تبليغات X
مدل مانتو
بلیط اتوبوس
جذب پسر
تاريخ : 26 شهريور 1396 | 7:59 | نویسنده : مدیر | بازدید : 2657

با این 20 ترفند­زبان بدن­اطرافیان را به سمت خود­جذب­کنید


ذهن آدمی همواره به دنبال قضاوت کردن است. این ویژگی ما در فرایند تکامل باعث بقای ما شده است. ما در یک چشم به هم زدن قضاوت می‌کنیم:

آیا این فرد تهدیدی برای جان من است؟
آیا این فرد جذّاب است؟
آیا این فرد برای بقای (اجتماعی) من فایده‌ای دارد؟

به این غریزه توجه کنید، اما بدون شناخت بهتر فرد، هرگز تحت تاثیر آن عمل نکنید. ترفندهای زیر به شما کمک خواهند کرد تا به شیوه‌هایی رفتار کنید که دیگران برداشت خوبی از رفتار شما داشته باشند.
این بخش منحصرا درباره‌ی­زبان بدن­نیست، بلکه این نگرش‌ها به طور ناخودآگاه بر زبان­بدن­شما تأثیر خواهند گذاشت.


احساس امنیت کنید و از خود اطمینان نشان دهید

این نگرش آنقدر مهم است که باید یک مقاله‌ی کامل را به آن اختصاص داد. شما نمی‌توانید 100٪ اوقات از این نگرش برخوردار باشید. به‌علاوه، قطعا مواردی هست که مطمئن به نظر نرسیدن به شما مزیت دوست‌داشتنی بودن را می‌دهد، اما نگرش عنوان شده روی هم رفته درست است.

دو نکته را باید در این خصوص در نظر بگیرید:

­سعی کنید مسائل ناراحت‌کننده را برطرف کنید: برای من پوست بد یک مسئله بود که آن را برطرف کردم.


مسئله‌ی دیگر انتخاب لباس بود که آن را با به همراه بردن یکی از دوستانم هنگام خرید، حل کردم.همه لایق احترام هستند، مگر غیر از این ثابت شود.
در اینجا نیز، با احترام گذاشتن به دیگران یا چیزی به دست می‌آورید یا اصلا چیزی را از دست نمی‌دهید. این به آن معنا نیست که تمام روز باید تملّق کسی را بگویید، بلکه به این معنا است که نباید کسی را از سر باز کنید یا کاری کنید که احساس کم‌اهمیت بودن داشته باشند.

مقاله مرتبط:23 ترفند­زبان بدن­که شما را دوست‌داشتنی می‌کند


همه را دوست بدارید، مگر ثابت شود لیاقتش را ندارند

غریبه‌ها استحقاق این را دارند که به آنها فرصت اثبات حقانیت‌شان را بدهید. در دنیای ما هر کس می‌تواند چیزی باشد که در ظاهر نیست. من انسان‌های نفرت‌انگیزی را دیده‌ام که در ظاهر، مهربان به نظر می‌رسیدند و میلیاردرهایی که مثل کودکان هیجان‌زده رفتار می‌کردند.­
فرد نفرت‌انگیز یا میلیاردر هیچ کدام از دیگری «بهتر» نیستند. اما بودن در کنار یکی من را ناراحت و بودن در کنار دیگری به من احساس لذت و اشتیاق می‌دهد.


صاف اما راحت بایستید

برای یافتن یک حالت بدنی مثبت، موارد زیر را دنبال کنید:

1. پاهایتان را هنگام ایستادن به عرض لگن‌تان باز کنید.

2. قد خود را تا جای ممکن بالا بکشید، تصور کنید از سر در حال کشیده شدن به بالا هستید.

3. حالا این حس بلند بودن را حفظ کنید، اما شانه‌هایتان را شل کنید

4. گردن‌تان را سفت نگه ندارید و به سرتان طوری زاویه بدهید که برای نگاه‌ کردن در چشمان فردی با قد متوسط مجبور نباشید به بالا یا پایین نگاه کنید.

­


چند توصیه:

هنگام حفظ حالت­بدن، تا جای ممکن راحت باشید.

 • باد به سینه‌تان نیاندازید. قفسه سینه باید صاف باشد، درست مانند وقتی که روی زمین دراز کشیده‌اید.
 • شانه‌هایتان را کمی به عقب بکشید.
 • صاف بنشینید، اما خشک نباشید

وقتی شروع به صاف نشستن کنید، خواهید دید که جثه‌‌ی اغلب افراد، با صاف ننشستن کوچک می‌شود. وقتی با این حالت صاف پشت میز می‌نشینید، فورا احساس بلند بودن خواهید کرد. پشت‌تان را صاف، اما تا جای ممکن راحت نگه دارید.


خنده‌های واقعی دور چشم‌ها را چین و چروک می‌اندازد!

وقتی پای خنده وسط باشد، دهان می‌تواند دروغ بگوید اما چشم‌ها نه! خنده‌های واقعی به چشم‌ها می‌رسند و پوست دور چشم را برای ایجاد “چین و چروک پنجه کلاغی” چروکیده می‌کنند. آدم‌ها غالبا لبخند می‌زنند تا آن‌چه را واقعا در فکرشان است و احساس می‌کنند، پنهان کنند،

­

زبان-بدن

بنابراین بار دیگر که می‌خواهید بدانید لبخند مخاطب‌تان واقعی است یا نه، به چرو‌ک‌های گوشه‌ی چشم‌های‌اش نگاه کنید. اگر چین و چروکی در آن‌جا ندیدید، آن لبخند می‌خواهد چیزی را از شما پنهان کند.


آرام باشید

هنگامی که اضطراب دارید، این احتمال وجود دارد که سرعت­صحبت کردن­و تکان های بدن تان افزایش پیدا کند. «پیتر اکونومی» یکی از متخصصین و مدیران موفق در این باره می نویسد: “در چنین زمانی بهتر است اندکی حرکات خود را آرام تر کنید. زمانی که در حرکات خود دقت بیشتری کنید، توانایی شما برای انجام آنها نیز افزایش پیدا می کند. ذهن نیز به خوبی از این روند آگاهی دارد.”

­

زبان-بدن

­

بنابراین بهتر است نفس عمیقی کشیده، آرام باشید و بر روی حرکاتی که انجام می دهید، تسلطی عامدانه داشته باشید. با این کار در زمان مواجه شدن با دیگران، معتمد به نفس و مقاوم تر به نظر خواهید آمد.
هنگامی که اضطراب دارید، این احتمال وجود دارد که سرعت صحبت کردن و تکان های بدن تان افزایش پیدا کند. «پیتر اکونومی» یکی از متخصصین و مدیران موفق در این باره می نویسد: “در چنین زمانی بهتر است اندکی حرکات خود را آرام تر کنید. زمانی که در حرکات خود دقت بیشتری کنید، توانایی شما برای انجام آنها نیز افزایش پیدا می کند. ذهن نیز به خوبی از این روند آگاهی دارد.”

بنابراین بهتر است نفس عمیقی کشیده، آرام باشید و بر روی حرکاتی که انجام می دهید، تسلطی عامدانه داشته باشید. با این کار در زمان مواجه شدن با دیگران، معتمد به نفس و مقاوم تر به نظر خواهید آمد.


فرد مقابل را محور قرار دهید.

به ویژه زمانی که در یک جمع و یا چند نفر قرار دارید و می خواهید با کسی صحبت کنید تمرکز خود را روی او قرار دهید و او را محور قرار دهید. این مسئله از اهمیت زیادی برخورد دار است. زمانی که این فرد به شما نزدیک می شود، تمام­بدن­خود را متوجه به او نگه دارید نه فقط صورت خود را ! مثلا به طور کامل برگردید و به سمت او بایستید.

­

زبان-بدن


از بی قراری شدیدا خود داری کنید.

این بی قرار می تواند شامل ضربه زدن با خودکار به روی میز، بازی با کاغذ، تکان دادن پا و … می شود. هیچ چیزی بدتر از این در ملاقات ها نیست زیرا این پیام را به فرد مقابل انتقال می دهد که از دیدار با او خرسند نیستید و حوصله شما سررفته است یا طرف مقابل شما را کلافه و عصبی کرده است.

­

زبان-بدن

­

سعی کنید آرام باشید و این حس آرامش را نیز به طر مقابل انتقال دهید.

­

امتیاز : 2


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 26 شهريور 1396 | 7:59 | نویسنده : مدیر | بازدید : 1753

معیارهای انتخاب­همسر­مناسب از دیدگاه اسلام


ازدواج، تاریخچه ای به قدمت پیدایش انسان ها در کره زمین دارد و در تمام مکاتب و ادیان مطرح است اما هیچ مکتبی به اندازه اسلام برای این موضوع اهمیت قایل نبوده است. اسلام اساس ترقی و رشد و تکامل در تمامی شؤون زندگی را در چگونگی تشکیل خانواده ها می داند و برای این مهم اهدافی در نظر گرفته است; قرآن مجید خلقت همسران و ایجاد رشته مودت و دوستی بین زن و مرد را از نشانه های شناخت خداوند شمرده و به برخی از فواید­ازدواج­مانند آرامش روحی و جسمی، ارضای غریزه جنسی، ایجاد دوستی و علاقه، بقای نسل و تکامل فرد، اشاره می کند: «از جمله نشانه های وجود خداوند این است که برایتان از جنس خودتان همسرانی آفریده تا بدان ها آرام گیرید و میان شما و آن ها دوستی و مهربانی قرار داد. در این (دوستی و محبت) برای کسانی که تفکر می کنند، نشانه هایی وجود دارد.

اسلام برای تحکیم کانون خانواده و جلوگیری از فروپاشی آن، قوانین خاصی وضع کرده و بر طبق آن، محدوده وظایف هر کدام از اعضا را تعیین نموده است. به طور کلی، این مقررات را به چند دسته می توان تقسیم کرد:

1.­­ ­مقرراتی که مربوط به پیش از تشکیل خانواده است و از زمان خواستگاری باید رعایت گردد.

2.­­ ­وظایف و حقوقی که هر یک از افراد خانواده پس از تشکیل خانواده باید رعایت کنند.

3.­­ ­مقرراتی که در صورت عدم توافق زن و مرد و انحلال خانواده و یا فوت یکی از افراد آن باید عمل شود.


