­کارآفرینان­برشمرده شده است. آمادگی برای پذیرش خطر و تمایل به استقلال و داشتن اعتمادبه نفس عمده‌ترین موارد در این زمینه به شمار میرود. بر اساس تحقیقات انجام شده در کشور انگلستان افرادی که به شروع یک­کسب و کار­جدید اقدام کرده‌اند و یا به آن تمایل نشان داده‌اند شخصیت خود را به‌مراتب خلاق‌تر و تواناتر از سایرین دانسته اند.­

­

در این مقاله مفهوم­کارآفرینی­و اهمیت آن در قالب ذکر چند ویژگی مهم مورد بحث و بررسی قرار میگیرد.


آیا همه می‌توانند­کارآفرین برتر­باشند

به‌طور ساده­کارآفرین­به شخص حقیقی یا حقوقی ای گفته می شود که توانایی تحمل ریسک -اغلب مالی- را دارد و می‌تواند یک ایده اولیه را به یک فعالیت اقتصادی تبدیل کند. همه ما می‌توانیم یک­کارآفرین برتر­باشیم، چه کارمند، چه کشاورز و ... در هر پست و مقامی که باشیم در راه انجام فعالیت های خود می‌توانیم­کارآفرین­بوده و ایده‌های خود برای بهبود انجام کارها را به واقعیت تبدیل کنیم.


کارآفرینان؛ (مدیرانی ریسک پذیر)

مدیران ریسک پذیر

شرکتها، هنگام تأسیس برای مدت نامحدود تشکیل می شوند و مدیران هنگام اخذ وام و یا افزایش سرمایه به ذینفعان نشان می دهند که به ازای دریافت این منابع در آینده بازده خوبی خواهند داشت.فروشندگان همواره به خریداران نشان می دهند که چگونه کارهای آنها می‌تواند منافع آتی آنها را تأمین کند. اعطاکنندگان لیسانس، ضمانت می دهند که فرایندهای آنها بهترین، بیشترین و باکیفیت ترین بازده را ارائه خواهد داد.ولی سرمایه گذاران، وام دهندگان و خریداران هنگام تصمیم گیری، سوال دیگری مطرح می کنند: «اگر آنچه که طرف مقابل می گوید تحقق نیابد چه می‌شود؟»ارتقای­کسب و کار­(Growing)

بعضی مسائل نسبت به توسعه­کسب و کار­ارجحیت دارند. اگر بخواهید تجارت خود را توسعه بخشید یا حتی در همان اندازه کوچک خود به موفقیت برسید، عامل رشد و ترقی یکی از مهم‌ترین‌هاست.جرقه این رشد از همان شروع کار در مراحل اولیه روشن ­می‌شود. در حقیقت گشودن بال‌ها و جستجوی یک افق تجاری جدید یک دوره محسوب می‌شود.

­در هر صورت همانند مراحل اولیه توسعه، رشد تجاری نیازمند تدارکات اولیه، تعهدات جدی و تمایل برای محاسبه خطرات موجود است. منابع زیادی در توسعه و رشد تجارت به شما کمک خواهند کرد.پیش بینیبررسی میزان و مقدار حرکت به معنای آینده‌نگری است حتی اگر شما به زبان حال توجه داشته باشید. پیش‌بینی و برنامه ریزی در موفقیت مستمر شما حیاتی هستند.

پیش‌بینی رشد: تفکر استراتژیک برای آنکه یک رهبر نافذ باشید باید مهارت‌های خود را از طریق تفکر استراتژیک توسعه دهید. این تفکر فرآیندی است که با آن دید تجاری شما توسعه می‌یابد و توانایی‌های خود را در کار تیمی وحل مشکلات تقویت می‌کنید. آن همچنین به شما در مواجهه با تغییرات کمک میکند تا برای معاملات خود طرح‌ریزی داشته باشید و فرصت‌ها و احتمالات موجود را در نظر بگیرید.

