تبليغات X
مدل مانتو
بلیط اتوبوس
جذب پسر
تاريخ : 11 شهريور 1396 | 14:09 | نویسنده : مدیر | بازدید : 1784

چگونه­میلیاردر­شویم؟

­

1.­رؤیاهای بزرگ برای­میلیاردر­شدن داشته باشید

چه چیزی می‌توانید به جهان ارائه دهید که منحصربه‌فرد و مفید باشد و بتواند زندگی‌ها را تغییر بدهد و کسب‌وکارهای جدید ایجاد کند؟ هیچ­میلیاردری برای موفقیتی متوسط شرکتش را راه‌اندازی نکرده است.

بیل گیتس در سن 19 سالگی، یکی از اولین افرادی بود که متوجه شد اگر عملکرد کامپیوترهای شخصی آن‌قدر ساده شوند که همه بتوانند از آنها استفاده کنند، این دستگاه‌ها می‌توانند در کسب‌وکار، آموزش، ارتباطات و سرگرمی انقلابی به پا کنند. این دیدگاه منجر به تأسیس مایکروسافت شد. جف بزوس، بنیانگذار آمازون، آینده‌ای را پیش‌بینی کرد که در آن خرده‌فروشان مجازی می‌توانند با هزینه‌ی پایین‌تر، انتخاب‌های بیشتر و خدمات مشتری بهتری جایگزین عملیات واقعی کنند. میلیاردرها در تشخیص آنچه می‌تواند انجام شود ماهر بوده و آن را به حقیقت تبدیل می‌کنند.


2. جهت­میلیاردر­شدن­به جزئیات توجه کنید

به قول هاروی فایرستون، بنیانگذار شرکت تایر و لاستیک فایرستون، «موفقیت مجموعه‌ای از جزئیات است». استیو جابز هم‌بنیانگذار اپل و رؤیاگرای مشهور به دلیل توجهش به جزئیات شهره بود. به گفته‌ی همکارانش، هیچ جزئیاتی آن‌قدر برای جابز کوچک نبودند که آنها را نادیده بگیرد. طبق گزارش ان‌پی‌آر، جابز یک بار صبح روزی تعطیل با مدیر اجرایی گوگل تماس گرفته و توضیح می‌دهد که از رنگ لوگوی گوگل روی صفحه‌ی نمایش آی‌فون ناراضی است. در مراحل اولیه، شرکت‌ها به احتمال زیاد به دلیل نادیده گرفتن جزئیات شکست می‌خورند، نه به دلیل بی‌توجهی کارآفرین به آن تصویر بزرگی که در مقابل‌شان دارند جهت­میلیاردر­شدن دارند.


3.­از شکست نترسید تا­میلیاردر­شوید

بدانید که جلوگیری از همه‌ی اشتباهات و مشکلات غیرممکن است، بنابراین از شکست نترسید، حتی شکست‌های تحقیرآمیز. اولین فروشگاه سام والتون در آرکانزاس ورشکسته شد. پلت‌فرم نیوتون شرکت اپل شکست بزرگی بود، اما تجربیاتی که برای این شرکت به همراه داشت، منجر به تولید آی‌پد و آی‌فون شد. کامپیوتر لیزای اپل چنان شکست بزرگی بود که جابز موقعیت خود را در این شرکت از دست داد.

جیمز دایسون (شماره‌ی 318)، مخترع انگلیسی جاروبرقی دایسون، در طول 15 سال، 5127 نمونه‌ی اولیه ساخت تا در نهایت بتواند محصول خود را به بازار عرضه کند. کارلوس اسلیم عقیده دارد که بزرگترین فرصت‌ها در شرایطی به وجود می‌آیند که دیگران از شکست می‌ترسند. او می‌گوید: «وقتی بحرانی به وجود می‌آید، همه به دنبال خروج هستند و اینجاست که ما دوست داریم وارد شویم.


4به صدای درون خود گوش بدهید تا طعم­میلیاردر­بودن را بچشید

جاویژه‌ی مخصوص خود را بیابید. تلاش نکنید آنچه را که سایرین انجام داده‌اند، کپی کنید. بر روی کشف آن چیزهایی تمرکز کنید که جهان می‌خواهد و نیاز دارد.

برای مثال، طبق گزارش فوربز، مرد جوانی که در سال 2008 تلاش می‌کرد در پاریس تاکسی پیدا کند و در نهایت هم موفق به این کار نشد، چند وقت بعد­اوبر­را تأسیس کرد و اپ موبایلی را توسعه داد که مسافران شهری را به رانندگان تاکسی اقتصادی اشتراک‌گذاری متصل می‌کند. این اپ در سال 2010 در سان‌فرانسیسکو راه‌اندازی شد و در حال حاضر در کشورهای مختلف در سراسر جهان در دسترس است. دو بنیانگذار اوبر، یعنی تراویس کالانیک و گرت کمپ که در فهرست فوربز جایگاه 283 را در اختیار داشتند، هر یک دارای ارزش خالص تقریبی 5٫3­میلیارد­دلار هستند.

به نقل از فوربز، دو دانشجوی ام‌آی‌تی، درو هیوستون و آرش فردوسی در سال 2007 سرویس میزبانی از فایلی بنیان گذاشتند، آن هم به این خاطر که مدام فلش درایوهای خود را فراموش می‌کردند! سرویس آنها با نام دراپ‌باکس، اشتراک‌گذاری فایل را آسان‌تر و در عین حال امن‌تر کرد. دراپ‌باکس که همچنان شرکتی خصوصی است، دارای ارزش بیش از 10 میلیارد دلار است. درو هیوستون (شماره‌ی 1533) مدیرعامل این شرکت، دارای ارزش خالص برآورد‌شده‌ی 1٫21­میلیارد­دلار است. ایده‌هایی را دنبال کنید که مجذوب‌کننده هستند و شما را وادار کنند هنگام سختی شرایط، هم‌چنان به پیشروی ادامه دهید تا به رویای­میلیاردر­شدن دست یابید.


5.­همه فرصت‌ها در راه­میلیاردر­شدن را به چنگ آورید

علاقه‌مندی را فراموش کنید،­موفقیت­یعنی شور و شعف. مارک کیوبن (شماره‌ی 603) که در اوایل دهه‌ی سوم زندگی‌اش و پس از فروش شرکتش به یاهو­میلیاردر­شد توصیه می‌کند: «شرکتی تأسیس نکنید، مگر اینکه به انجام این کار بیش از حد علاقه‌مند بوده و آن را با تمام وجودتان دوست داشته باشید. اگر استراتژی خروج دارید، این شور و شعف نیست». کیوبن در حین کار روی ایده و راه‌اندازی شرکتش، نمی‌توانست با دوستانش ارتباط خوبی برقرار کند، هفت سال بدون تعطیلات سر کرد، در طول این مدت حتی یک کتاب خارج از حوزه‌ی کاری‌اش مطالعه نکرد. او می‌گوید: «کاملا متمرکز بودم».

بیل گیتس در طول دهه‌ی سوم زندگی‌اش، در حالی‌که مایکروسافت را بنا می‌کرد، هرگز یک روز هم به مرخصی نرفت. مارک زاکربرگ کارآفرینان را به حرکت سریع‌تر و «شکستن روش‌های سنتی کسب‌وکار» تشویق می‌کند.


6.­خدمات خود را برای­میلیاردر­شدن توسعه دهید

هیچ‌کس نمی‌تواند به تنهایی­میلیاردر­شود. همه در این مسیر به کمک نیاز دارند. همان‌طور که بتمن، رابین را داشت، گیتس هم هنگام ساخت مایکروسافت، استیو بالمر را در کنار خود داشت. «دو استیو» (جابز و وزنیاک) هم در ابتدا اپل را با هم اداره می‌کردند. وارن بافت از سال 1975 با چارلی مانگر (شماره‌ی 1553 در فهرست) کار کرد.

همراه مورد اعتماد می‌تواند از شما پشتیبانی کند، به عنوان عامل انتشار عقاید به شما خدمت کند و وقتی زمانش می‌رسد، از انتقاد هم ترسی ندارد. اگر رئیس قطار باشید، او برای حصول اطمینان از گم شدن یا نادیده گرفته شدن موارد لازم به عنوان دیده‌بان عمل می‌کند. او از شما محافظت می‌کند و متمرکز است.