شرایطی که باید­همسر­دارا باشد عبارتند از:

1.­­ ­داشتن ایمان، تقوا و حسن خلق­همسر

ایمان و تقوا ملاک اصلی انتخاب­همسر­است. در سایه ایمان و تقواست که روابط عمیق عاطفی بین زوجین ایجاد می شود. نزد چنین همسرانی، زمینه تا حدود زیادی برای پرورش صحیح فرزندان فراهم است و زن و شوهر می توانند بر همه مشکلات زندگی، اعم از اقتصادی و روانی، فایق آیند و فرزندان خود را مطابق موازین و برنامه های دینی تربیت کنند. دراین زمینه، رسول اکرم صلی االله علیه و آله می فرمایند: «زن را برای زیبایی اش به همسری مگیر; چون ممکن است جمال زن باعث پستی و سقوط اخلاقی اش بشود. هم چنین به انگیزه مالش، با او پیوند زناشویی برقرار مکن; زیرا مال می تواند موجب طغیان او گردد، بلکه به سرمایه دینی اش متوجه باش و با زن با ایمان­ازدواج­کن.»­

­

Benchmark-Marriage-From-the-perspective-eslam

­

مقاله مرتبط:رازهای داشتن یک ازدواج موفق

مردی به امام حسن علیه السلام عرض کرد: دختری دارم، او را به­ازدواج­چگونه فردی درآورم؟ حضرت فرمودند: «او رابه­ازدواج­مردی با تقوا درآور; که اگر دوستش داشته باشد، او را گرامی می دارد و اگر هم دوستش نداشته باشد، به او ستم نمی کند.»­

دو اصل دین و اخلاق نیک، ملاک های اصلی برای شایستگی زن و شوهر است و این اصل چه در دوران جنینی و شیرخوارگی، و چه در سایر مراحل زندگی کودک و تربیت او نقش ­به سزایی دارد. پیامبر گرامی اسلام صلی االله علیه و آله می فرمایند: «بهترین زنان شما زنی است که وقتی همسرش به او می نگرد، شاد و مسرورش گرداند.»­

مردی در این زمینه با حضرت ابوالحسن علیه السلام مشورت نمود و عرض کرد: یکی از بستگانم از دخترم خواستگاری کرده، ولی او اخلاق بدی دارد. حضرت فرمود: «اگر بد خلق است، دخترت را به­ازدواج­او درنیاور.»­


2.­­ ­خوب و شایسته بودن­همسر

جابربن عبداالله انصاری می گوید، در محضر رسول خدا صلی االله علیه و آله بودم. آن حضرت درباره­همسر­شایسته چنین فرمود: «بهترین همسران شما کسانی هستند که دارای ده خصلت باشند:

o­­ ­برای آمدن فرزندان متعدد آمادگی داشته باشند. (زایا باشند.)
o­­ ­مهربان باشند.
o­­ ­عفت و پاک دامنی خود را رعایت کنند.
o­­ ­در میان بستگان خود عزیز و سربلند باشند.
o­­ ­نزد شوهر فروتن باشند.
o­­ ­خود را برای شوهر بیارایند و خود را به او بنمایانند.
o­­ ­نسبت به نامحرمان خود نگه دار باشند و پوشش خود را حفظ کنند.
o­­ ­از شوهر حرف شنوی و اطاعت داشته باشند.
o­­ ­در مسائل جنسی، میل شوهر را جلب کنند.
o­­ ­در عشق و علاقه به شوهر، افراط نکنند و حد اعتدال را حفظ نمایند.»­

در جایی دیگر، رسول اکرم صلی االله علیه و آله می فرمایند: «من سعادة المرء الزوجة الصالحة »; از سعادت مرد این است که دارای همسری شایسته و خوب باشد.


3.­­ ­اصالت خانوادگی­همسر

اسلام تاکید دارد که درباره سابقه خانوادگی­همسر، تحقیق لازم صورت گیرد و به خصوص، مراتب ایمانی و اخلاقی او در نظر گرفته شود و نیز تا حد امکان،­همسر­از خانواده ای پاک و عفیف انتخاب گردد. این اصالت خانوادگی در نحوه زندگی جدید و در نسل بعد تاثیر دارد. اگر نطفه،که متاثر از خصایص وراثتی والدین است، ناسالم باشد، دیگر امیدی به اصلاح فرزند نیست. به همین دلیل امام صادق علیه السلام می فرمایند: «تزوجوا فی الحجر الصالح، فان العرق دساس »;­

با خانواده شایسته­ازدواج­کنید; زیرا ژن ها خصایص والدین و اجداد را به نسل بعدی سرایت می دهند.

پیامبر گرامی اسلام صلی االله علیه و آله در این مورد به مردم آگاهی می دهند و می فرمایند: «ایها الناس ایاکم و خضراء الدمن »; ای مردم بپرهیزید از گیاهان سبز و خرمی که در مزبله دان ها پرورش یافته است. وقتی توضیح خواستند، مقصودشان را زنان زیبا و خوب رویی دانستند که در محیط فاسد و خانواده بد پرورش یافته اند.


4.­­ ­توجه به کفویت­همسر

ازدواج با افراد هم کفو و هم شان باعث توافق بیش تر در زندگی می شود; زیرا درصد بالایی از اختلافات بین زن وشوهرها در نتیجه نبودن طرفین در یک شان و طبقه است. کفویت در جنبه های ایمانی، فکری، اقتصادی و... مطرح است،اما تکیه اساسی اسلام در کفویت، بیش تر بر مساله ایمان و اعتقاد است. علت این که پیامبر صلی االله علیه و آله، حضرت علی علیه السلام را برای همسری دختر خود انتخاب نمودند، همین مساله بوده است. بعضی روایات، کفویت، را شامل دوچیزدانسته اند: یکی عفت ناشی از ایمان و اعتقاد و دیگری تامین امکانات زندگی.­

امام صادق علیه السلام می فرمایند: «الکفو ان یکون عفیفا و عنده یسار»; (10 (کفو (هم ردیف در ازدواج) کسی است که عفیف باشد و مالی هم داشته باشد.
مصداق این فرموده پیامبر گرامی اسلام صلی االله علیه و آله را که «هر زن مسلمانی، کفو هر مرد مسلمان است »، درماجرای­ازدواج­جویبر می یابیم; جویبر مردی از اهل یمامه، تازه مسلمان شده و به مدینه آمده بود. او مؤمن و مخلص، ولیسیاه پوست و مستمند بود و در مسجد زندگی می کرد. روزی پیامبر صلی االله علیه و آله به او فرمودند: چرا­ازدواج­نمیکنی؟ جواب داد: چه کسی به من بینوا زن می دهد؟ پیامبر صلی االله علیه و آله فرمودند: اسلام هر خوار و ذلیلی را عزیزآله را به زیاد گفت. زیاد پاسخ داد: ما دخترانمان را به هم ردیفان خود - از انصار - می دهیم. پیامبر صلی االله علیه و آله،که ماجرا را متوجه شدند، فرمودند: «ای زیاد، جویبر مؤمن است، هر مؤمنی کفو زن مؤمنه و هر مرد مسلمانی کفو زن مسلمان است.» (11 (زیاد پس از این فرمایش پیامبر صلی االله علیه و آله، اطاعت کرد و دخترش را با تشریفاتی، به­ازدواج­جویبر درآورد. کرده است. برو نزد زیادبن ولید - از اشراف انصار - و دختر او را خواستگاری کن. جویبر فرمایش پیامبر صلی االله علیه را اطاعت نمود.


5.­­ ­سلامت جسم و روان­همسر

عدم سلامت، مانع از­ازدواج­نیست، ولی در تداوم زندگی مشترک اثر منفی دارد. بر همین اساس، علمای اخلاق با استفاده از روایات اسلامی، گفته اند: با شش گروه از زنان­ازدواج­نکنید; یک گروه از این ها زنان انانه هستند; یعنی بسیار ناله می کنند، مریض احوالند و خود را به بیماری می زنند.­

پیامبر اسلام صلی االله علیه و آله به مغیرة بن شعبه، که دختری را برای همسری خود نامزد کرده بود، فرمود: «پیش از ازدواج، درباره مزایای جسمی دختر مورد نظرت تحقیق کن; زیرا این بررسی در ایجاد الفت و محبت و توافق های بیش تر بین تو و همسرت پس از ازدواج، تاثیر زیادی دارد.» به همین دلیل به مرد اجازه داده شده در انتخاب­همسر، برای به دست آوردن اطلاعات بدنی، یک بار به زن نظر بیفکند.

سلامت فکر و اندیشه نیز بر سلامت رفتار و اعتدال در برخوردها، اثر بسزایی دارد; زیرا روابط انسانی زوجین، تابع شرایط نفسانی و روانی آن هاست و با عدم وجود سلامت روان، نمی توانند روابط مستحکم خانوادگی را بنیان گذارند.

امام صادق علیه السلام از رسول اکرم صلی االله علیه و آله نقل کرده اند که آن حضرت فرمودند: «از­ازدواج­با احمق بپرهیزید که هم نشینی با او مایه اندوه و بلاست.»­

­

مقاله مرتبط:معیارهای انتخاب همسرمناسب

­

6.­­ ­دیگر معیارهای­همسر

از معیارهای دیگری که در لابه لای احادیث اسلامی به چشم می خورد و پس از موارد مزبور، باید مورد نظر قرار گیرد،عبارت است از:

دوشیزگی­همسر، نداشتن قرابت و فامیلی نزدیک، زیبایی و... .

رسول خدا صلی االله علیه و آله فرمودند: «بهترین زنان شما، زنی است که بچه آور، مهربان، پاک دامن، نزد فامیل محترم و در برابر شوهر متواضع باشد، خود را برای شوهر بیاراید، به دیگران بی اعتنا و در خلوت، در اختیار­همسر­خود بوده و مثل برخی از مردان مبتذل نباشد.»­


ملاک های غیر ضروری در انتخاب­همسر

عدم وجود اختلافات نژادی، سنی و منطقه ای از شرایط اساسی­ازدواج­نیستند و­ازدواج­دختر و پسر مسلمان با وجود این اختلافات، صحیح است.