تفکر استراتژیک شما را مستلزم میکند تا به یک پیامد ایده آل در خصوص­کسب و کار­برسید و آنگاه روی نکات عقب‌مانده کار کنید و آن از طریق توجه بر چگونگی توانایی در رسیدن به این دیدگاه بدست می آید.

­زمانی که دید استراتژیک را برای عملکردهای تجاری توسعه می‌دهید، 5 معیار متفاوت وجود دارد که باید روی آنها­تمرکز­کرد.

این 5 معیار به تعریف یک پیامد ایده آل کمک میکند. بعلاوه آنها شما را در توسعه مراحل لازم در ایجاد این بصیرت تجاری هدایت می‌کنند:


1 - سازماندهی:

سازماندهی یک تجارت شامل افرادی است که با آنها کار می‌کنید، ساختار سازمانی­کسب و کار­شما و منابع لازم برای انجام همه امور، سازمان شما چه شکلی است؟ ساختاری که از آن حمایت میکند به چه گونه است؟ افراد، منابع و ساختار را چگونه برای رسیدن به یک پیامد ایده آل ترکیب می‌کنید؟

­

کارآفرینان برتر


2 - نظرات:

زمانی که از هواپیما به دنیای پائین نظری افکنید، نسبت به زمانی که روی زمین هستید بیشتر می‌بینید. تفکر استراتژیک مشابه آن است و این امکان را فراهم میکند تا از بالا نگاه کنید. با افزایش قدرت مشاهده شما از عملکرد افراد و چگونه حل مشکلات به طرز کارا و تشخیص میان آن راه‌ حل‌ ها آگاه می‌شوید.


3 - دیدگاه:

آن روش دیگری از تفکر است. در تفکر استراتژیک چهار نقطه عطف برای در نظر گرفتن زمان شکل‌گیری استراتژی تجارت وجود دارد: دیدگاه محیطی، بازار، پروژه و سنجش. دیدگاه‌ها می‌توانند به عنوان وسیلهای برای کمک به تفکر، شناسایی عناصر اصلی و تطبیق عملکردها برای دستیابی به­موقعیت ایده آل­محسوب شوند.


4 - نیروهای هدایتی:

این نیروها که موجب رسیدن شما به یک نتیجه ایده آل می‌شود چیست؟ هدف و دیدگاه شما چیست؟ این نیروها در حقیقت اساسی برای­تمرکز­تجاری شما است ) به عنوان مثال از چه چیزی برای تحریک افراد استفاده می‌کنید تا به خوبی عمل کنند ( مثال‌های آن شامل: مشوق‌های فردی و سازمانی، معیارها و اهداف، عوامل تولیدی مانند عملکرد، عوامل کمی مانند نتایج یا تجربه‌ها، عملکرد منسجم، کارایی و تولید است


5 - موقعیت ایده آل:

بعد از کار روی چهار مرحله اول، باید قادر باشید تا­موقعیت ایده آل­را تعریف کنید. موقعیت­ایده آل­شامل: شرایط لازم برای بهره‌مند بودن تجارت، فرصت‌های تجاری آتی، مهارت‌های اصلی و استراتژی‌ها و تاکتیک‌ها برای در هم آمیختن


این عوامل زمانی که روی این 5 عامل کاری کنید مهارت‌های شما در امور زندگی افزایش می‌یابد و می‌توانید به دیگران القا کنید که ایده شما بهترین است.

در هنگامی که در جاده کار به موانع و چاله هایی برخورد می‌کنید، این‌ها کارساز است. آیا این همان چیزی نیست که می‌خواستید؟ یک فرآیند خاص در تصمیمگیری مزایایی وجود دارد. مشخص‌ترین امتیاز کاهش سطح استرسی است که شما ممکن است آن را تجربه کنید.