هرگز از کار با افراد باهوش‌تر از خود، یا کسانی که ابزارهایی دارند که شما فاقد آنها هستید، هراس نداشته باشید.


7.­رضایت مشتریان خود را به دست بیاورید تا راه­میلیاردر­شدن را طی کنید

برای محصولات و خدمات خود اختراع، نوآوری و سرمایه‌گذاری به خرج دهید، همیشه رضایت مشتری را به عنوان هدف شماره یک در نظر داشته باشیدجی پل­گتی که مجله‌ی فوربز او را ثروتمندترین آمریکایی در سال 1957 نامید، گفته است: «فردی که به ابزارهای انجام همه‌ی کارها یا تولید همه چیز به صورت بهتر، سریع‌تر یا اقتصادی‌تر دست یابد، آینده و ثروت خود را در دست خواهد داشت».

یکی از همکاران فوربز به نام جفری دورمن اشاره کرده است که 75 درصد از میلیاردرهای سال 2015 در جهان پول خود را از طریق فروش چیزهایی که مشتریان می‌خواهند به دست آورده‌اند. او گفته که آنها موارد بهتری به مشتریان ارائه دادند و نتیجه‌ای برد-برد برای مشتری و میلیاردری به وجود آورده‌اند که محصول یا خدمات را ارائه داده است. برای اینکار بهتر است روی مهارت‌های مربوط به جلب­رضایت مشتری­بیشتر کار کنید.


سخن آخر

شانس نقش بسیار مهمی در­موفقیت­دارد . شانس کمک می کند که در زمان درست در جای درست باشید . با این وجود اگر ندانید وقتی در زمان درست در مکان درست هستید چه کار باید بکنید ، شانس نمی تواند خیلی به شما کمک کند.موقعیت های هوشمندانه ، سرمایه گذاری های هوشمندانه و رشد و یاد گیری بلند مدت در کنار شانس به شما کمک خواهد کرد که یک­میلیاردر­شوید . وقتی اولین درآمد میلیاردی خود را به دست آوردید به خاطر بیاورید که این مطالب را اینجا خوانده بودید .
امتیاز : 3


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 10 شهريور 1396 | 16:57 | نویسنده : مدیر | بازدید : 2092

چگونه خوب­صحبت­کنیم؟

­

1-یافتن موقعیت مناسب برای­صحبت
موضوع اول در­صحبت­کردن در جمع این بود که افراد معمولاً موقعیت شناسی خوبی نداشتند؛ یعنی زمان مناسب برای­صحبت­کردن را نمی‌دانستند. بگذارید یک مثال خیلی ساده بزنم؛ ممکن است که ما یک لطفه فوق‌العاده بامزه در ذهنمان باشد، اما آیا درست است که در یک جلسه ختم راجع‌به این موضوع­صحبت­بکنیم یا مثلاً در یک سخنرانی که شرایط واقعاً خیلی خوب پیش می‌رود و سخنران قبلی یک سخنرانی حرفه‌ای و پرانرژی را داشته و یک سخنرانی انگیزشی را داشته، حالا آیا مناسب است که ما شروع کنیم به انتقاد‌های بسیار شدید و زیر سوال بردن همه چیز؟
مطمئناً این سخنرانی محکوم به شکست خواهد بود. خب پس بسیار مهم است که موقعیت را خوب بسنجیم و قبل از هر صحبتی بررسی کنیم ببینیم آیا بهترین زمان همین زمان هست یا این که نه! ما باید زمان دیگری را انتخاب کنیم برای این­صحبت؟


2-برای­صحبت­کردن اعتمادبه‌نفس داشته باشید و به دیگران هم اعتمادبه‌نفس دهید

هر وقت کسی به شما انتقاد کرد، نظراتش را در کمال آرامش بشنوید و حتی اگر نظراتش را قبول ندارید، خیلی مؤدبانه از اینکه دیدگاهش را صادقانه با شما در میان گذاشته­صحبت­و تشکر کنید. این واکنش نشان می‌دهد به خودتان مسلط هستید و از هر بازخوردی که شاید به بهبود عملکردتان بینجامد، استقبال خواهید کرد. به‌علاوه، این طرز برخورد نشان می‌دهد به اندازه‌ی کافی، عاقل هستید که بازخوردهای کاربردی را به مرحله‌ی اجرا درآورید.

همچنین یادتان باشد دیگران را به دلیل نقاط ضعف‌شان به باد انتقاد نگیرید. در عوض، با تعریف و تمجید و­صحبت­سازنده بکوشید تا روحیه‌ی همکاران‌تان را تقویت کنید. مثلا بگویید: «خیلی داری کارت رو خوب انجام می‌دی.» یا مثلا «می‌دونم که می‌تونی انجامش بدی.» دیگران با شنیدن این قبیل تأکیدات مثبت ترغیب خواهند شد که نهایت تلاش‌شان را به کار ببندند.


3-خودتان باشید و­صحبت­کنید
و سومین کاری که ما باید در­صحبت­کردن در جمع­انجام بدهیم، این است که باید خودمان باشیم، اصلاً قرار نیست که­ نقش بازی کنیم و یا کاری بکنیم که خودمان نباشیم. من یک موضوع خیلی ساده را همیشه بیان می‌کنم، می‌گویم وقتی ما در جمع صحبت می‌کنیم باید به گونه‌ای باشد که اگر یک دوست صمیمی ما را ببیند نگوید که: «اِ این چرا اینقدر متفاوت صحبت می‌کند؟؟!» نه! باید کاملاً واقعی باشد و حس بکند که دوستش است که مثل همیشه در حال­صحبت­است – و موضوع فقط کمی رسمی است.


4-اطلاعات زیادی برای­صحبت­داشته باشید
اما موضوع بعدی که می‌خواهم در مورد آن­صحبت­بکنم این است که راجع به هر موضوعی که می‌خواهیم­صحبت­بکنیم اولاً اطلاعات بسیار زیادی داشته باشیم؛ یعنی تا حد ممکن اطلاعات داشته باشیم و دوم این که اطلاعات ما واقعاً موثق باشد.
فرض کنید در یک جمع قرار می‌گیرید و یک داستان یا یک رویداد را­صحبت­و تعریف می‌کنید یا یک خبر را بازگو می‌کنید! بعد یک نفر در جمع بلد می‌شود و می‌گوید که نه! این خبر که یک شایعه بود و همه خبرگزاری‌ها آن را نقض کرده‌اند و یا این داستانی که گفتی یک شایعه بود و صحّت ندارد آن موقع است که حال ما واقعاً بد می‌شود و به همین دلیل است که ما باید اطلاعات واقعاً کاملی داشته باشیم.

alexa

امتیاز : 3


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 8 شهريور 1396 | 18:21 | نویسنده : مدیر | بازدید : 2196

چگونه­پولمان­راخرج کنیم که هیچوقت بی پول نشویم؟

­

1-مخارج ماهیانه و­پول­خودرا یادداشت کنید

مخارج و درآمدتان را کنترل کنید تا تصویر دقیقی از موقعیت اقتصادی‌تان داشته باشید. فاکتور‌ها را نگه دارید و مخارج‌ را بلافاصله در دفتر بنویسید. جمع هزینه‌ی ماهانه‌ی قبض‌ها را هم به بودجه‌بندی‌تان اضافه کنید.­همیشه مخارج ماهانه و مقدار­پول­خود را یادداشت کنید تا بتوانید صورتی کلی از اقلامی که بابت‌شان هزینه می‌کنید داشته باشید و میزان هزینه‌ها را بدانید.
از سبد مصرفی خانوار اطلاع داشته و طبق برنامه زمانی و اولویت‌ها هزینه کنید تا از مخارج زائد و غیرضروری اجتناب کرده باشید.