امام صادق علیه السلام فرمود: رسول خدا صلی االله علیه و آله دختر عبدالمطلب را به­ازدواج­مقداد در آورد تا­ازدواج­به سهولت صورت گیرد (تعنیات خرافی و تشریفات جاهلی از میان برود) و مسلمانان از رسول خدا صلی االله علیه و آله پیروی کنند و بدانند که «گرامی ترین آن ها نزد خدا، باتقواترین آن هاست.»­

بنابراین، باید مسائل جزئی و ظاهری از قبیل ثروت، زیبایی، مقام و دل بری کم تر مورد توجه قرار گیرد و در مقابل، سعی شود ملاک های ضروری و اصلی هم چون ایمان، تقوا و اصالت خانوادگی بیش تر مورد اهمیت قرار گیرد. پیامبر اسلام صلی االله علیه و آله نهی فرمودند که زنی را برای مال یا جمالش بگیرند; زیرا مالش موجب طغیان و جمالش مایه تباهی اوست. ملاک اصلی برای زن، دین و ایمان اوست.­

امتیاز : 3


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 25 شهريور 1396 | 7:48 | نویسنده : مدیر | بازدید : 1485

کارآفرینی­چیست؟

کارآفرینی­فرآیند یا مفهومی است که در طی آن فرد­کارآفرین­با ایده‌های نو و خلاق و شناسایی فرصتهای جدید، با بسیج منابع به ایجاد کسب و شرکتهای ­نو، سازمانهای جدید و نوآور رشد یابنده مبادرت ­می‌ورزد .­


این امر توام با پذیرش خطرات است ولی اغلب منجر به معرفی محصول یا ارائه خدمت به جامعه ­می‌شود.­

بنابراین «کارآفرینان» عوامل تغییر هستند که گاهی موجب پیشرفتهای حیرت‌انگیز نیز شده‌اند.

ژوزف شومپیتر (1934 (کارآفرین را نیــروی محرکــه اصلی در توسعه اقتصادی می داند و می گوید: نقش­کارآفرین­نوآوری است. از دیدگاه وی ارائه کالایی جدید، ارائه روشی جدید در فرآیند تولید، گشایش بازاری تازه، یافتن منابع جدید و ایجاد هرگونه تشکیلات جدید در صنعت و ... از فعالیت های کارآفرینان است.­
­

او فرآیند­کارآفرینی­را "تخریب خلاق" می نامد به عبارت دیگر ویژگی تعیین کننده در­کارآفرینی­همانا انجام کارهای جدید و یا ابداع روشهای نوین در امور جاری است. روش نوین همان "تخریب خلاق" می باشد.

­

کارآفرینی چیست

از نظر وی نوآوری در هر یک از زمینه های ذیل­کارآفرینی­محسوب می شود:

1 - ارائه کالای جدید.

2 - ارائه روش جدید در فرآیند تولید.

3 - گشایش بازاری جدید.

4 - یافتن منابع جدید.

5 - ایجاد هر گونه تشکیلات جدید در صنعت.

کـرزنر نیز کـه از استــادان اقتصاد دانشگاه نیویورک می باشد­کارآفرینی­را این گونه تشریح می کند:

کارآفرینی­یعنی ایجاد سازگاری و هماهنگی متقابل بیشتر در عملیات بازارها.انگیزههای مختلفی در­کارآفرین­شدن مؤثر میباشند­

که از جمله آنها: نیاز به موفقیت، نیاز به کسب درآمد و ثروت، نیاز به داشتن شهرت، و مهمتر از همه نیازمندی به احساس مفید بودن و استقلال طلبی را میتوان نام برد. افراد از ویژگیهای شخصیتی خاص و گوناگونی برخوردار میباشند طبیعی است که برخی از ویژگیهای کارآفرینان متمایز و برجسته از سایر افراد است به طور مثال داشتن خلاقیت و نوآوری، دارا بودن قدرت تحمل ابهام، داشتن اعتماد بنفس و عزت نفس، آینده نگر و عمل گرا بودن، و فرصت شناس بودن. شیوه های پرورش این ویژگیها متفاوت است.کارآفرین­کیست؟

­ریچارد کانتیلون (1730 (اولین کسی بود که این واژه را در علم اقتصاد ابداع نمود و آن را این چنین تعریف نمود:

­

کارآفرین­فردی است که ابزار تولید را به منظور ترکیب به صورت محصولاتی قابل عرضه به بازار خریداری می کند.­کارآفرین­در هنگام خرید از قیمت نهایی محصولات اطلاع ندارد.­

­

جان باپتیست سی (1803 (کارآفرین­را فردی می داند که مسوولیت تولید و توزیع فعالیت اقتصادی خود را بر عهده دارد.

کارآفرینان کسانی هستند که با ایجاد محصولات و خدمات نوین مورد نیاز مردم، درآمد خوبی کسب می کنند. معمولاً گمان می رود که کارآفرینان در راه اندازی شرکتها تبهر دارند در هر حال، آنها، از هیچ، کسب و کارجدید خلق می کنند. انها به رغم مخاطرات بسیار، پیشگام کارهای جدید می شوند. هرکس به سلیقه خود از واژه های­کارآفرین­و­کارآفرینی­برای اشاره به مدیران، افراد موفق، سرمایه داران، سرمایه گذاران، صادرکنندگان، دلال ها و تاجران استفاده می کند.­
هر چند هرکدام از این افراد ممکن است­کارآفرین­باشند ولی هیچکدام مصداق کاملی برای این مفهوم نیستند.


­به راستی­کارآفرین­کیست؟ آیا کارآفرینان ویژگیهای متمایزی از دیگر بازیگران صحنه اقتصاد دارند؟

نگاهی به مسیر حرکت فعالیت های کارآفرینان، مبدا و منشا حرکت و انرژی که در طول مسیر آنان را تغذیه می نماید در تصویری اجمالی از شخصیتکارآفرین­ارائه شده است.

­افرادی که یک فرصت شغلی جدید در صنعت ایجاد می کنند­کار آفرین­هستند.

­آنها اغلب این کار را با ایجاد شرکتی تازه انجام می دهند. اما آنها همچنین فرصتهای جدید شغلی را با ورود یک محصول یا ایجاد یک بازار جدید بوجود می آورند. بنابراینکه در کارخانجات بزرگ خطوط تولید تازه ای به راه می اندازند و یا با ایجاد بخش هایی تازه که قبلاً وجود نداشت باعث ایجاد بازاری جدید می شوند با این تعریف­کارافرین­هستند.


­به بیان کلی تر کارآفرینان منابع را مدیریت میکنند تا چیز تازه ای بسازند اعم از شغل تازه یا کالا یا خدمت یا حتی بازار تازه آنچه کارآفرینان موفق را از کارآفرینان دیگر متمایز می کند سرعت توسعه فعالیت اقتصادی آنان است.

آنهایی بیشتر موفق هستند که فعالیت اقتصادیشان را بتوانند به سرعت رشد دهند. آنها موقعیت هایی را که در بازار دیگران به آنها توجهی نمی کنند می یابند و همین ایده بهره برداری کردن از این موقعیت ها را در ذهن آنها شکل می دهد. آنها خودشان را بخوبی در بازاری که در حال انتقال و تغییر است جا می اندازند که از این نظر مبتکر و مخترع شناخته می شوند. آنها به دقت پیش بینی می کنند که جهت بازارها در حال تغییر است و سپس آماده می شوند که بازارها را به راه بیندازند که دین کار را قبلاً کسی انجام نداده بود.


­

کارآفرین کیست

صفات و ویژگی های شخصیتی اشخاص­کارآفرین

­دیوید مک کللند از استادان روانشناسی دانشگاه هاروارد آمریکا که اولین بار "نظریه روانشناسی توسعه اقتصادی" را مطرح نمود، معتقد است که عامل عقب ماندگی اقتصادی در کشورهای در حال توسعه مربوط به­عدم درک خلاقیت فردی­است. بنابر عقیده ایشان با یک برنامه صحیح تعلیم و تربیت می توان روحیه کاری لازم را در جوامع تقویت نمود، به گونه ای که شرایط لازم برای صنعتی شدن جوامع فراهم آید.­­کارآفرین­ها­اعتدال در میزان خطر را ترجیح میدهند

فعالیتهای با میزان خطر معتدل، آنهایی هستند که مهارت و کوشش شخص نقش اصلی را ایفـا میکند. ممکن است شرایط مساعد هم در آن نقشی داشته باشد، اما تاثیر آن به وسیلهی مهارت و کوشش شخصی به حداقل رسیده تا نتیجهی کار جزء مسئولیتهای خود شخص باشد.­­کارآفرین­ها­از خطر استقبال میکنند

در صورتی که خطر محاسبه شده باشد. به عبارت دیگر، آنها مسئولیت فعالیتهایی را که در آنها هیچ امکان موفقیتی وجود نداشته باشد و یا یک خودکشی مالی باشد را به عهده نمیگیرند.

­- کارآفرینان برای قبول خطر باید جرأت داشته باشند و بدین وسیله سرنوشت خود را رقم مــیزنند

اما در شرایط نامطمئن تمام جوانب را برای حل مشکلات در نظر گرفته و بنا بر تناسبشان، آنها را طبقه بندی میکنند.­کارآفرین­ها­مسئولیت شخصی را قبول می کنند

یکی از انگیزه های اصلی برای دنبال کردن آینده،­کارآفرینی­است. او ترجیح میدهد که خودش تصمیم بگیرد و در جریان آن، تمام کوشش، دانش، مهارت و سرمایه خود را نیز به کار میگیرد. اگر شکست بخورد، فقـط مـیتواند خود را مقصر بداند و اگر موفق بشود، فقط صلاحیت­کارآفرینی­خود را تایید کرده است.


افراد­کارآفرین­اعتماد به نفس دارند

کارآفرینان به خاطر اعتماد به نفس خود، شهرت دارند. آنها بر این باورند که میتوانند انتظاراتی که از آنها هست برآورده کنند. به عبارت دیگر، آنها امکان موفقیت خود را بیش از آن چیزی که هست، در نظر میگیرند. ظاهرا کارآفرینان واقعی به خاطر اعتماد به نفس بالایی که در خود میبینند و برای دیگران غیرقابل لمس است، موفق میشوند.­


انسان های­کارآفرین­به دنبال بازتاب عملکرد خود هستند

کارآفرینان به خاطر آگاهی از وضعیت موجود به دنبال بازتاب عملکرد خود چه خوب، چه بد، هستند. بدون داشتن این اطلاعات ادامهی کار برای آنها خیلی مشکل است.


کارآفرین­ها­در هر کاری که انجام میدهند، هدفگرا هستند

بدین ترتیب که آنها همیشه به فکر اهداف طولانی مدت خود بوده و کارهایی که امروز انجام میدهند، در راستای اهداف آیندهشان است. آنها همیشه چیزی را مورد هدف قرار داده و اهداف آنها معمولا عادی نیستند. به همین خاطر دیگران آنها را بلندپرواز می نامند.