تصمیم‌های نافذ با استفاده از فرآیند مشخص ایجاد می‌شود. آنها بر اساس معیارها و ادراکی است که فرد تصمیم گیرنده اتخاذ میکند و شامل جایگزین‌ها و انتخاب های صحیحی است که خود در راستای تشخیص به موقع می‌باشد. تصمیم گیری نافذ ممکن است از معیارهای اجتماعی و انتظارات مربوط به آن تبعیت نکند، اما براساس آنچه که فرد تصمیم‌گیرنده در خصوص انتخاب های خود اتخاذ می کند باشد.آگاهی از اطلاعات روز و قوانین مطمئن شوید که زمانی که قوانین تأثیرگذار به­کسب و کار­کوچک پیشنهاد می‌شوند، صدای شما شنیده می‌شود.

معمولا" در خصوص کسب و کارهای کوچک انتقادهایی از نظر قانون گذاری وجود دارد. با یادگیری چگونگی ایجاد قوانین، پیگیری قوانین مطرح شده، مطالعه تحلیل های صورت گرفته توسط متخصصین و توضیح قوانین طرح شده ف سعی کنید صدای خود را در زمان انجام فرآیندهای قانون گذاری به گوش افراد ذینفع برسانید.


در خصوص قوانین به درک بهتری دست پیدا کنید که بر تجارت کوچک شما تاثیر بگذارد. با یادگیری چگونگی و دلیل ایجاد وضع قوانین شروع کنید.

­
امتیاز : 3


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 1 مهر 1396 | 16:48 | نویسنده : مدیر | بازدید : 1197

اعتماد به نفس چیست؟


تعریف­اعتماد به نفس

اعتماد به نفس­احساس­اعتماد­به کسی یا چیزی است. برای داشتن­اعتماد­به نفس بایدبه خودت مطمئن باشید. افراد با­اعتماد­به نفس تردیدی در خود ندارند.

این معمولا یک کلمه مثبت است: شما می توانید باداشتن­اعتماد به نفس­، متکبر، و یا بیش از حد مصمم باشید. اگر شما می دانید که چه کاری انجام می دهید، پس دارای­اعتماد به نفس­هستید. هرگز این فکر را به خود راه ندهید که­اعتماد به نفس­ندارید. همیشه سعی کنید فکرهای مثبت و والایی داشته باشید. اگر خودتان فکر کنید که­اعتماد به نفس­ندارید، چه‌طور انتظار دارید که دیگران فکر کنند که شما­اعتماد به نفس­دارید.


­

چرا­اعتماد به ‌نفس­مهم است؟

­

احساس ما نسبت به خودمان می‌تواند بر نحوه زندگی کردن ما تاثیر بگذارد. افرادی که­احساس­می‌کنند دوست‌داشتنی هستند (به عبارت دیگر آنهایی که­اعتماد به‌ نفس­بالایی دارند) روابط بهتری هم دارند. این افراد تمایل بیشتری برای کمک گرفتن از دوستان و خانواده‌شان دارند.

­

افرادی که­باور دارند می‌توانند به اهدافشان برسند و مشکلاتشان را حل کنند، در درس و تحصیل موفق‌تر هستند. داشتن­اعتماد به‌ نفس­بالا باعث می‌شود بتوانید خود را پذیرفته و زندگی خوبی داشته باشید.انواع­اعتماد به نفس­!!!


*­اعتماد­به نفس رفتاری
*­اعتماد­به نفس احساسی ، عاطفی
*­اعتماد­به نفس روحی و معنوی


به منظور ان که اقتدار شخصی لازم را به دست آورده و رضایت و غنایی که استحقاقش را دارید تجربه کنید ، به هر سه نوع­اعتماد به نفس­نیاز دارید .


اعتماد به نفس­رفتاری :

­به معنای قابلیت و توانایی در عمل کردن و انجام دادن کارهاست . از کارهای ساده گرفته تا کارهای سخت همانند جامه عمل پوشاندن به رویاهایتان . این همان نوع از ­اعتماد به نفس­است که مورد نظر اغلب ماست .