­

2-مخارج را گروه بندی کنید تا­پول­پس انداز کنید

شما با دسته‌بندی هزینه‌ها جاهای هدررفت­سرمایه­و حتی نابجا‌خرج‌کردن را کشف می‌کنید. هزینه‌های خانوار شامل:1- مصارف خوراکی 2- پوشاکی 3- بهداشتی 4- درمانی 5- انرژی 6-آموزشی 7-فرهنگی 8-تفریحی 9-خدمات نگهداری و تعمیر 10-تزئینی و تجملی است.احتمالا پس از گروه‌بندی مخارج متوجه می‌شوید بعضی از گروه‌ها هزینه‌ی بسیار زیادی مصرف می‌کنند،آنها را دقیق‌تر بررسی کنید تا مخارج غیر ضروری را بیابید و­پول­بیشتری پس‌انداز کنید.

­

3-برای­پول­و مخارجتان­برنامه‌ریزی­کنید

 • برای اینکه کمتر خرج کنید لحظه‌ای تصمیم نگیرید، هنگامی که در منزل هستید با آرامش لیست خریدتان را بنویسید.
 • قبل از خرید از چند مغازه دیدن کنید، قیمت تقریبی جنس‌های مدنظرتان را یادداشت کنید، بدون اینکه چیزی بخرید به خانه برگردید و در آرامش کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید. ­ اگر بدانید دقیقا چه چیزی می‌خواهید بخرید، کمتر در مغازه می‌مانید و­پول­کمتری خرج می‌کنید.
 • اگر به هر خرید به‌عنوان یک تصمیم مهم نگاه کنید، عاقلانه‌تر تصمیم می‌گیرید.
 • کالایی را برای سرگرمی امتحان نکنید و تست‌های رایگان را نپذیرید، در غیر این صورت حتی اگر قصد خرید نداشته باشید وسوسه می‌شوید خارج از برنامه خرید کنید.
 • پس از آنکه مدتی مخارج‌تان را کنترل کردید، برای هر گروه بودجه‌ی ماهانه یا هفتگی اختصاص بدهید. حواس‌تان باشد کل بودجه از درآمدتان کمتر باشد تا جای ممکن پس‌انداز کنید.

­

4-آن چیزی را بخرید که موردنیازشماست و­پول­اضافی خرج نکنید

 • هنگامی که برای خرید مایحتاج خود به فروشگاه محل می‌روید، سعی کنید آن چیزی را بخرید که مورد نیاز شماست. برای این کار می‌توانید مایحتاج خود را به ترتیب اولویت روی یک ­صفحه کاغذ یادداشت کنید. مراقب باشید هیچ‌گاه کالاهای متنوع فروشگاه با بسته‌بندی‌های زیبا شما را تحت تأثیر خود قرار ندهد.
 • همیشه آنچه را نیاز دارید در محل اصلی آن خریداری کنید.
 • قبل از خرید از چند مغازه دیدن کنید، قیمت تقریبی جنس‌های مدنظرتان را یادداشت کنید، بدون اینکه چیزی بخرید به خانه برگردید و در آرامش کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید. ­اگر بدانید دقیقا چه چیزی می‌خواهید بخرید، کمتر در مغازه می‌مانید و­پول­کمتری خرج می‌کنید.
 • اگر به هر خرید به‌عنوان یک تصمیم مهم نگاه کنید، عاقلانه‌تر تصمیم می‌گیرید.
 • کالایی را برای سرگرمی امتحان نکنید و تست‌های رایگان را نپذیرید، در غیر این صورت حتی اگر قصد خرید نداشته باشید وسوسه می‌شوید خارج از برنامه خرید کنید.

­

5- در خرج­پول­صرفه جویی­کنید

 • ­اگر برایتان مقدور است زودتر از خانه بیرون رفته و از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید تا هزینه‌های نگهداری ماشین و مخارج سنگین ایاب‌وذهاب به شما فشار نیاورد
 • بعضی از مواد غذایی انرژی بیهوده دارند؛ مانند انواع شیرینی و نوشابه که هزینه سنگینی را به خانواده تحمیل می‌کنند؛ پس در خرید آنها با احتیاط رفتار کرده و برایشان هزینه نکنید.
 • ­موادی که فسادپذیر هستند و عمر کوتاهی دارند را تا مصرف نکرده‌اید خریداری نکنید.
 • ­در مصرف انرژی با استفاده از روش‌های مختلف صرفه‌جویی کنید؛ مانند استفاده از لامپ‌های کم‌مصرف از جمله مهتابی و فلورسنت که شاید گران‌تر باشند ولی در درازمدت هزینه ­اولیه را برمی‌گردانند. استفاده از تلفن در ساعت‌هایی که قیمت تلفن ارزان‌تر اعلام شده است.
 • در مصرف سوخت نیز زمانی که برای شست‌وشو نیاز به آب گرم ندارید، بکار نبرید. و همیشه بدانید هزینه مصرف انرژی، تصاعدی حساب می‌شود.

­

6-منتظر حراجی‌ها و تخفیف‌ها بمانید تا­پول­شما هدر نرود

 • اگر کالایی را نیاز دارید، ولی امروز تهیه‌ی آن ضرورتی ندارد، منتظر حراج بمانید یا سعی کنید کارت تخفیف پیدا کنید.
 • از حراج و کارت تخفیف فقط و فقط برای کالاهایی که واقعا نیاز دارید یا از قبل قصد خریدشان را داشته‌اید استفاده کنید. پایین آوردن قیمت‌ها یکی از روش‌های رایج تحریک مشتری ­برای خرید محصولی است که به آن نیاز ندارد.
 • محصولاتی را که تنها در زمان معینی از سال به کار می‌آیند، هنگامی که بازارشان کساد است تهیه کنید. پالتوی زمستانه در فصل تابستان ارزان‌تر است

­

7-تحت تاثیر تبلیغات قرار نگیرید تا­پول­از دست دهید

 • عوامل محیطی تاثیر زیادی روی­پول­خرج کردن ما دارند. هوشیار باشید و دقیقا بدانید چرا می‌خواهید فلان محصول را بخرید.
 • تحت تاثیر تبلیغات خرید نکنید. چه تبلیغ را در تلویزیون دیده باشید، چه روی بسته‌بندی محصول، باید به صداقت آن شک کنید. آنها طراحی شده‌اند تا شما را برای­پول­خرج کردن ­تشویق کنند و تصویر ایده‌آلی از محصول نشان می‌دهند، نه آنچه واقعا هست.
 • هیچ محصولی را تنها به دلیل ارزانی نخرید. اگر می‌خواهید کالایی را تهیه کنید بسیار خوب است که از کارت‌های تخفیف و حراجی‌ها استفاده کنید، اما خرید یک کالا تنها به دلیل ­اینکه 50درصد تخفیف دارد پس انداز محسوب نمی‌شود.
 • حواس‌تان به حقه‌های قیمت‌گذاری باشد؛ 199 هزار تومان همان 200 هزار تومان است. ارزش هر کالا را با کیفیت خودش بسنجید، نه با کالاهای دیگری که به شما پیشنهاد می‌شود. ­ فروشنده می‌تواند با بزرگ‌نمایی قابلیت‌های محصولی که به آن نیاز ندارید، محصول ارزان‌تر را در نظرتان گران جلوه بدهد و در نهایت شما را وادار کند برای امکاناتی که مورد استفاده‌تان نیست­پول­بیشتری خرج کنید.
امتیاز : 3


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 7 شهريور 1396 | 8:39 | نویسنده : مدیر | بازدید : 569

­

­

داشتن زندگی موفق­و شاد بسیار لذت بخش است اما برخلاف عقیده اشتباه بسیاری که تنها پول و ثروت را عامل آن می دانند افراد موفق­دلایل دیگری برای این مسئله بیان می کنند.