افراد­کارآفرین، همیشه به دنبال مبارزه بوده و احساس اکتساب را دوست دارند

بنابراین استانداردهای بالایی را برای کار خود در نظر میگیرند. آنها محصولاتی با کیفیت بالا تولید و بر اساس مرغوبیت و راندمان رقابت میکنند. آنها از مواجه شدن با رقابت ترسی ندارند و در حقیقت از رقابت لذت میبرند.


کارآفرینان نوآور هستند و همواره در مقابله با موقعیتها از راهها و روشهای جدید استفاده میکنند

آنها از توانایی خود در خلاقیت لذت میبرند. از تصورات و ابتکارات شخصی خود برای یافتن راههای جدید و کنار هم گذاشتن چیزها استفاده میکنند. آنها پر از پرسش هستند


کارآفرینان خستگی را زیاد احساس نمیکنند

در برابر مشکلات به دنبال راه حل گشته و سریعاً برای حل آنها اقدام میکنند. آنها میدانند با کار موثر، به اهداف خود خواهند رسید.


کارآفرین­آرزومند است

چه چیز باعث می شود که نشاط حرکت به لختی و سکون غلبه کند؟ آرزوی آن چیزی که امروز نیست ولی فردا می تواند باشد، اولین چیزی است که جمود­کارآفرین­را درهم می شکند.­کارآفرین­آنچه جهت و مسیر­کارآفرین­را برای رسیدن به آرزوهایش تعیین می کند

از درون او برمی خیزد.عزم او برای حرکت یا توقف و اقدام یا عدم اقدام، چیزی نیست که مولود شرایط، محیط یا اطرافیان باشد.یعنی­کارآفرین­کنترل درونی دارد.


کارآفرین­استقلال دارد

او برای اینکه بتواند درست آن چه را که می اندیشد عینیت بخشد و عزم خود را عملی کند باید رئیس و کارفرمای خود باشد.

­
امتیاز : 3


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 25 شهريور 1396 | 7:48 | نویسنده : مدیر | بازدید : 1364

موفقیت­اجتماعی چیست؟


انسان در نهاد خود پذیرای تمام انسان های دیگر است اما در گذر زمان و به علت کسب تجربیات مختلف به میزان زیادی این باور را از دست می دهد و در وضعیت نامناسب به برقراری ارتباط با دیگران می پردازد.

یشتر افراد با این نوع موفقیت‌ها آشنایی بیشتری دارند و اصولاً شاخص‌های­موفقیت­در ذهن آن‌ها شامل همین­موفقیت‌­اجتماعی­است.
نظیر پست و مقام سازمانی، مدرک تحصیلی، شهرت، ثروت، زیبایی و …. ارتقای پست سازمانی برای کارمندان، اخذ مدرک تحصیلی بالاتر برای دانشجویان، شهرت روزافزون برای هنرمندان، ثروت و سود برای تجار و بازرگانان، طراحی و اجرای یک پروژه موفق برای مهندسان، درمان یک بیماری صعب‌العلاج برای پزشکان، رفع اتهام از موکل و یا اثبات حقانیت موکل برای وکلا و نظایر این‌ها همگی مصادیقی از­موفقیت‌ اجتماعی­هستند.

درواقع بخش قابل‌توجهی از راحتی و آسایش ما مرهون تلاش‌های همین انسان‌های موفق است. شاید به‌ظاهر، آن‌ها را نشناسیم، اما باید بدانیم که هرلحظه از حاصل دسترنج آن‌ها استفاده می‌کنیم. کشف راه درمان بیماری‌ها جان هزاران نفر را نجات می‌دهد و در رگ‌های ناامیدان زیادی، امید به زندگی و شادابی را به جریان می‌اندازد.

­

مقاله مرتبط:موفقیت چیست؟

موفقیت اجتماعیچگونه به­موفقیت اجتماعی­برسم؟

­مطالعات نشان داده است که افرادی که روابط اجتماعی قوی دارند، مشکلات روحی و روانی مرتبط با استرس کمتری دارند و خطر ابتلا به بیماری روانی کمتری دارند ولی کسانی که روابط کمی دارند اغلب به سرعت از بیمارمی شوند یا آسیب می بینند.

 • با­دوستان خود گروهی راتشکیل بدهید و باهم درمورد چیزهای مورد علاقه تون صحبت کنید ، مانند یک باشگاه کتاب، یک گروه پیاده روی یا یک سازمان خدماتی..این وسوسه انگیز است که بهترین دوست شما را به یک گروه جدید بکشاند تا بتوانید از صحبت های بی دست و پا با دیگران جلوگیری کنید؛ اما بهترین راه برای افزایش اعتماد به نفس شما و گسترش دایره اجتماعی شما این است که با افراد جدیدی در یک زمان صحبت کنید. این نشان می دهد که شما با افراد مختلف راحت هستید که به نوبه خود دیگران را جذب می کند.
  مقاله مرتبط:موفقیت شخصی

 • بر خلاف باور عمومی، شما لازم نیست که همیشه درخشان، خنده دار، دنیوی، و یا زیبا باشید تا بتوانید موقعیت و­موفقیت اجتماعی­خوبی به دست آورید. بلکه خودتان باشید و استاندارهای خود ار حفظ کنید؛ و همین به اندازه کافی خوب است. اکثر ما دوست داریم دیدار با کسی که واقعا به ما علاقه مند است.
 • ­داوطلب شدن یک راه عالی برای اجتماعی شدن و­موفقیت اجتماعی­­است. کسی را پیدا کنید که به قلب شما نزدیک است و باعث شادی شما می شود. در اینصورت شما افرادی را که علاقه دارید و مانند خودتان هستندرا ملاقات می کنید. به علاوه، برنامه داوطلبانه شما می تواند باعث شود که شما فرصتی برای شناختن یکدیگر و رشد دایره دوستان خود داشته باشید.

­

منبع:.webmd

­

امتیاز : 3


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 24 شهريور 1396 | 7:35 | نویسنده : مدیر | بازدید : 1196


تعریف­موفقیت­شغلی بسیار شخصی است.
برای یک نفر ممکن است اعتبار یک عنوان­موفقیت شغلی­به نظر به یاد، در حالی که برای دیگری ممکن است مقدار پول به دست آورده یک­موفقیت­به نظر به یاد. باید بپرسید که چرا تعریف­موفقیت­حرفه ای بسیار مهم است. دلایل زیادی وجود دارد که چرا مهم است.
اگر نمی‌توانید تعریف کنید که چه چیزی­موفقیت شغلی­حرفه ای در نظرشما معنا می دهد، چگونه می توانید بفهمید که آیا شما درحال حاضر خوشحال هستیدیا ­نه؟یا به­موفقعیت شغلی­رسیده اید یانه؟وقتی تعریف دقیقی از­موفقیت شغلی­خود نمی دانید.


دستیابی به­موفقیت شغلی: چگونگی­موفقیت­در حرفه


اقتصاد امروز بسیار متفاوت از نسل قبلی است.

این به این معنی است که اگر وقت خود را برای تعیین آنچه که از زندگی حرفه ای خود می خواهی انتخاب کنی، زودتر می توانید تمرکز کنید و قدم به سوی­موفقیت­بردارید ­واز­موفقیت شغلی­بدست آمده خود لذت ببرید.

­

چگونه­موفقیت شغلی­در حرفه را تعریف کنیم - چه کسی­موفقیت­شما را تعیین می کند؟

اگر­موفقیت شغلی­خود را تعریف نکرده اید، به این معنا است که شخص دیگری آن را برای شما انجام داده است
شما ممکن است یک فرد خوش شانس باشید که به نوعی کار شما در مسیر درست قرار گرفته است.. بنابراین اگر ایده­موفقیت شغلی­­شما صعود از نردبان شرکت باشد، می توانید تصمیم بگیرید که آیا موفق شده اید یا نه. سپس ایده ی­موفقیت شغلی­حرفه ای شما ممکن است وازکارهایی که انجام می دهید لذت می برید، و اگر این اتفاق می افتد، شما نیز موفق به­موفقیت­هستید...

­

موفقیت شغلی

­


موفقیت شغلی­حرفه ای در مراحل مختلف حرفه ای شما

اگر در مراحل اولیه کار حرفه ای هستید، ممکن است­موفقیت­های خود را با چند جنبه از جمله تعریف کنید:
•­­ ­رابطه شما با همکارانتان
•­­ ­رابطه شما با رئیستان
•­­ ­ارتباط شما با سایر ادارات درون سازمان
•­­ ­منحنی یادگیری شما
همانطور که ­شما درمسیرحرکت می کنید، چه چیزی باعث می شود که­موفقیت شغلی­به طور قابل ملاحظه ای تغییر کند تا شامل موارد زیر شود:

•­­ ­بالا رفتن و پرش شما از نردبان شرکت
•­­ ­مقدار درآمد شما
•­­ ­اعتبار شما در داخل سازمان
•­­ ­اعتبار شما خارج از سازمان


چگونه­به­موفقیت شغلی­دست یابیم؟

بیایید برخی از بهترین اسرار را برای­موفقیت شغلی­حرفه ای بیان کنیم:

•­­ ­شما باید کار خود را مدیریت کنید مثل اینکه کسب و کارتان را مدیریت می کنید
•­­ ­برای افزایش­موفقیت شغلی، ارزش خود را به کارفرمای خود نشان دهید
•­­ ­از تجربیات عملکرد خود استفاده کنید
•­­ ­کار خود را در اطراف آنچه دوست دارید بسازید
•­­ ­به طور دقیق شبکه ای را برای کار در داخل ایجاد کنید
•­­ ­مثبت باقی بمان


به یاد داشته باشید که مقدار زیادی از اقدامات را برای ایجاد نتیجه مثبت که می خواهید انجام دهید.
به خاطر داشته باشید که برای­موفقیت شغلی­حرفه ای، ابتدا باید آنچه که به معنای­موفقیت شغلی­خود شماست تعریف کنید.

­

"اگر­موفقیت شغلی­را تعریف نکنید، هرگز نمی دانید" چه زمانی آن را به دست آورده اید"


­

مشاهده لینک pdf مقاله:موفقیت شغلی چگونه به دست می آید؟

امتیاز : 3


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 24 شهريور 1396 | 7:33 | نویسنده : مدیر | بازدید : 1497

اگر نگاهی به دنیای اطرافتان بی اندازید، خواهید دید که بیشتر مردم نسبت به­پول­احساس خوبی ندارند، زیرا بیشتر پول و ثروت دنیا دست حدود 10 درصد از مردم است.