اعتماد به نفس­احساسی و عاطفی :

­

اعتماد به نفس احساسی

­

به معنای توانایی در تسلط و به کنترل در آوردن دنیای­احساس­و عواطف شماست .این که بدانید چه احساساتی دارید ، معنای ان ها را بفهمید و بتوانید انتخابهای احساسی درست بکنید و ازخود در مقابل درد و رنج روحی و لطمه ها و صد مه های عاطفی محافظت کنید و بدانید چگونه روابطی صمیمی ، سالم و مانگار خلق نمایید .اعتماد به نفس­روحی و معنوی:

سومین نوع از­اعتماد­به نفس که مهم ترین انها می باشد­اعتماد به نفس­روحی و معنوی است،­این نوع از­اعتماد­به نفس همانا­اعتماد­و ایمان شما به جهان هستی و کل آفرینش و موجودات است . این ایمان روحی که زندگی ، هدف و نهایتی مثبت را در پی خواهد داشت و شما به خاطر هدفی این جا هستید و زندگی 70 - 80 - 90 ساله تان بر روی این کره خاکی هدف و مقصودی را دنبال می کند .

­

اعتماد به نفس­آن است که باور داشته باشید می توانید و توانایی ان را دارید که تمام توانتان را به کار بگیرید و شرایط و اوضاع زندگی را آن گونه که مطلوب و دلخواه شماست تغییر دهید.

چه چیز منجر به فقدان­اعتماد به نفس­می شود؟

اعتماد به نفس پایین ممکن است درشرایط مختلف ایجاد شود. در محیط های اجتماعی ممکن است با افرادی سر و کار داشته باشید که شما را تحقیر می کنند. وضعیت ظاهریتان نیز تا حد زیادی در این زمینه موثر است.

محیطی که در آن به دنیا آمده و پرورش یافته اید نیز بسیار روی­اعتماد­به نفس شما تاثیر دارد. بچه ای که هیچ وقت­احساس­نکرده است که فردی بخصوص است و از طرف والدین حمایت نمی شده است، با این تفکر رشد خواهد کرد که هیچ کس او را دوست نداشته و برای او ارزشی قائل نیست.

محیط کار شما نیز روی­اعتماد­به نفستان تاثیر دارد. اگر کارهایتان مورد تشویق قرار نگیرد و توجهی به آنها نشود و همکارانتان وجودتان را نادیده بگیرند،اعتماد­به نفستان کاهش پیدا خواهد کرد.


­

عدم­اعتماد به نفس­و افسردگی

فقدان حس خودباوری الزاما" منجر به افسردگی نمی شود. اما تحقیقات نشان داده اند که این دوتا اغلب باهم هستند . درواقع ( WHO ) سازمان بهداشت جهانی در توصیف افسردگی از عدم­اعتماد­به نفس صحبت می کند.

­

افسردگی

­

نداشتن­اعتماد به نفس­شما را تبدیل به بدترین دشمن خودتان می کند.

این فکرها که اگر من خوشگلتر بودم , اگر ورزشکار خوبی بودم, اگر بامزه و محبوب بودم , اگر آنقدر قوی بودم که بتوانم آن را تعمیر کنم , همه چیزهای دیگر را از بین می برد. حتی وقتی از ما تعریف می کنند اون صداهایی که درون مغزمان هست اون تعریف و تمجیدرو نادیده می گیره و اونو کم اهمیت جلوه میده. مثل جولیا رابرتز که در فیلم "زن زیبا" می گه باورکردن چیزهای بد ساده تراست.

1) بیماری افسردگی اغلب یک چیز درونی است و گاهی اوقات این بیماری به دلایل مختلف نادیده گرفته می شود. از جمله اینکه منشاء هورمونی دارد یا قسمتی از فرایند رشد است. سازمان بهداشت جهانی (WHO) متوجه این موضوع شده که کمتر از 25% افرادی که افسردگی دارند توجه و مراقبت لازم را دریافت می کنند.

2) واقعاً مهم است که به عدم­اعتماد­به نفس و حس خود کم بینی توجه شود. مخصوصاً در بین جوانان که خودکشی یکی از 3 عامل مهم در مرگ آنان است.