زندگی خوب چیست؟ شادی چه معنایی دارد؟­موفقیت­واقعی یعنی چه؟ این ها و سوالات دیگری که برای داشتن یک زندگی خوب در ذهن نقش می بندد را می توانید با 10 راه کار طلایی برای داشتن زندگی خوب که نتیجه مطالعات بسیار است پاسخ دهید

­

1- راضی به رضای خدا برای­خانواده­شاد باشید

یکی از مهمترین و بهترین راهکارها برای داشتن یک­خانواده­شاد و پرنشاط این است که والدین از هر اتفاقی که به خواست خدا برایشان روی می دهد، راضی و خرسند باشند و از بچه ها هم بخواهند حقیقت را بپذیرند چراکه رضایت به قضا و قدر الهی، چنان آرامش و نشاطی در خانواده به وجود می آورد که همه اعضای آن خانواده احساس خوشبختی کنند. در «غررالحکم» روایتی از حضرت علی (ع) نقل شده که فرموده اند: «اگر به مقدرات الهی راضی شدید، زندگی شما شیرین و خوش می گذرد.» امام صادق (ع) هم در روایتی می فرمایند: «نشاط شادی در اثر راضی بودن به رضای خدا و یقین به دست می آید و اندوه و غم در شک و ناخشنودی به مقدرات الهی حاصل می شود» احساس رضایت از اراده الهی باعث می شود که اعضای خانواده، بایدها و نبایدهایی را که خداوند برای آن ها تعیین کرده، بپذیرند و برای کسب­موفقیت فردی­و خانوادگی خودشان تلاش کنند تا به خواست خدا نتیجه به زحماتشان به ثمر برسد.

­

2-جهت داشتن­خانواده­شاد­به آن‌ها بگویید که دوستشان دارید

«دوستت دارم» قدرتمندترین و تاثیرگذارترین جمله‌ای است که یک نفر می‌تواند به طرف مقابل خود بگوید. اما معمولاً پس از گذشت مدتی از زندگیِ مشترک این جمله کمتر و کمتر در میان همسران شنیده می‌شود. همان‌طور که در مورد قبلی نیز اشاره شد، شما می‌توانید این جمله را به شیوه‌های متفاوتی ابراز کنید، اما همیشه از نوع کلامی آن نیز استفاده کنید. البته، باید این جمله را با تمام وجود ابراز کنید. ما اینجا توصیه نمی‌کنیم که نقش بازی کنید یا افراد خانواده‌ی خود را فریب دهید. بنابراین اگر احساس علاقه‌ی واقعی به همسر یا فرزند خود ندارید، به طوری که نمی‌توانید به شکل صادقانه و از صمیم قلب این جمله را به آن‌ها بگویید، باید روی خودتان کار کنید و شاید بهتر باشد از یک مشاور خانواده کمک بگیرید.

گفتن این جمله تأثیر بسیار زیادی در تقویت روابط خانوادگی دارد. با این حال، بسیاری از افراد اهمیتی به آن نمی‌دهند. برخی مردها به خصوص در سنین بالاتر، آن را کسرِ شأن خود می‌دانند. به دلایل مختلف، بسیاری از مردم در گفتن این جمله به عزیزان خود مشکل دارند و برخی نیز آن را فراموش می‌کنند. این افراد معمولاً نمی‌دانند که بیان مکرر این جمله در تقویت روابط، صمیمیت و استحکام­خانواده­چقدر مهم است.

­

3- تفاهم داشته باشید تا­خانواده­شاد و موفق باشند

برای اینکه زندگی پرنشاطی داشته باشید همه اعضای­خانواده­باید یکدیگر را درک کرده و به خواسته های هم توجه کنند در واقع تفاهم و همدلی از شروطی است که در خانواده شاد نقش مهمی ایفا میکنند. البته این تفاهم و همدلی در صورتی به وجود می آید که هر یک از اعضای­خانواده، پدر و مادر و فرزندان، یکدیگر را به درستی بشناسند و به هم احترام بگذارند. در روایتی در جلد 78«بحارالانوار» آمده که امام جواد (ع) درباره اهمیت و همدلی و همدردی با دیگران فرموده اند: «ثَلاثُ خِصالِ تَجتَلِبُ بِهِنَّ المَحَبَّهَ. اَلنصافُ فی المُعاشَرَهَ و المُواساهُ فِی الشِّدَّهِ و الاِنطِواع وَ الرُّجوعُ اِلی قَلبٍ سَلیم/ با سه خصلت، محبت دیگران به دست می آید: انصاف در معاشرت، همدلی و همدردی با آنها در سختی ها و بازگشت به قلبی پاک» بنابراین درک متقابل اعضای­خانواده­از نیازهای یکدیگر و اهمیت دادن به آن، برروحیه و اخلاق آنها اثر می گذارد و شادی و آرامش را به همراه خواهد داشت.

­

4-خانواده‌­خود را تحسین کنید

از خود بپرسید که آیا برای تعریف و تحسین از­خانواده‌­خود، نیاز به فرصت یا شرایط خاصی است؟ از اعضای­خانواده­خود چه انتظاری دارید؟ آیا به عنوان پدر و مادر از فرزندان خود بیش از اندازه انتظار دارید؟ آیا آنها را تحت فشار قرار داده‌اید تا به دستاوردی برسند و آیا از این راه، می‌خواهید احساس غرور و رضایت کنید؟

هر قدر که سطح توقع کمتری از فرزندان خویش درباره‌ی همسویی آنها با خواسته‌های ما وجود داشته باشد و آنان را در جهت علایق و استعداد‌های خودشان تشویق کنیم، بی‌شک نتایج بهتری حاصل خواهد شد. اگر انتظار بیش از حد از فرزندان خود داشته باشیم، با این کار فشار و­استرس­زیادی را به آنان تحمیل کرده‌ایم. گاهی والدین بیش از اندازه به فرزندان خود وابسته هستند و به‌نوعی با آنها هم‌هویت می‌شوند. این نوع وابستگی برای هر دو طرف مخرب است.همیشه به خاطر داشته باشید که آنان انسان‌های مستقلی هستند و وظیفه‌ی شما صرفاً «محبت، حمایت و رهاکردن» است. پس باید آنها را همان‌طوری که هستند بپذیریم و به جای این که به دنبال فرصتی برای انتقاد و کشف اِشکال باشیم، از هر فرصتی برای تحسین و تمجید از­خانواده‌­خود استفاده کنیم.

­

5- اوقات فراغت تان را با­خانواده­باهم بگذرانید

از برنامه هایی که همه ی­اعضای­خانواده­از آن لذت می بریم استفاده کنیم.­برنامه های تلویزیون یا ویدیویی­را که دوست داریم باهم ببینیم . با هم قدم بزنیم یا دوچرخه سواری کنیم. بازی هایی چون­ فوتبال­ و دویدن نیز برای بودن با بچه ها مناسب است.

بازی و تفریح خانوادگی یکی از اساسی‌ترین عوامل تقویت شادی و صمیمیت در­خانواده­است. فقط کودکان نیستند که به بازی نیاز دارند. درون هر کدام از ما کودک پنهانی وجود دارد که نیاز به تفریح، بازی‌گوشی و شیطنت دارد. بنابراین، گاهی باید با همسر و فرزندان خود به بازی بپردازیم. هنگام بازی تفاوت‌ها فراموش می‌شود و معمولاً زخم‌های عاطفی و احساسی بهبود می‌یابد. در بازی، به کودک درون خود فرصت تفریح و لذت می‌دهیم. حتی بازی‌های فکری و به ظاهر جدی نیز این کارکرد را دارند. نیچه فیلسوف شهیر آلمانی می‌گوید: «خودِ واقعیِ انسان، فقط به‌هنگام بازی‌کردن نمایان می‌شود.» بازی فرصتی است تا تمام نقش‌ها و نقاب‌های تحمیلی را کنار بزنیم و خودِ خودمان باشیم، همان‌گونه که واقعاً هستیم.

در زندگی امروزی، نداشتنِ وقت و گرفتار بودن فقط بهانه‌ای است که فرصت این نوع مشارکت و لذت‌های خانوادگی را از خود و افراد­خانواده­دریغ کنیم. اما با برنامه‌ریزی می‌توان حداقل یک ساعت در هفته، مثلاً تعطیلات آخر هفته را به بازیِ خانوادگی اختصاص داد. بزرگ‌ترها معمولاً بهانه‌های خوبی برای بازی‌نکردن دارند. اما آنها باید بر بهانه‌ها و منیّت خود غلبه کنند و با بچه‌ها و جوانان بازی کنند. باید یاد بگیریم که گاهی دوباره کودک شویم، همانند یک کودک عمل کنیم تا به خود و عزیزان‌مان، زمانی برای شادی، لذت، رهایی و آسودگی‌خاطر هدیه کنیم

​

امتیاز : 3


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 2 شهريور 1396 | 6:24 | نویسنده : مدیر | بازدید : 1090

رازهای ثروتمند شدن

در مدح­ فقر هر چقدر هم مدیحه‌سرایی شود این حقیقت هم‌چنان به قوت خود باقی خواهد ماند که داشتن یک زندگی کامل و توأم با موفقیت بدونکسب ثروت­امکان‌پذیر نیست. هیچ انسانی بدون در اختیار داشتن ­پول فراوان نمی‌تواند به بالاترین درجه‌ی رشد روحی و یا شکوفایی استعدادهای خود برسد.