تنها تفاوت میان ثروتمندان وسایرین این است که آن‌ها نسبت به­پول­بیش از آنکه احساسات بد نشان دهند، احساسات خوب بروز می‌دهند. به همین سادگی؛ ­جذب ثروت همین است.

قانون جذب­ثروت­چگونه عمل می کند؟

در­قانون جذب­ثروت مهم نیست که کار شما چیست. شما اگر این قوانین را به کار ببرید، قطعاً در زمینه­ثروت­به رشدی فراتر از آنچه الان به ذهنتان می رسد خواهید رسید.


چگونه با­قانون جذب­ثروت­، ثروتمند شویم ؟

یکی از قوانین­ثروت­این است که یا عاشق کاری باشید که انجامش می دهید و یا کاری انجام دهید که عاشق اش هستید. حس خوب شما باعث می شود کارایی شما چند برابر شود.بتوانید ایده های خوب در کسب و کارتان پیاده سازی کنید و ایده ها را به بهترین شکل ممکن ارائه دهید. چرا که ایده وقتی به سراغ شما می آید که کارتان را در قلب تان داشته باشید و به کار خودعشق بورزید. اگر در کارتان عشق نباشد، انرژی و انگیزه هم نیست.

­

رموز حذب ثروت با قانون جذب


یکی دیگر از قوانین جذب­ثروت­که به عقیده من هیچ روش سریع تر دیگری برای جذب­ثروت­وجود ندارد این است که بابت هر پولی که وارد زندگی تان میشود شکرگذار باشید. کسانی که شکرگذارنیستند بدترین وضعیت مالی را دارند.


­ ­برای جذب­ثروت­آنچه را دوست دارید، انجام دهید.

هیچ حسی در کاری که از آن متنفرید، وجود ندارد! اگر در حال حاضر کاری را که انجام می دهید دوست ندارید راهی برای لذت بردن از آن بیابید.­دنبال کردن آنچه نسبت به آن شور و اشتیاق دارید،بزرگ ترین راز جذب­ثروت­است. دانی داچ، دونالد ترامپ، بیل گیتس و بسیاری از افراد موفق دنیا هم بر این باورند که «شور و اشتیاق» در کنار مواردی که گفته شود، جواز استقلال مالی شماست.

مندرزندگی کاری خودم، وقتی برای شرکت هایی کار می کردم که کارم را دوست نداشتم، راه هایی برای آنچه دوست دارم، پیدا می کردم؛ برای مثال اولین کتابم را در ساعت ناهار در چنین شرکت هایی نوشتم. آخر هفته ها هم کتابم را می فروختم.­

با گذشت زمان، انجام دادن کار مورد علاقه ام تمام زندگی ام شد و امروز هر لحظه از زندگی ام شگفت انگیز است. دوست دارید چه کاری انجام دهید؛ حتی اگر برای آن هزینه ای دریافت نکنید؟ این سرنخی برای آنچه باید انجام دهید است و البته یافتن راه هایی که باید صرف آن کنید.
شما می توانید با دوست داشتن، پول بیشتری­جذب­کنید.

در نهایت منتظر موفقیت باشید! انتظار این را داشته باشید که همین الان­پول­جذب کنید و بگویید: «تعجب می کنم این همه پول امروز چگونه به سمتم می آید؟!»

این امر مغز شما را نسبت به یافتن فرصت ها هوشیار نگه می دارد و شما پس از آن به اقدامی جسورانه دست می زنید.


­ ­­سرمایه گذاری کنید تا جذب­ثروت­کنید


.ممکن است شما فکر کنید که شرط موفقیت در سرمایه گذاری داشتن مقدار زیادی­پول­است اما سرمایه گذاری موفق اصولا هیچ ربطی به میزان­پولشما ندارد.

برای اینکه بتوانید خوب سرمایه گذاریکنید باید خوب فکر کنید و از­پول­و دارائی های خود به بهترین نحو استفاده کنید. هنگامی که شما تصمیم به سرمایه گذاری می گیرید قبل از هر چیزی باید امنیت سرمایه خود را تامین کنید.

­

رموزجذب ثروت با قانون جذب

منظورازتامین امنیت پرهیز از هرگونه سرمایه گذاری در مکانهائی است که هیچ تضمینی برای موفقیت سرمایه گذاری ندارد.

­­­­ارباب­پول­خود باشید

آیا تا بحال فکر کرده اید که به چه دلیلی پول خرج می کنید؟ شما به چهار طریق از­پول­خود استفاده می کنید.

1- آن را خرج می کنید. 2- پس انداز می کنید. 3- سرمایه گذاری می کنید. 4- یا اینکه­پول­خود را می بخشید.

سوالی که ممکن است شما از خودتان بپرسید این است که چطور می توانید خلاقانه­پول­خرج کنید, یعنی هم خوب خرج کنید و هم خو پس انداز کنید؟

برای رسیدن به جواب این سوال
قبل از هرچیز باید مشخص کنید که شما چه نوع پول خرج کنی هستید؟ برای بعضی ها پول خرج کردن یه نوع تفریح است, بعضی ها هم برای پز دادن پول خرج می کنن. حتی ممکنه آدم هایی هم پیدا بشن که به پول خرج کردن معتاد شده باشند. به هر حال و به هر دلیلی که پول خرج می کنید فراموش نکنید که برای ثروتمند شدن باید ارباب پول خود باشید و به اواجازه ندید که هر کاری دوست داره بکنه.


­­­سپاسگزار باشید­ثروت­فعلی باشید

به خاطر پول و­ثروت­فعلی خود شکرگزار باشید؛ حتی اگر ثروت چندانی ندارید! خواهید دید که پول بیشتری جذب خواهید کرد. حس قدردانی سیگنالی می فرستد که برای شما چیزهای بیشتری برای شکرگزاری به ارمغان می آورد.
با آنچه در این لحظه می تواند برای آن سپاسگزار باشید، شروع کنید. من خانه ای نداشتم ­و در حالی که فقر را تجربه می کردم این تمرین را با سپاسگزاری برای داشتن یک مداد شروع کردم! وقتی منحس سپاسگزاری واقعی را تجربه کردم، حس و انرژی آن به زندگی ام منتقل شد و سپاسگزاری ام را بیشتر و بیشتر گسترش دادم. امروز موارد بسیار زیادی برای سپاسگزاری دارم؛ از خانه و ماشینگرفته تا کلکسیون گیتارم؛ اما همه این ها با یک مداد شروع شد. به اطراف نگاه کنید و از خود بپرسید: «همین الان برای چه چیزی سپاسگزارم؟»: و سپس حس سپاسگزاری را تجربه کنید.
­

­
امتیاز : 3


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 23 شهريور 1396 | 9:01 | نویسنده : مدیر | بازدید : 934


1-تعریف­شخصیت:

اصطلاحی در­روانشناسی­شخصیت­برای توصیف خصوصیات منحصر به فرد انسان ها توصیف­شخصیت­شامل قضاوت درباره ی ماهیت حقیقی شخص و تفاوت های او با دیگران است. منحصر به فرد بودن شخص معلول گرایشات زیست شناختی و آموزه ها وتجربه های اجتماعی و فرهنگی وی می باشد.


2-هر کسی­شخصیت­خاص­دارد­

هر کس شخصیتی دارد، و­شخصیت­شما به تعیین محدودیت های موفقیت، خوشی و خرسندی در زندگی شما کمک می کند. ما درباره ی­شخصیتصحبت می کنیم، و اگر بگوییم که­شخصیت­شما یکی از مهم ترین موهبت های شماست گزافه گویی نکرده ایم.­شخصیت­شما تا حال هم به شکل گیری بسیاری از جنبه های زندگی شما کمک کرده است و در آینده نیز به همین کار ادامه می دهد. همه ی چیز هایی را که تاکنون به دست آورده ایم، تمام چیز هایی را که انتظار دارید در شغل خود به دست آورید، خواه همسر یا والد خوبی باشید و حتی حالت سالمتی عمومی شما می تواند تحت تاثیر­شخصیتشما و­شخصیت­های افرادی که با آن ها تأمل دارید قرار گیرد.


3-­روانشناسی­شخصیت­و ریشه های کیهانی انسان:

­

روانشناسی-شخصیت

که هستیم؟(( از پرسش )) کجا هستیم، از کجا می آییم، به کجا می رویم؟ (( جدایی‌ناپذیر است. شناخت انسان جدا کردن او از هستی نیست، بلکه جستجوی جایگاه او در هستی است. پیش از این پاسکال به درستی ما را میان دو بی نهایت قرار داد، دو بی نهایتی که در سده ی بیست، با پیشرفت میکروفیزیک و اختر فیزیک، به سادگی ثابت شده است. پاسکال با نوشتن این جمله که ))خوب است بینشمان را فراتر از سپهر قابل تصورمان رشد دهیم، ما تنها اتم هایی را به هزینه ی واقعیت اشیا می آفرینیم((، می توانست کوچکی وحشتناک ما را حدس بزن.


4-­شخصیت­سالم، رشد و تحول افراد خود شکوفا:­

افراد خود شکوفا ورای کوشیدن یا خواستن چیزی هستند که نیاز به برآورده کردن یک کمبود را یرآورده می کنند. همه ی کمبود های آن ها از طریق ارضای نیاز های سطح پایین تر برآورده شده است. افراد خودشکوفا دیگر بر اساس ارضای نیاز های پایین تر در حال شدن نیستند. اکنون آنان در حالتی از شدن هستند که خودانگیخته و طبیعی است و با خوشنودی انسانیت کامل خود را نمایان می کنند.