3) حتی به عنوان اشخاص بالغ نیز عدم­اعتماد­به نفس و خودکم بینی میتواند بر روند کار ما تاثیر بگذارد. میتواند ما را در زندگی تبدیل به شریکی بی میل و علاقه و پدری بیفایده بنماید. عدم­اعتماد­به نفس بر همه جنبه های زندگی یک شخص تاثیر میگذارد و باعث نابودی میشود.


­

تکنیک های ساده برای افزایش­اعتماد به نفس

­

با­اعتماد­رفتار کنید:

سرتان را بالا نگه دارید، قوز نکنید و صاف بنشینید، کمی شانه‌هایتان را عقب ببرید تا کمرتان صاف باشد و مستقیم به مخاطبتان نگاه کنید.


لباس مناسب بپوشید:

زمانی که ظاهر مناسبی دارید­احساس­بهتری نیز خواهید داشت. اگر لباس و وسایلی انتخاب کنید که مناسب شما باشند، مطابق با شغل و سبک زندگی‌تان باشند و باعث شوند­احساس­خوبی داشته باشد، ناخودآگاه­اعتماد­به‌نفس‌تان افزایش می‌یابد.


با قاطعیت صحبت کنید:

سخنرانان بزرگ با اطمینان و قاطعیت و با لحنی ثابت و ریتمیک حرف می‌زنند.


مثبت‌اندیش باشید


اعتماد به نفس چیست

­

انرژی مثبت منجر به شکل‌گیری نتایج مثبت می‌شود، پس نیمه‌ی پر لیوان را ببینید و ذهن‌تان را بر فعل توانستن متمرکز کنید.


فعالیت کنید:

بی‌تحرکی و انجام ندادن هیچ کاری، ترس و شک را افزایش می‌دهد و در مقابل فعالیت­اعتماد­و شجاعت را بیش‌تر می‌کند.


آماده باشید:

آمادگی مانع عملکرد ضعیف می‌شود؛ آمادگی بیش‌تر باعث می‌شود نسبت به قابلیت‌ها و توانایی‌های خود­اعتماد­و اطمینان بیش‌تری داشته باشید.

امتیاز : 3


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 1 مهر 1396 | 16:47 | نویسنده : مدیر | بازدید : 1027

اسرار موفقیت


موفقیت­آماده برای آماده سازی است. اگر فرصتی عالی امروز خود را ارائه کردید موفق می شوید.اگر آمادگی داشته باشید و فرصتی نداشته باشید،بهتر است تا فرصت داشته باشید و آماده نباشید.برای­موفقیت، باید زمانی که فرصت می آید آماده باشید.­

برای­موفقیت­سخت‌تر از همیشه کار می‌کنند

همه ی کسانی که شکست می خورند می گویند­موفقیت­صرفا یک امر شانسی است، آنها می دانند که این مسئله فقط در زمان مناسب در موقع مناسب قرار دارد، آنها با اطمینان می دانند که­موفقیت­به طور مستقیم با شانس خوب مدلی منحصر به فرد ارتباط دارد.

­

برا یموفقیت تلاش میکنند

­

با این حال، کسانی که به­موفقیت­رسیدند می دانند که­موفقیت­به طور مستقیم به تلاش و کار بستگی داره. حتی یک استراتژی شگفت انگیز نمی تواندموفقیت­را تضمین کند. زیگ زلیگر گفت: "فلسفه عملی، زیبا و کارآمد در جهان کار نخواهد کرد - اگر نمی خواهید.برا ی­موفقیت­ریسک کنید

­عزت نفس هم معنای اعتماد به‌ نفس است و حتی با وجود طرد شدن،­عزت نفس­یک شخص هیچ تغییری نمی‌کند. بیشتر وقت‌ها افراد بخاطر اینکه از طرد شدن واهمه دارند، از فرصت‌ها استفاده نمی‌کنند. طرد شدن باعث می‌شود فرد احساس حقارت کند. در واقعیت، طرد شدن­عزت نفس­فرد را تغییر نمی‌دهد. شما همان فرد باقی می‌مانید، به همان اندازه ارزشمند و مهم که قبل از شروع مکالمه بودید.