انسان برای رشد روحی و شکوفایی­استعدادهایش به امکاناتی نیاز دارد که بدون پول نمی‌تواند آن‌ها را تهیه کند. جامعه‌ی انسانی طوری سازمان‌دهی شده است که مالکیت و استفاده از این امکانات صرفاً از طریق پول ممکن است. لذا علم­ثروت‌اندوزی­را می‌توان پایه و اساس تمامی پیشرفت‌های بشری دانست .

هدف از زندگی، رشد و بالندگی است و حق هر موجود زنده‌ای است که قابلیت‌های خود را تا حد امکان رشد دهد. حق حیات در انسان به این معنا است که او حق دارد از تمامی امکاناتِ ممکن به‌طور آزادانه و نامحدود در جهت رشد و بالندگی جسمی، روحی و ذهنی استفاده کند یا به ‌بیان‌دیگر او حق دارد که ثروتمند باشد.

­


دانلود ­ویدیو رایگان مرتبط :­چگونه با قانون جذب ثروتمند شویم؟


معنی واقعی ثروتمند بودن قناعت به کمی نیست. هرکس که بتواند از امکانات بیش‌تری استفاده کند و لذت ببرد نباید به کم قانع باشد. هدف از خلق طبیعت، شکوفایی و بالندگی و رشد حیات است و هر انسانی باید بتواند هر آن‌چه را که به قدرتِ شکوه، زیبایی و زندگی پربار و غنی مربوط می‌شود در اختیار داشته باشد و قناعت به کم‌تر از آن گناه است .

ثروتمند کسی است که تمامی امکانات لازم را برای یک زندگی پربار در دست دارد. هیچ انسانی نمی‌تواند بدون ­پول فراوان، تمامی نیازهای خود را بر آورده سازد. امروزه زندگی بسیار پیشرفته و پیچیده شده است و هر زن ­و مرد معمولی برای رسیدن به خواسته‌های خود به ثروت زیادی نیاز دارد. گرایش و میل ذاتی هر انسان، تبدیل‌شدن به آن چیزی است که قابلیت‌های آن در درون وی به امانت نهاده شده است. ما باید بپذیریم که خواهان آن بودنی هستیم که می‌توانیم باشیم .

­

معنای موفقیت در زندگی این است که همان چیزی شویم که می‌توانیم و می‌خواهیم.

و این کار را می‌توانیم با استفاده از امکاناتی انجام داد که ثروت امکان خریداری آن‌ها را به ما می‌دهد. درک و شناخت علم­ثروت‌اندوزی­از ضروری‌ترین دانش‌ها است. هیچ اشکالی ندارد اگر که بخواهید ثروتمند شوید. تمایل به ثروت در واقع گرایش به زندگی غنی‌تر، پربارتر و سرشارتر است که این میل قابل‌ تحسین و ستایش است.

انسانی که فاقد یک زندگی پربار است انسانی غیرطبیعی است. کسی که نخواهد در جهت رسیدن به خواسته‌ی خود پول کافی در دست داشته باشد غیرطبیعی است.

انسان با سه انگیزه و هدف زندگی می‌کند. ما برای جسم، ذهن و روح خود زندگی می‌کنیم. هیچ‌کدام از موارد فوق بر دیگری برتر یا مقدس‌تر نیستند. همگی به یک اندازه مطلوب هستند وحیات پربار در هر کدام از سه عرصه‌ی جسم، روح و ذهن در گرو تجلی پربار آن دو عرصه‌ی دیگر است.

درست و شرافتمندانه نیست صرفاً ­در خدمت روح زندگی کرد و جسم و ذهن را به کناری گذاشت. زندگی کردن در خدمت ذهن و نادیده گرفتن نیازهای جسمی و روحی نیز خطا است. همگی با پیامدهای نفرت‌انگیز حیاتِ صرفاً جسمانی و انکار نیازهای روحانی و ذهنی آشنا هستیم.

حیات واقعی به معنای تجلی کامل آن چیزهایی است که انسان بتواند با استفاده از جسم، ذهن و روح­ خود­ به عرصه برساند.هیچ انسان پیش از آن‌که جسم‌اش در تمامی کارکردهای خود به کمال نرسیده باشد به سعادت واقعی و رضایت نمی‌رسد.

همین مطلب درباره‌ی روح ­و ذهن هم صادق است. در جایی‌که احتمال به ظهور نرسیده‌ای وجود دارد و یا بالقوه‌ای بالفعل نشده است، میل ارضاء نشده‌ای وجود خواهد داشت و این میل همان احتمالی است که می‌خواهد متجلی شود و یا بالقوه‌ای است که در طلب به فعلیت درآمدن است.

انسان نمی‌تواند بدون غذای مناسب و لباس راحت و سرپناه گرم و رهایی از رنج ­و زحمتِ طاقت‌فرسای کار جسمی حیات کاملی را تجربه کند. استراحت و تفریح در یک حیات کامل جسمی ضروری است. انسان نمی‌تواند بدون کتاب و زمانی کافی برای مطالعه و داشتن فرصت سفر و هم‌چنین داشتن دوستانی که از لحاظ عقلی او را رشد دهند، یک حیات کامل ذهنی را تجربه کند.


دانلود مقاله مرتبط :­علم ثروتمندی

دانلود مقاله مرتبط :­ثروت


برای یک حیات کامل ذهنی باید تفریحات عقلی در اختیار داشت. ­ثروت‌اندوزی­باید بتوان آثار هنری زیبا را در اطراف دید و آن‌ها را ستود. حیاتِ روحی کامل، نیازمند عشق‌ورزی است و فقر مانع از تجلی عشق می‌شود.

­بالاترین درجه‌ی سعادت روحی در انسان زمانی است که بتواند هدیه‌ای را به عزیزانش تقدیم کند. عالی‌ترین و طبیعی ترین تجلی عشق در بخشش است . انسانی که نتواند هدیه‌ای را ببخشد نمی‌تواند نقش خود را به‌عنوان همسر و پدر یک شهروند و یا یک انسان به‌درستی ایفا ­کند.

در استفاده از امکانات مادی است که انسان حیات کامل جسمانی را درک می‌کند. ذهن خود را پرورش می‌دهد و روح خود را می‌گشاید. بنابراین ضروری است که انسان ثروتمند باشد. ثروتمند بودن حق مسلم شماست و هیچ زن ­و مرد طبیعی نمی‌تواند به‌ غیر از این فکر کند . کاملاً حق ‌دارید که توجه کامل خود را به علم ثروتمند ثروت‌اندوزی معطوف کنید. زیرا که شرافتمندانه‌ترین و ضروری‌ترین دانش‌هاست. اگر از مطالعه‌ی این دانش سرباز زنید، در وظیفه‌ای که نسبت به خود و بشریت و حتی خدا دارید کوتاهی کرده‌اید. زیرا بزرگ‌ترین خدمتی که می‌توانید به بشریت کنید این است که بهره‌ی لازم را از وجود خود ببرید.

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 2 شهريور 1396 | 6:13 | نویسنده : مدیر | بازدید : 1379

 1. علم ثروتمندی

علمی به نام­ثروت اندوزی­وجود دارد که همانند علوم ریاضی و جبر، علمی دقیق است و طبق قوانین خاصی فرآیند دست‌یابی به ثروت را هدایت می‌کند. انسان به محض قرارگرفتن در به کار بستن این قوانین، می‌تواند با دقتِ ریاضی‌وار ثروتمند شود. تملک اشیاء و پول در نتیجه‌ی انجام کارها به شیوه‌ای خاص رخ می‌دهد. آن‌هایی‌که کارها را دانسته یا ندانسته به این شیوه‌ی خاص انجام می‌دهند به یقین ثروتمند خواهند شد.