5-نقش وراثت زیستی در رشد­شخصیت

وراثت به منزله مواد خام­شخصیت­است. این مواد به اشکال مختلف شکل می‌پذیرند. بعضی از همانندیهای موجود در­شخصیت­و فرهنگ انسان ناشی از وراثت است، مثلا هر گروه انسانی ، مجموعه نیازها و قابلیتهای زیستی مشترک و یکسانی به ارث می‌برد. این نیازها ، شامل اکسیژن ، غذا ، آب ، استراحت ، فعالیت ، خواب ، پرهیز از شرایط هولناک و اجتناب از درد و نظایر آن است.­


6-اهمیت محیط طبیعی در رشد­شخصیت

محیط طبیعی نیز بر­شخصیت­تأثیر می‌گذارد، زیرا افراد تا حد وسیعی سطح کارآیی خود را که برای حفظ حیاتش ضروری است، از محیط می‌گیرد واقعیت امر این است که در هر محیط طبیعی ، انواع مختلف­شخصیت­و فرهنگ ، و در محیطهای طبیعی کاملاً متفاوت ، فرهنگهای مشابهی ملاحظه می‌شوند.­


7-رابطه فرهنگ و­شخصیت

بعضی از تجربه‌های فرهنگی بین همه افراد انسانی مشترک است. از تجربه‌های اجتماعی مشترک بین اعضای یک جامعه معین ، یک صورت بندی ویژه شخصیتی پدید می‌آید که شاخص و معرف­شخصیت­بیشتر اعضای آن جامعه است و اصطلاحاً­شخصیت­نمایی (Modal Personality) یا­شخصیتاساسی (Basic Personality) یا رفتار اجتماعی (خوی اجتماعی) (Social Character) خوانده می‌شود. این مفاهیم به ویژگی‌های فرهنگی مشترکی که همه اعضای یک جامعه در آن‌ها سهیم‌اند، اشاره می‌کنند.­

­

روانشاسی-شخصیت


8-نقش تجربه گروهی در رشد­شخصیت­افراد

کودک نوزاد به صورت یک ارگانیسم به دنیا می‌آید. با اخذ و کسب مجموعه‌ای از نگرش‌ها و ارزش‌ها ، تمایلات و بیزاری‌ها ، هدف‌ها و مقاصد ، و یک مفهوم عمیق و ناپایدار از اینکه چه نوع شخصی است، به تدریج یک موجود انسانی مبدل می‌شود. همه این ویژگی‌ها را از طریق فراگرد اجتماعی شدن بدست می‌آورد. این فراگرد ، یادگیری او را از حالت حیوانی به­شخصیت­انسانی تغییر می‌دهد. به عبارت دقیق‌تر ، هر فرد از طریق فراگرد اجتماعی شدن ، هنجارهای گروههای خود را می‌آموزد تا اینکه یک خود مشخص که او را بی‌همتا می‌سازد، پدید می‌آید. شاید بتوان گفت که تشکل تصور خود ، مهمترین فراگرد در رشد­شخصیت­به شمار می‌رود.

نکات:
شخصیت­مجموع کیفیت های موروثی و اکتسابی است که خصوصیات فرد بوده و او را منحصر به فرد می کند.­شخصیت­هر انسان همان چیزی است که رفتار او را شکل و جهت می بخشد، شاید بتوان این تعریف کلی از­شخصیت­را از دیدگاه قرآن کریم به حساب آوریم، این مطلب را از سوره ی مبارکه ی »اسراء« آیه ی 34 استنباط می کنیم: » قُل کُلُّ یَعمَلُ عَلَی شاکِلَتِهِ فَرَبُّکُم أعلَمُ بِمَن هُوَ أهدَی سَبِیالً « » بگو هر کس بر حسب ساختار )روانی و بدنی( خود عمل می کند و پروردگار شما به هر که راه یافته تر باشد داناتر است «.

­


­

مشاهده لینک pdf مقاله:روانشناسی شخصیت

امتیاز : 3


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 23 شهريور 1396 | 8:52 | نویسنده : مدیر | بازدید : 1492

­

اعتماد به نفس­در مکاتب مادی و­روانشناسی­غرب به معنای خود اتکایی است؛ اما باید توجه داشت که نیروی جسمی و روانی هر­انسانی­محدود است و در نتیجه درجه امیدواری او نیز محدود است بر خلاف بینش الهی.

کسانی که از ایمان به خدا، بی بهره اند تا موقعی که در بن بست گرفتار نشده اند، مرد کار و فعالیت هستند، اما همین که در بن بست ها قرار گرفتند حالت یأس و نا امیدی به آنها دست می دهد و در چنین شرایطی­اعتماد به نفس، نمی تواند روان آنها را از اظطراب و نگرانی حفظ کند.اما کسانی که به­خدا­ایمان و اعتماد دارند، هرگز دچار یآس نمی شوند.

­

در این متن قرار است 7راه برای تقویت­اعتماد به نفس­به شما پیشنهاد بدهیم. لطفا ما را تا پایان همراهی کنید.

 1. اعتماد به نفس­- جسورانه و جذاب صحبت کنید

سخنرانان خوب، با­اعتماد به نفس، با ثبات و با یک ریتم مناسب صحبت می‌کنند. آنها یاد گرفته‌اند در صحبت کردن تأثیرگذارتر باشند، به جای اینکه حین سخنرانی تپق بزنند و گیر کنند، شمرده حرف می‌زنند و بین صحبت‌هایشان مکث می‌کنند.

 • یک لحن جسورانه، جذاب و در عین حال مؤدبانه برای صحبت کردن انتخاب کنید تا­اعتماد به نفس‌­شما­را نمایش بدهید. این‌ طوری عزت نفس‌تان بیشتر می‌شود و به خودتان ایمان می‌آورید. برای اینکه جدی به نظر برسید، خیلی هیجان‌زده و عصبی نباشید و زیادی نخندید. اگر مردم حس رهبری را در شما ببینند به صحبت‌هایتان بیشتر توجه می‌کنند.

­

اعتماد-به-نفس


 1. اعتماد به نفس­- تلاش نکنید باهوش و زیرک به نظر برسید

اینکه کسی بخواهد باهوش و زیرک به نظر برسد امری کاملا طبیعی است. بسیاری از ما تمایل داریم در قالب کسی ظاهر شویم که به اصطلاح این کاره است و حرفی برای گفتن دارد. ولی بسیاری از افراد به اشتباه تصور می‌کنند برای رسیدن به این منظور باید سِیلی از اصطلاحات نامفهوم و کلمات پیچیده را به ذهن مخاطبانشان روانه کنند که تا حالا اصلا به گوش کسی نخورده است. ولی احتمالا زمانی که دریابید در واقعیت انسان‌ها دوست دارند با آنها واضح و شفاف صحبت شود، حتما متعجب خواهید شد.

استفاده از ادبیاتی که با آن راحت هستید به شما کمک می‌کند جریان سیال ذهن خود را راحت‌تر سازمان‌دهی کنید. در این حالت دیگر نگران نخواهید بود که باید کدام مترادف تجملی و پیچیده را برای واژه‌های مختلف به کار برید. تلاش برای تظاهر به هوش از طریق به کارگیری واژه‌های پیچیده و نامفهوم نه تنها شما را به هدفتان نمی‌رساند بلکه سبب می‌شود در حین صحبت به لکنت دچار شوید، مضطرب و مردد شوید یا حتی به اشتباه بیفتید.


 1. اعتماد به نفس­- از انتقادها به عنوان سکوی پرش استفاده کنید

تقریبا­هیچکس از اینکه مورد انتقاد قرار بگیرد لذت نمی‌برد. انتقاد معمولا برای تمام ما ناخوشایند و آزاردهنده است و در اغلب موارد هم آنها را نابجا می‌دانیم. ولی اگر قصد دارید در طول مباحثه تاثیر ماندگاری از خود به‌ جا بگذارید، هیچگاه در مواجه با کلمات نامناسبِ دیگران تسلیم نشوید.

اگر انتقادات دیگران را به مسئله‌ای شخصی تبدیل نکنید، همین انتقادات فرصت بزرگی را برای پیشبرد گفت‌وشنود در اختیار شما قرار می‌دهند. احتمالا بسیاری از شما به این گزاره منتقد هستید و تصور می‌کنید عدم مواجهه شخصی با انتقاد دیگران در عمل چندان هم آسان نیست. شاید حق با شما باشد، ولی خوشبختانه در این بخش از مقاله روش ساده‌ای را معرفی می‌کنم که شما را به یک انتقادپذیر حرفه‌ای تبدیل خواهد کرد.

پیش از هر چیز تنش را خنثی کنید. در بسیاری از موارد منتقد به جای انتقاد کردن تنها قصد دارد دشنام‌های خود را در پوشش یک انتقاد به ظاهر سازنده پنهان کرده و به واسطه

­

آن خود را به طور کامل تخلیه کند. در چنین شرایطی بهتر است با منتقد خود همدلی و او را درک کنید. به عنوان مثال در جواب او از این عبارت استفاده کنید: «تو داری میگی که… (در ادامه جمله‌ی خود، عین انتقاد او را تکرار کنید)»

در قدم دوم باید تهدید را به فرصت تبدیل کنید.

کلام خود را اینگونه ادامه دهید: «به نظرم متوجه شدم که چرا همچین برداشتی کردی، احتمالا من نتونستم منظور خودم رو واضح بگم.» استفاده از این روش فرصت دوباره‌ای در اختیار شما قرار می‌دهد تا ایده‌ی خود را بسط دهید.


 1. اعتماد به نفس­-­به صدایی که در سرتان فکرهای منفی را تکرار می‌کند توجه نکنید

وقتی دچار تردید می‌شوید یک لحظه بایستید و گوش کنید. به آن صدای کوچک منفی در درون‌تان توجه کنید و ببینید این صدا واقعا صدای کیست؟ صدای والدین‌تان؟ صدای بچه‌های زورگوی مدرسه؟ مجموعه‌ای از صداهای متنوع زیاد، مربوط به زمان‌ها و اشخاص مختلف؟ یک چیز مسلم است: این صدای خودانتقادگر درونی در اصل صدای شما نیست. ممکن است خودش را طوری جا زده باشد که فکر کنید هست، ولی این صدا واقعا مربوط به شما نیست.

­

بمب اعتماد به نفس

­

­

­

­

­

­

­

­

­

­

­

­

­

به خودتان بگویید: این صدای من نیست! بعد آن را به چالش بکشید و به تدریج سعی کنید کاملا آن را نادیده بگیرید.


5-­اعتماد به نفس­- یک تصویر قوی از خودتان بسازید

صرفِ متقاعد کردنِ خودتان به اینکه می‌توانید کاری را انجام بدهید برای رسیدن به خودباوری کافی نیست.

خودباوریِ حقیقی زمانی به دست می‌آید که به تدریج بتوانید به درجه‌ای برسید که خودتان را در حال آرامش اجتماعی ببینید؛ در حالی که کاری را که می‌خواهید شروع کرده‌اید، کتابی که را می‌خواستید نوشته‌اید و یا هر چیز دیگری را که لازم بوده باور داشته باشید انجام داده‌اید و همان آدمی شده‌اید که می‌خواستید.