­هیچ‌کس نمی‌‌تواند­عزت نفس­شما را بگیرد. فقط خودتان هستید که می‌توانید این‌کار را بکنید. طرد شدن تازمانی‌که اتفاق نیفتاده است یک توهم است، چرا باید وقتتان را نگران این‌که اگر این اتفاق بیفتد یا آن اتفاق بیفتد هدر دهید؟ از فرصت استفاده کنید و برای آنچه که می‌خواهید دست به تلاش بزنید. تنها راه یاد گرفتن ارتباط با دیگران از طریق تمرین کردن میسر است.نقاط قوت خود را می‌شناسند و نقطه ضعف‌های خود را اصلاح می‌کنند

­

تقویت نقاط قوت

­

هر شخص نقاط قوت و ضعفی دارد و این هیچ ربطی به میزان­استعداد­شخص یا اینکه تا چه حد سخت کار و مطالعه کرده است ندارد. به یاد داشته باشید که هیچ‌کس کامل نیست. افراد خردمند و عاقل می‌توانند نقاط ضعف خود را به سرعت تشخیص بدهند و برای رفع آنها تلاش کنند یا اینکه نقاط ضعف را با نقاط قوت خود جایگزین کنند. بنابراین نباید از اینکه در برخی از مهارت‌ها ضعف دارید خجالت بکشید. اتفاقا نقاط ضعف سبب می‌شوند تا از نقاط قوت خود بیشتر و بهتر استفاده کنید.برا ی­موفقیت­اعتماد به نفس­داشته باشید

"اعتماد به همراه­موفقیت­است.

اگر شما به توانایی های خود اعتماد ندارید، پس اگر هیچ کس دیگری هم به شما اعتماد نداشته نباشد، تعجب نکنید. افکار منفی خودتان در مورد خودتان یک سیگنال در سراسر جهان ارسال می کندکه دیگران آن را دریافت و پاسخ می دهند. اگرسیگنال "افسردگی " را پخش مکنید، دیگران با شما به گونه ای رفتار می کنند مثل اینکه افسرده شده اید.

­

اعتماد به نفس

­

اما، هنگامی که به خود و پتانسیل خود اعتقاد دارید، مردم این سیگنال را انتخاب می کنند، و با شما همان گونه که خودتون اعتماد دارید، اعتقاد دارند، و رفتار می کنند.از شکست نهراسید و از آن ­پلی برای­موفقیت­استفاده کنید

افراد موفق نه تنها از شکست و اشتباهات غیرقابل‌اجتناب در طول مسیر نمی‌ترسند، بلکه به سوی آن نیز می‌روند!

­

در حالی‌که بیشتر افراد از شکست و خجالت ناشی از آن و همچنین متحمل شدن هزینه‌ی زیاد در راه­موفقیت­می‌ترسند و سعی می‌کنند که از آن جلوگیری کنند،­افراد موفق­می‌دانند که اشتباهات به ما کمک می‌کنند تا بفهمیم که چه کاری را نباید انجام بدهیم و در مسیر رسیدن به­موفقیت­به چه تجاربی نیاز داریم.

افرادی که هرگز اشتباه نمی‌کنند، برای شکست آمادگی ندارند و بنابراین اگر روزی با آن مواجه شوند لطمه‌ی شدیدی خواهند دید؛ و چون تجربه‌ی مقابله با شکست را نداشته‌اند، اغلب هرگز بهبود نمی‌یابند. شکست‌های کوچک که در فواصل کوتاهی از هم اتفاق می‌افتند سبب می‌شوند تا خود را بیشتر بررسی کنیم و در نتیجه فردی عاقل‌تر و محافظه‌کارتر شویم.

­

امتیاز : 2


طبقه بندی: ،
,