در حالی‌که آن‌هایی‌که از این شیوه‌ی خاص بهره نمی‌گیرند، بدون توجه به میزان سخت‌کوشی و توانایی‌هایشان فقیر باقی می‌مانند. طبق یک قانون طبیعی، علل یکسان نتایج یکسان به بار می‌آورد. بر اساس این قانون، هر زن و مردی که انجام کارها را به شیوه‌ای خاص فرا گرفته و به کار بسته باشد، قطعاً می‌تواند ثروتمند شود. درستی عبارت فوق را می‌توان با استفاده از حقایق زیر ثابت کرد.

علم ثروتمندی

­ثروت‌اندوزی­هیچ ارتباطی با محیط پیرامون ندارد، زیرا در غیر این‌صورت تمامی ساکنان یک محله یا یک شهر باید ثروتمند می‌شدند. در حالی‌که ساکنان شهرهای دیگر همگی فقیر باقی می‌ماندند، یا ساکنان شهری باید غرق ثروت می‌بودند، در حالی‌که ساکنان شهر هم‌جوار در فقر به سر می‌بردند.

در همه جا فقیر و غنی را در کنار یک‌دیگر می‌بینید و این در حالی است که در یک محیط زندگی می‌کنند و اغلب به یک حرفه هم مشغول هستند. وجود دو نفر با تجارتی یکسان در یک محله در حالی‌که یکی فقیر و دیگری ثروتمند است، نشان می‌دهد که ثروت‌اندوزی اساساً به محیط پیرامونی وابسته نیست.


مقاله مرتبط :­باورهایی که باید در مورد پول داشته باشید

مقاله مرتبط :­رازهای-ثروتمند-شدن


­البته برخی فضاها در مقایسه با محیط‌های دیگر ممکن است مطلوب‌تر باشند. اما هنگامی‌که دو نفر در یک­تجارت­و در یک محله فعالیت می‌کنند، یکی ثروتمند می‌شود در حالی‌که دیگری ورشکست شده است. نتیجه‌ی­ثروت‌اندوزی، نتیجه‌ی انجام کارها به شیوه‌ای خاص است.

­علم ثروتمندی منظور از شیوه‌ای خاص این است که به تمام مواردی که در این کتاب گفته شده عمل شود. یعنی با تغییر کلی عقاید و باورها در موردثروت­و اقدام به موقع می‌توان ثروتمند شد. برای درک بهتر شیوه‌ای خاص، کتاب را یک بار مطالعه کرده و فصل آخر را بارها و بارها بخوانید تا تبدیل به باورها و اعتقادات شما شود.

در آن صورت ثروت و فراوانی از آن‌جایی‌که فکرش را نمی‌کنید وارد زندگی‌تان می‌شود. علاوه بر این، توانایی انجام کارها به شیوه‌ای خاص صرفاً نیازمند داشتن استعدادی خاص نیست. بسیاری از افراد مستعد، فقیر هستند. در حالی‌که افراد کم استعداد زیادی ثروتمند می‌ش


مقاله مرتبط :­چگونه ثروتمند شویم؟­

دانلود مقاله مرتبط :­ثروت


­با بررسی زندگی­افراد ثروتمند­در می‌یابید که آن‌ها از هر لحاظ انسان‌های متوسط و میانه‌رویی بوده‌اند و در مقایسه با دیگر افراد، مستعدتر و تواناتر نبوده‌اند. روشن است که علت­ثروت‌اندوزی­این افراد، داشتن استعدادها و توانایی‌های متفاوت از سایر مردم نبوده است، بلکه علت این بوده است که این افراد کارها را به شیوه‌ای خاص انجام داده‌اند. با پس‌انداز کردن و خساست به خرج دادنثروتمند­نخواهید شد. بسیاری از افراد خسیس فقیر هستند، در حالی‌که ولخرج‌ها اغلب­ثروتمند­می‌شوند.

انجام کارهای خارق‌العاده و کارهایی که دیگران از انجام آن عاجزند شما را­ثروتمند­نخواهد کرد. زیرا دو نفری که به یک­تجارتمشغول‌اند اغلب کارهای مشابهی را انجام می‌دهند. با این وجود، یکی ثروتمند و دیگری ورشکسته و فقیر می‌شود. با در نظر گرفتن تمامی موارد فوق به این نتیجه می‌رسیم که ثروت‌اندوزی نتیجه‌ی انجام کارها به شیوه‌ای خاص است. اگر با انجام کارها به شیوه‌ای خاص می‌توان ثروتمند شد و اگر علل یکسان نتایج یکسانی به بار می‌آورد، پس هر مرد و زنی که بتواند کارهای خود را به شیوه‌ای خاص انجام دهد، می‌تواند ثروتمند شود.

علم ثروتمندی


دانلود ­ویدیو رایگان مرتبط :­چگونه با قانون جذب ثروتمند شویم؟


این تعریف نشان می‌دهد که علم دقیقی وجود دارد. مسئله‌ای که در این‌جا مطرح می‌شود این است که شاید این شیوه‌ی خاص آن‌قدر مشکل باشد که تنها تعداد اندکی از مردم بتوانند از آن استفاده کنند. این مطلب صحت ندارد، ­زیرا همان‌طور که دیدیم و تا آن‌جایی‌که به توانائی‌های طبیعی انسان مربوط می‌شود، همان‌قدر که افرادِ با استعداد ثروتمند می‌شوند، به همان اندازه نیز افراد کندذهن­ثروتمند­شده و نوابغ و انسان‌های بسیار باهوش هم ثروتمند می‌شوند.

البته برای ثروتمند شدن سطوحی از توانایی فکری و شناخت لازم است. اما تا آن‌جایی‌که به توانایی‌های طبیعی انسان مربوط می‌شود، هر مرد یا هر زنی که توانایی مطالعه و فهم این کتاب را داشته باشد، به طور قطع ثروتمند خواهد شد.

­می‌دانیم که­ثروت‌اندوزی­هیچ رابطه‌ای با محیط پیرامون ندارد. با این‌حال موقعیت مکانی در برخی موارد مهم است. هیچ‌کس نمی‌تواند به اعماق صحرا برود و انتظار داشته باشد­تجارت­موفقی را راه اندازی کند. ثروت‌اندوزی در معامله با مردم و حضور در مکان‌هایی که انسان‌ها زندگی می‌کنند، امکان‌پذیرتر است و خیلی بهتر است که بافت جمعیتی به گونه‌ای باشد که­در معامله، موفقیت بیش‌تری انتظار برود.


مقاله مرتبط :­قانون جذب ثروت


اگر در شهر شما ثروتمندی وجود دارد یا در استان شما ثروتمندی زندگی می‌کند، شما هم می‌توانید ثروتمند شوید. تکرار می‌کنم که ثروت‌اندوزی مسئله‌ی انتخاب­تجارت­و یا حرفه‌ای خاص نیست. افراد در هر­تجارت­و یا هر حرفه‌ای می‌توانند­ثروتمند­شوند. درحالی‌که ممکن است همسایگان کناری آن‌ها در همان حرفه و شغل فقیر و بی‌چیز باقی بمانند.

­واقعیت این است که شما در­تجارت­مورد علاقه‌ی خود و کاری که با خصوصیات ذاتی‌تان هماهنگ‌تر باشد، بهتر عمل می‌کنید. در صورتی‌که استعداد خاصی دارید که به درستی شکوفا شده است، در تجارتی که به آن استعداد نیاز دارد موفق‌تر خواهید بود.

هم‌چنین در تجارتی که در محل سکونت شما مناسب‌تر باشد بهتر نتیجه خواهید گرفت. مثلاً یک مغازه‌ی بستنی فروشی در آب و هوای گرم بهتر نتیجه می‌دهد تا این‌که در مناطق سردسیر شما را ثروتمندتر ‌کند. اما علی‌رغم این محدویت‌های کلی، ثروت‌اندوزی مختص به انجام تجارتی خاص نیست. بلکه بستگی تام به فراگیری و انجام­کارها به شیوه‌ای خاص دارد.

­اگر هم اکنون به تجارتی مشغول هستید و فردی در محل شما از این­تجارت­ثروتمند شده است و شما نتوانسته‌اید ثروتمند شوید، علت این است که شما کارها را به آن شیوه‌ی خاصی که آن فرد انجام می‌دهد، انجام نداده‌اید.