این عادت را برای خودتان به وجود بیاورید که هر روز چند دقیقه بنشینید و چشم‌هایتان را ببندید و خودتان را ببینید که با قاطعیت، آرامش و قدرت رفتار می‌کنید. این تمرین تصویرسازی قوی به این معنی است که شما می‌توانید از خودتان یاد بگیرید که چطور­اعتماد به‌نفس­و خودباوری داشته باشید، و طوری عمل کنید که شانس موفقیت‌تان به حداکثر برسد. تصور کنید دارید خودتان را در تلویزیون می‌بینید. بعد آن «شما»یی که در تلویزیون است یادتان می‌دهد که چطور با خودباوری عمل کنید. خواهید دید که هر چه بیشتر این تمرین را تکرار کنید، بیشتر شبیه آن آدمی می‌شوید که در صفحه‌ی تلویزیون می‌بینید.


 1. اعتماد به نفس­- در لحظات سختی و پریشانی، دقایقی را با خود خلوت کنید­.

سعی کنید عوامل مولد نگرانی تان را پیدا کرده و درصدد رفع آن عوامل برآیید. اجازه ندهید افکار منفی به ذهنتان هجوم بیاورد. خود را دلداری بدهید و تصمیم بگیرید تلاش های خود را از سر بگیرید.


 1. اعتماد به نفس­-­در حین صحبت، ژست یک فرد قدرتمند را داشته باشید

اینکه دیگران با توجه به ژست و نحوه‌ی ایستادن شما، میزان­اعتماد به‌ نفس‌­شما­را درک کنند، نه یک راز و ترفند محرمانه، بلکه یک حقیقت آشکار است. ولی با وجود تاثیر قابل توجه حالت قرارگیری بدن بر احساس شخص از خود، اغلب افراد به این نکته‌ی کلیدی توجه نمی‌کنند.

­

اعتماد-به-نفس

می کودی­(Amy Cuddy)­از جمله پژوهشگرانی است که این پدیده را مورد بررسی قرار داده و نحوه‌ی تاثیرگذاری آن را در قالب یکی از سخنرانی‌های مشهور خود در همایش­TED­ارائه داده است. او طی آزمایشات خود از گروهی از داوطلبین درخواست کرد قبل از انجام یک مصاحبه‌ی پراضطراب یک ژست قدرتمند به خود بگیرند. برای درک میزان سختی این مصاحبه، در نظر بگیرید که مصاحبه‌کننده مردی با ظاهری ترسناک بود که می‌توانست در هر شرایطی حالت خنثی و بی‌احساس صورت خود را حفظ‌ کند.

از گروه دوم درخواست شد که­پیش از مصاحبه ژستی ضعیف به خود بگیرند (شانه‌های افتاده، بازوهای جمع شده، سر پایین و غیره).کودی پس از مصاحبه از بزاق داوطلبین خود نمونه‌برداری کرد تا میزان هورمون‌های بدن هریک را مورد بررسی قرار دهد. نتایج حاصل از تجزیه‌وتحلیل نمونه‌ها حاکی از آن بود که میزان هورمون تستسترون در داوطلبین گروهی که ژست قدرتمند داشتند، به میزان قابل‌توجهی افزایش یافته‌ بود. تستسترون هورمونی است که به شما کمک می‌کند در مواجهه با موقعیت‌های تنش‌زا حس غلبه و قدرت داشته‌ باشید. در مقابل در گروهی که از ژست ضعیف استفاده می‌کردند، میزان هورمون کورتیزول به میزان قابل توجهی افزایش پیدا‌ کرده‌ بود. کورتیزول هورمونی است که سبب می‌شود در برابر تنش‌های محیطی حساس‌تر باشید.


نکته:

به قابلیت های خود ایمان و­اعتماد به نفس­داشته باشید و به خاطر بسپارید حتی یک «به دانه» با آن که­ کوچک است، خواص درمانی قابل توجهی دارد.

­

مشاهده لینک pdf مقاله:با این 7 راه بمب اعتماد به نفس شوید

امتیاز : 3


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 22 شهريور 1396 | 14:03 | نویسنده : مدیر | بازدید : 1282

عزت نفس­در اسلام


قرآن کریم از نفس به عنوان بزرگترین سرمایه آدمی یاد می کند و نفس را آنقدر ارزشمند می داند که اگر معامله ای صورت گیرد, جز با پروردگار عالم این معامله نیست. به عبارت دیگر, نفس آنقدر پربهاست که نمی تواند مورد معامله قرار گیرد مگر در برابر خلاق جهان یعنی دادن نفس و گرفتن چنانکه امام صادق (ع) می فرماید: "انا من بالنفس النفسیهٔ البها" (بهای نفس گرانبها را پروردگارش قرار می دهم)

1-­عزت نفس­در قران
در چند جای قرآن تصریح شده که تمام عزت نزد خداوند است: «إِنَّ الْعِزَّةَ لِلَّهِ جَمیعاً» (نساء، 139؛ یونس، 65؛ فاطر، 10) لذا اگر کسی به دنبال کسب عزت باشد راهی ندارد مگر این که خداوند آن را به او عطافرماید؛ و در راستای ایمان و اطاعت از خداوند است که انسان دارای عزت می شود.
در حدیثى پیامبر (ص) فرمودند: "ان ربکم یقول کل یوم: أنا العزیز، فمن أراد عز الدارین فلیطع العزیز": پروردگار شما همه روز مى‏گوید: منم عزیز؛ و هر کس عزت دو جهان خواهد باید اطاعت عزیزکند. (تفسیر نور الثقلین، ج‏4، ص 352)

عزت نفس در اسلام
­


اگر مى‏بینیم در بعضى از آیات قرآن "عزت" را علاوه بر خداوند، براى پیامبر(ص) و مؤمنان قرار مى‏دهد "وَ لِلَّهِ الْعِزَّةُ وَ لِرَسُولِهِ وَ لِلْمُؤْمِنِینَ" (منافقون، 8) به خاطر آن است که آنها نیز از پرتو عزت پروردگار کسب عزت کرده ‏اند، و در مسیر طاعت او گام بر می ‏دارند.

ضمنا مؤمن اجازه ندارد­عزت نفس­خود را جریحه دار نموده و خود را ذلیل و خوار کند. در روایت آمده: خداوند همه کارهاى مؤمن را به او واگذار کرده‏ جز این که به او اجازه نداده است که خود را ذلیل و خوار کند، مگر نمى‏بینى خداوند در این باره فرموده: عزت مخصوص خدا و رسول او و مؤمنان است. سزاوار است مؤمن همیشه عزیز باشد، و ذلیل نباشد. (نورالثقلین جلد 5 صفحه 336)

در روایتی از امام حسن(ع) آمده: "و اذا اردت عزا بلا عشیرة، و هیبة بلا سلطان، فاخرج من ذل معصیة اللَّه الى عز طاعة اللَّه"؛ هر گاه بخواهى بدون داشتن قبیله، عزیز باشى، و بدون قدرت حکومت، هیبت داشته باشى، از سایه ذلت معصیت خدا بدر آى و در پناه عزت اطاعت او قرار گیر! ("بحار الانوار" جلد 44، صفحه 139)2- توصیه های امام صادق (ع) درمورد­عزت نفس­و سختی های زندگی

مفضّل با فشار سخت زندگی روبرو شده بود ،فقر وتنگ دستی ، داشتن قرض و مخارج سنگین زندگی اورا آزار می داد،درمحضر امام صادق (ع)لب به شکایت گشود وبیچارگی های خود را موبه موتشریح کرد "فلان مبلغ قرض دارم،فلان مشکل دارم ،متحیّرم چه کنم و...."خلاصه در آخر کلامش از امام ­صادق(ع) در خواست دعا کرد . امام ­(ع)به کنیزش دستور دادند یک کیسه اشرافی که منصور برای وی فرستاده بود بیاورند ،بعد این کیسه را در اختیارمفضّل قرار می دهد،مفضّل رو به امام(ع) خطاب کرده می گوید: "آقا مقصودم آنچه در حضور شما گفتم دعا بود."

حضرت می فرمایند :"بسیار خوب دعا هم می کنم ،امّا این را بدان؛ هرگز سختی های خود را برای مردم تشریح نکن اولین اثرش این است که وانمود می شود تو در میدان زندگی زمین خورده ای وازروزگار شکست یافته ای،در نظر ها کوچک می شوی وشخصیّت واحترامت از میان می رود.(شهید مطهری،داستان راستان ص17 .و ­رحمتی ،محمد،گنجینه معارف ج1ص112)


3-­عزت نفس­در نهج البلاغه

در ضمن خطابه ای که امام علی علیه السلام به اصحابشان می فرمایند، آمده است: فَالْمَوْتُ فی حَیاتِکُمْ مَقْهورینَ وَالْحَیاةُ فی مَوْتِکُمْ قاهِرینَ؛[4] مردن این است که بمانید ولی مغلوب و مقهور باشید وزندگی این است که بمیرید ولی پیروز باشید.

در این سخن امام مسئله­عزت نفس­و قاهریت و سیادت آنقدر ارزش والایی دارد که اصلاً زندگی بدون آن معنی ندارد؛ اگر باشد مهم نیست که تن انسان روی زمین حرکت کند یا نکند و اگر نباشد حرکتکردن روی زمین حیات نیست.

همچنین جمله دوم از حِکَم چنین است: اَزْری بِنَفْسِهِ مَنِ اسْتَشْعَرَ الطَّمَعَ، یعنی آن کسی که طمع را شعار خود قرار داده، حقارت به نفس خود وارد کرده است.

شهید مطهری در مورد این حکمت می گویند: اینجا طمع به این جهت محکوم شده است که انسان را خوار می کند. مبنای این خُلق پلید، حقارت نفس ذکر شده. وَ رَضِیَ بِالذُّلِّ مَنْ کَشَفَ عَنْ ضُرِّهِ. شرعامکروه است که انسان اگر گرفتاری و ابتلایی دارد پیش هر کس که رسید بگوید، چون این امر آدمی را حقیر می کند.

و در حکمت 396 آمده است: اَلْمَنِیَّةُ وَلاَ الدَّنِیَّةُ وَالتَّقَلُّلُ وَلاَ التَّوَسُّلُ؛[5] مرگ و نه پستی و قناعت به کم نه دست درازی پیش دیگران.