مقاله مرتبط :­پول


فقرِ شما اهمیتی ندارد. اگر شروع کنید به انجام کارها به شیوه‌ای خاص، فرآیند ثروت‌اندوزی آغاز خواهد شد و سرمایه‌دار می‌شوید.سرمایه‌دار شدن­بخشی از فرآیند­ثروت‌اندوزی­است که خود بخشی از آن نتیجه‌ای است که به طور قطع در پی انجام کارها به شیوه‌ای خاص به دست می‌آید.

ممکن است فقیرترین فردِ ساکن در یک قاره باشید و شدیداً مقروض باشید. شاید هیچ دوست، نفوذ و یا منبعی در اختیار نداشته باشید. اما به محض آغاز به انجام کارها به شیوه‌ای خاص به طور قطع فرآیند­ثروت‌اندوزی­آغاز خواهد شد. چرا که علل یکسان نتایج یکسانی به بار می‌آورند.

در صورت نداشتن­سرمایه­می‌توانید سرمایه‌دار شوید. اگر­تجارت­کنونی شما نامناسب است، می‌توانید­تجارت­مناسبی را آغاز کنید. اگر در موقعیت مکانی نامناسبی هستید، به مکان مناسبی نقل مکان کنید و یا این‌که انجام کارها را به شیوه‌ای خاص در همان­تجارتفعلی و موقعیت جغرافیایی کنونی خود آغاز کنید و به­موفقیت­برسید.

ثروتمندی­،­علم ثروت­،­چگونه پولدار شویم؟­،­قانون جذب ثروت

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 2 شهريور 1396 | 6:10 | نویسنده : مدیر | بازدید : 1281

ثروت

همه انسان ها به تدریج می توانند #ثروتمند و بی نیاز شوند .
همه ی انسانها، حتی بدون داشتن استعدادی خاص و یا شانس می توانند به تدریج#ثروت کسب کنند. می توانند بخشی از دستمزد خود را ذخیره کنند و نهایتا بازنشسته شوند.
­شما می توانید فقط با پس انداز کردن پول خود، بدون آنکه نیاز به سرمایه گذاری و ریسک کردن داشته باشید، در کمال رفاه بازنشسته شوید. حتی نیاز به خریدن دوره آموزشی من یا تحصیل در علم اقتصاد هم نخواهید داشت.


دانلود ­ویدیو رایگان مرتبط :­چگونه با قانون جذب ثروتمند شویم؟


مقاله مرتبط :­علم ثروتمندی


ثروت
کافی است که هرماه 10 درصد از درآمد خود را پس انداز کنید. البته شاید بگویید که تورم در نهایت باعث از بین رفتن ارزش­پول­پس انداز شده می شود. این درست است.

به همین خاطر پیشنهاد می کنم که پول پس انداز شده را صرف خریدن اوراق قرضه ی دولتی کنید. اوراق قرضه سود ثابت و مشخصی دارند. از طرفی هم دولت هیچ وقت ورشکست نمی شود. درنتیجه شما هر سال مقدار مشخصی را به عنوان سود، بدون هیچ ریسکی دریافت خواهید کرد.حال اگر واقعا باهوش باشید، سود پرداخت شده از طرف دولت را دوباره صرف خریدن اوراق قرضه خواهید کرد.
در نتیجه میزان #­ثروت­پس انداز شده ی خود را بازهم بالاتر خواهید برد.اما اگر نمی توانید 20 سال تا بازنشسته شدن صبر کنید، اشکالی ندارد. راه های دیگری هم هست اما همیشه یادتان باشد که به دنبال کسب تدریجی پول باشید نه یک شبه #ثروتمند شدن.


مقاله مرتبط : رازهای ثروتمند شدن


تجربه به من نشان داده که اکثر مردم به طور ناخودآگاه دنبال چنین راهی می گردند. و اگر روزی فکر کنند که واقعا روشی سریع آن ها را­پولدار­میکند، بعضی ازاوقات در عرض چند ثانیه کل سیستم باورهای خود را عوض خواهند کرد تا جایی که حتی برایشان مهم نباشد که این کار ” بزن در رو” ممکن است باعث ضایع شدن حق انسانهای بیگناه زیادی شود.

البته شاید خواننده ی گرامی با خود فکر کند که وی با دیگران فرق دارد و یا اینکه فرصت طلایی وی با دیگران فرق خواهد کرد. در این صورت من برای شما آرزوی­موفقیت­می کنم و امیدوارم که شانس تان را امتحان کنید. بعضی از ما کمتر از اشتباه دیگران درس می گیریم و فکر می کنیم که با بقیه متفاوت هستیم. من این را کاملادرک می کنم. اما به نظر من نتیجه ای که در نهایت به آن خواهید رسید این است من و شما با هم هیچ فرقی نداریم و همه در اشتباه کردن به یک انداره استعداد داریم. و دیگران نیز با ما فرقی ندارند.
اما اگر قانع شده اید که فرصت های طلایی و بزن در رو باب میلتان نیست، همانطور که من از آن ها متنفر هستم، حال آماده اید که راه درست کسب _# ثروت را یاد بگیرید.
و اصل بعدی، شاید یکی از مهمترین قوانینی است که من از”وارن بافیت” یاد گرفتم . فقط کاری را انجام دهید که می فهمید، اما در آن حرفه آن قدر مهارت پیدا کنید که هیچ کس نتواند با شما رقابت کند. و بعد تنها کاری که باید بکنید این است که آن کار را مرتب تکرار کنید.
وارن بافیت­ثروتمند ترین­فرد روی زمین است، وی بیش از 80 سال سن دارد و در طول دهه ی گذشته رتبه ی اول _#ثروتمند ترین­مرد دنیا بین وی و “بیل گیتس”،رئیس کمپانی مایکروسافت دست به دست شده است.وارن بافت صاحب یک شرکت سرمایه گذاری است که در کمپانی های مختلف سهام دارد.وارن بافیت فرمول اصلی سرمایه گذاری خود را از استاد خودش “بنجامین گراهام” یاد گرفت که در دانشگاه سر کلاس های وی می نشست. قسمت اعظم آن فرمول برای همه قابل یاد گیری است. جالب است بدانید که خود من آن را از شاگردِ شاگردِ شاگردِ وی آموختم!
به این می گویند آموزش سینه به سینه! البته فرمول ها و شیوه ی سرمایه گذاری وی برای تشخیص سهام موفق در کتاب های زیادی منتشر شده است. اما چه کسی حوصله ی خواندن و یاد گرفتن آن ها را دارد؟ تقریبا هیچ کس!


مقاله مرتبط :­ثروت


ثروت
اما من شخصاً فرمول های وی را یاد گرفتم و بعد از بارها استفاده کردن از آنها باید بگویم که آنقدرها هم پیچیده نیستند و هر کسی که در حد کلاس پنجم ابتدایی ریاضی بداند آن ها را می تواند یاد بگیرد و استفاده کند.اما نکته مهم این ماجرا، فلسفه ی کلاسیک وارن بافیت است. وی معتقد است که آدم باید فقط کاری را که می فهمد انجام دهد. یعنی اینکه فرصت های طلایی وی را وسوسه نکند.

من نیز به این اصل وارن بافیت ایمان کامل دارم. البته معنای این حرف آن نیست که آدم باید فقط کار سابقش را ادامه دهد و تجارت های جدید را تجربه نکند.
نه، به هیچ وجه ! اما مهم است که پیش از آغاز یک تجارت جدید اول درباره ی آن یاد بگیرید، و اصول حاکم بر آن را بفهمید. و کاملا اهمیت دارد که شخص “خودتان”بفهمید، اینکه دوست یا همکارتان آن را می فهمد کافی نیست.پس شما هم سعی کنید که در درجه ی اول در کار فعلی تان استاد شوید. دانش و تجربه ی خود را در آن عمیق کنید. تقریبا تا حدی پیشرفت کنید که کسی توان رقابت با مهارت شما را نداشته باشد.