این داستان، حدیث است که حضرت امیر از جلو دکان قصابی می گذشتند. قصاب گفت: گوشتهای خوبی آورده ام. حضرت فرمودند: الآن پول ندارم که بخرم. گفت: من صبر می کنم. حضرت فرمودند:من به شکمم می گویم که صبر کند.

­

امتیاز : 3


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 22 شهريور 1396 | 13:56 | نویسنده : مدیر | بازدید : 1875

­

قانون جذب­چیست؟چگونه عمل میکند؟

­

بر هر چه که تمرکز کنید همان اتفاق می‌افتد. مهم این است که بتوانیم ذهنمان را بر مطلوب های خود متمرکز کنیم.

یکی از مدافعین جدی­قانون جذب­در این مورد می گوید:«تنها کافی است به گوشه ذهنتان بچسبید و به تصاویر ذهنی تان تمرکز دهید و آن قدر به آن انرژی مثبت بدهید تا در دنیای برون به صورت واقعیتی عینی جلوه گر شود.

این قانون همان قانون جاذبه عمومی است اما در حیطه افکار. قانون جاذبه نیوتن میگوید: کره زمین همه اجسام را به سمت خود می کشد، اما­قانون جذب­می گوید: تمام چیزهایی را که ما تصور می کنیم به سوی ما جذب می شوند.
­

1- قدم اول­قانون جذب­فعال سازی قدرت ذهن، تغییر تصاویر ذهنی است

رویدادهای زندگی همه پرداخته تجسمات انسان است بنابراین باید نیروی تجسم و تصور ذهن را باور داشت و به تغییر نگرش نسبت به خود، محیط پیرامون، دیگران و زندگی همت گماشت تا موجبات تغییر در واقعیت این امور فراهم شود. آینده انسان‌ها از راه شیوه تفکری که بر می گزینند رقم می خورد و در حقیقت آن‌ها به آنچه تفکر می‌کنند تبدیل می‌شوند.


قدرت تغییر ذهن

پدیده هایی که در زندگی انسان‌ها اتفاق می‌افتد زاییده تفکر آن‌هاست نه مستقل از فکر.»« هر چیزی که می خواهید در زندگی شما اتفاق بیفتد در ذهن خود تصور کنید. از درون بر آن تمرکز کنید و از بیرون به آن علاقه نشان دهید و به تصور ذهنی عشق بورزید. حالا انرژی درونی شما تصادفاتی را جذب خواهد کرد که با آرزوهای شما جور درخواهند آمد و ذهن بر هر چه تمرکز پیدا کند همان توسعه پیدا میکند و بزرگ میشود.

این قدرت ذهن، از زبان و بیان متأثر میشود، بیان کلمات و عبارات باعث می شود بدن مان نیز به همان راهی برود که اظهارشده است

«تو همه‌چیز را به‌ طرف خودت جذب می‌کنی. مردم، شغل، شرایط زندگی، وضع سلامتی، ثروت، قرض، شادی، ماشینی که سوار می‌شوی و اجتماعی که در آن زندگی می‌کنی. مثل آهن‌ربا همه این‌ها را به‌طرف خودت جذب می‌کنی.

به هر چه فکر کنی همان اتفاق می‌افتد. کل زندگی تو تجلی افکاری است که در ذهنت جریان دارند.
"با تصور شما و افکار شما تمام دنیا یک کاتالوگ می شود در دست شما. انگار شما دارید به جهان سفارش می دهید.

2-در­قانون جذب­افراد موفق تنها به چیزهایی که میخواهند فکر میکنند.
­
به این مطلب فکر کنید : وقتی کاری مهم پیش روی خوددارید یا با مشکلی خاص مواجه می‌شوید، دوست دارید تمام مراحل انجام کار را بی عیب و نقص به اتمام برسانید. اما همین تمایل ممکن است باعث شود در ذهن خود بیشتر راجع به مواردی که ممکن است اشتباه شود فکر کنید؛ و بدون اینکه متوجه شوید، این طرز برخورد مانع از دستیابی به برنامه‌ای مفید و کارآمد خواهد شد، همان‌طور که شاید حدس زده باشید… این عمل شانس اشتباه انجام دادن کارها را دوچندان خواهد کرد.


3- اگر تمایل دارید کارهای خود را به این صورت­قانون جذب­انجام دهید باید بدانید تنها نیستید
­
اگر از مردم سؤال کنید در زندگی خود چه می‌خواهند یا تصمیم دارند به چه اهدافی دست یابند، آن‌ها اغلب مقدار زیادی از زمان و انرژی خود را صرف گفتن اینکه چه چیزی را نمیخواهند خواهند کرد.
­
ما در زندگی خود زمان زیادی را صرف اینکه چه چیزهایی ممکن است اشتباه شود یا غلط از کار در بیاید، تلاش برای جلوگیری از وقوع این موارد و مقابله با نتایجی که نمی‌خواهیم، می‌کنیم.
­
مطمئناً نمی‌خواهیم موارد بد یا اشتباهات مهلک برایمان اتفاق بیفتند، پس باید اقدامات احتیاطی منطقی و معقول را در نظر بگیریم.

اما اگر دائماً به چیزهایی که نمی‌خواهیم فکر کنیم، در زندگی‌مان بیشتر اتفاق می‌افتند و پیوسته آن‌ها را تجربه می‌کنیم.بگذارید یک‌بار دیگر این مطلب را بگویم… چون خیلی مهم است :­

فکر کردن در مورد چیزهایی که نمی‌خواهیم احتمال وقوع آن‌ها را بیشتر خواهد کرد.
و افکار ناخودآگاه شما نیز هستند، یعنی همان افکاری که شما به دنبالشان نیستید. افکار ناخودآگاه تأثیری عمیق بر روی تجربیات زندگی واقعی ما دارند.

­

قانون جذب
اکثر اوقات کارهایمان را به صورت کاملاً ناخودآگاه انجام می‌دهیم … بنابراین آنچه در ناخودآگاه ماست دنیای ما را شکل می‌دهد … به عنوان مثال ترس‌ها و ناکامی‌هایمان را. آیا تابه‌حال متوجه شده‌اید زمانی که امری نامطلوب یا چیزی بد اتفاق می‌افتد، شما به افکار منفی خود ادامه می‌دهید و ناگهان اتفاق بد دیگری می‌افتد؟
و اگر شما ترکیبی از افکار مثبت و منفی را در ذهن خود داشته باشید، آنچه تجربه خواهید کرد شرایطی بینابین از مجموع این افکار است.اما تقصیر شما نیست.


4-­قانون جذب­:حتی دررسیدن به هدف نباید ذره‌ای شک کرد .


وقتی کائنات این یقین و اطمینان را در وجود شخص پیدا کند خودش راهی برای رساندن آرزو به صاحب آرزو پیدا خواهد کرد .
البته روشن نگه‌داشتن شعله وصال در دل صاحب آرزو هم شرط اساسی است و فردی که خواستار رسیدن به خواسته و مطلوب خود است حتی لحظه‌ای برای یافتن معبر و گذرگاهی به سمت مقصد نباید تعلل کند .
ضمانت و اطمینانی که­قانون جذب­می‌دهد این است که اگر صاحب آرزو حتی یک‌لحظه دررسیدن به خواسته و آرزویش تردید نکند و خود را همین‌الان رسیده به آرزو تصور کند بقیه کارها به عهده کائنات است و حتماً شخص به خواسته و آرزویش میرسد این ضمانت چیز کمی نیست و این همان چیزی است که فرد عاشق و دلباخته در اعماق وجود خودش حس میکند و به ان اطمینان دارد .


نکته طلایی و کلیدی دیگری که در­قانون جذب­و عشق ،­هر دو وجود دارد و در کتاب قدرت خانوم بایرن هم به ان اشاره شده است این است که­این دو قانون در هر دو سمت کار میکنند .
یعنی اگر کسی عاشق چیزهای بد و ناپسند باشد باز هم قانون عشق برایش کار میکند و او نهایتا با معشوق زشت و نازیبای خود محشور میشود و اگر کسی به چیزهای ناشایاست دل ببند باید بداند که قانون دلبستگی دیر یا زود او را با سرعتی شگفت اور به ناشایست ها میرساند .­قانون جذب­هم همین ادعا را دارد .


طرفداران­قانون جذب­میگویند اگر کسی از این قانون در مسیر غلط استفاده کند باز هم جواب میگیرد و در حقیقت علت این که خیلی ها با وجود به کار بردن­قانون جذب­به جواب و ارزوی دلخواه خود نمیرسند بلکه بر عکس به چیز دیگری میرسند که دلخواه آن‌ها نیست .

طرفداران­قانون جذب­و همینطور خانوم بایرن میگوید که آن‌ها دقیقا همان چیزی را که الان به ان رسیده اند به­قانون جذب­دیکته کرده اند .
همین که فرد گوشه چشمی به چیزی غیر آرزو داشته باشد و در خلوت با ان غیر آرزو دلخوش باشد همین گوشه چشم داشتن برای کائنات که قرار است ما را به اهداف و ارزوهایمان برساند یک علامت قوی است که میگوید مقصد و مقصود واقعی ما چیزی جز ان چیزی است که بر زبان می اوریم و در حقیقت همان چیزی است که به ان گوشه چشم داریم و در خلوت از ان یاد میکنیم .


5- قدرت و­قانون جذب

شما می‌توانید زندگی‌تان را تغییر دهید، زیرا توانایی نامحدودی دارید تا درباره‌ی آنچه دوست دارید فکر کنید و سخن بگویید، و بنابراین توانایی نامحدودی دارید تا تمام چیزهای خوب را به زندگی‌تان بیاورید! درهرحال قدرت شما بسیار بیشتر از افکار و گفتار مثبت درباره‌ی آن چیزهایی است که دوست دارید، زیرا­قانون جذب­به افکار و احساسات شما واکنش نشان می‌دهد. باید عشق را احساس کنید تا بتوانید قدرتش را در اختیار بگیرید!


6-قانون جذب­:احساسات شما محرک هستند

افکار و گفتار بدون احساسات هیچ قدرت و تأثیری در زندگی‌تان ندارند. در روز افکار بسیاری از ذهنتان می‌گذرد که بار چندانی ندارند و به‌حساب نمی‌آیند زیرا بسیاری از افکار احساسی قوی را در درونتان برنمی‌انگیزند. آنچه احساس می‌کنید است که اهمیت دارد.

­
امتیاز : 2


طبقه بندی: ،
,