­


مقاله مرتبط :­باور ثروت


ثروت
مثا اگر کارمند حسابداری یک شرکت هستید، به مدرک دانشگاهی خود اکتفا نکنید. شروع به خواندن متد ها و روش های جدید بکنید که همکارانتان نمی دانند.
در کنار آن شروع به خواندن درباره ی زمینه هایی که مستقیما به کار شما ارتباط ندارند اما به شکلی مربوط اند. مثلا شروع به خواندن اصول “اقتصاد کلان” کنید. درحین انجام این کار متوجه خواهید شد که از تجربه ی خود در حسابداری میتوانید به شکل موثرتری در زمینه ای جدید تر استفاده کنید. در این حالت خواهد بود که شما صاحب مهارتی خواهید شد که بعضی از شرکت ها شدیدا به آن نیاز دارند.
آنها به کسی نیاز خواهند داشت که مثل شما در هر دو زمینه خبره باشد. آنها به مهارت شما نیاز دارند اما مشکل دراینجاست که افرادی مانند شما نادر خواهند بود.پس قدرت در مذاکره برای حقوق و مزایای بیشتر در اختیار شما خواهد بود.

امتیاز : 1


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 2 شهريور 1396 | 6:07 | نویسنده : مدیر | بازدید : 1154

روش قران در روان درمانی

قران­برای پرورش شخصیت مردم و ایجاد تغییر در رفتار آنان ، روش کار و ممارست عملی در زمینه افکار و عادات جدید رفتاری را که در نظر دارد درنفوس آنان تحکیم بخشد به کار گرفته است و خدامند متعال به همین منظور عبادات مختلفی همچون نماز ف روزه ف زکات و حج را واجب کرده است .

انجام مرتب و منظم این عبادات در اوقاتی معین ، اطاعت از خداوند وامری الهی را به مومن یاد می دهد و باعث می شود که او همواره با خضوعی کامل در تمام کارها به خداوند نظر داشته باشد . هم چنین صبر و تحمل سختی ها و جهد با نفس و تسلط برخواسته ها و خواهش ها و اظهار محبت و نیکی به مرم را به او می اموزد .

روحیه همکاری و همبستگی ا رشد می دهد . ابنها همه خصلتهای پسندیده ای است که یک شخصیت بهنجار و رشد یافته و متکامل را از دیگران جدا می سازد .

شکی نیست که انجام مخلصانه و منظم این عبادتها باعث می شود که مومن بتواند چنین خصوصیاتی را تحصیل کند ،، خصوصیاتی که پایه های درست سلامت روانی او را تشکیل می دهد و او را از ابتلاء به بیماری های روانی حفظ می کند و چنان که این توضیحات روشنگر تاثیر عبادات بر شخصیت مسلمانان است­قران

انسان امروز بیش از گذشته نیاز به دینداری و ارتباط با خداوند دارد.شهریاری با تأکید بر نیاز انسان امروز به عبادت اظهار می دارد که :

پژوهشهای انجام شده نشان می دهد که بشر امروزی بیش از گذشته به دینداری و رجوع به خداوند نیاز دارد. دعا در آرامش روح و روان انسان بسیار مؤثر است از این رو افرادی که با خداوند در ارتباط هستند با توکل به او شهامت و جرأت می یابند و در مقابله با مشکلات مقاومت بیشتری را از خود نشان می دهند ، در این راستا می توان به نیاز بشر امروزی به این آرامش اشاره کرد که همواره با توکل و عبادت حاصل می شود.

انسانهایی که عبادت می کنند از مرگ هراسی نخواهند داشت چرا که از طریق برقراری ارتباط معنوی با خداوند همواره ایمان را در دل احساس می کنند و مرگ را به منزلة فنا نمی پندارند بلکه موضوع مرگ در نظر آنان به مفهوم نزدیکی به خداوند است.

دعا کردن ، برقراری ارتباط نزدیک با خداوند است. در دعا کردن ارتباطی میان خداوند و انسانها شکل می گیرد و در این راستا انسان به قدرت خداوندی و الطاف او تکیه و توکل می کند، از این رو در برقراری ارتباط با دیگران آرامش روحی و روانی بیشتری را احساس می کند و اعتقادات مذهبی به او کمک می کند مشکلات و مصائب خود را با آرامش و آسودگی بیشتر تحمل کند.

در دنیا تحقیقات متعددی پیرامون اعتقادات دینی در افراد انجام شده است و نتایج حاصل نشان می دهد افرادی که دیندار و خداپرست بوده و اعتقادات دینی آنان قویتر است از نظر سلامتی روان ، وضعیت مطلوبتری دارند. همچنین در سیستم ایمنی بدن هم این افراد در مقابل بیماریهای جدی مقاومت بیشتری را از خود نشان می دهند و در رابطه با درمان شرایط مطلوب و مناسبی را دارند.

قران

در جامعه می توان به کرات مشاهده کرد که جسم و روح افراد دیندار پاسخ بهتری را به درمان می دهد و از لحاظ روانی هم آمادگی و سلامت بیشتری را دارند.

دینداری آن بخش از سیستم مغز را که به سلامت روحی مرتبط است تحت تأثیر قرار می دهد.

مقاله مرتبط :­معنویت درمانی

نقش خانواده در سلامت روانی فرزندان ­­­:

دین اسلام با فرهنگ غنی و برنامه های اخلاقی ، اجتماعی ، آموزش و تربیتی خود در دورانهای مختلف زندگی، در پیشگیری از اختلالات روانی ، نقش بسزایی دارد.

تربیت دینی و آموزشهای الهی و رعایت حقوق خانواده و فرزند در بهداشت روان و پیشگیری از افسردگی تأثیر داشته و رعایت این دستورات خوشبختی و سلامت روحی و روانی فرد و جامعه را تأمین می کند. از جمله این دستورات روش تعلیم و تربیت و رشد و تکامل فرزند از دیدگاه اسلام است. از جمله مسائلی که در روحیة کودک تأثیر سوء روانی دارد عدم تعهد والدین به وعده ها و پیمانهای خویش است.قران

محبت یکی دیگر از نیازهای روانی فرزندان و کودکان است که از جمله آموزشهای الهی والدین به کودکان خود محبت عادلانه است.

نقش خانواده در سلامت روانی فرزندان بسیار مهم است، به عقیدة روان شناسان بیش از 70 درصد پایه های اخلاقی و رفتاری کودکان تا سنین 4 تا 6 سالگی گذارده می شود. در این سنین کودک در خانواده بزرگ می شود. والدین باید در جنبه های زیستی ، روانی ، عاطفی ،‌اخلاقی ، مذهبی ، حساسیتها و نیازهای جسمی و روانی و جنسی فرزندان خود هوشیار باشند و به آنها توجه کنند. اسلام برای تربیت فرزندان از حالت افراطا و تفریط نهی نموده و برای سلامتی روانی کودک و عدم آثار سوء روانی راه معتدی را پیش گرفته است که همگی در پیشگیری از اختلالات عاطفی در فرزندان تأثیر دارد. از جمله این دستورات عدم تجویز تنبیه های خشن است که برای سلامت روانی کودک مضر شناخته شده است.

برای پیشبرد اهداف تربیتی کودکان می توان از روش محروم کردن استفاده کرد. لیکن برای پیشگیری از عوارض روانی همچون یأس،‌ بدبینی و طرد کودک ، محرومیت نباید زیاد طولانی و یا مکرر باشد.

مسئله امنیت طفل در خانواده حائز اهمیت است. عدم وجود احساس امنیت کودک را مضطرب نموده و او را وادار به ناسازگاری می کند. این حالات و بسیاری از اختلالات روانی و عصبی ناشی از عدم احساس امنیت است . تحقر و تمسخر کودک بی رحمانه ترین اسلحه است که برای اصلاح کودک بخ کار می رود . در این صورت شخصیت کودک خرد شده احساس حقارت نموده و اعتماد به نفس او سلب می شود و نمی تواند آرامش رشد نماید .گاهی طفل برای جبران این حالت به دفاع از خویش قیام نموده و انتقام می گیرد روشهای ذیل برای ایجاد امنیت و آرامش طفل در خانواده موثر است :

1-­­­­­­ تعدیل جنبه های انظباطی

2-­­­­­­ وجود تفاهم بین زن و شوهر به گونه ای که خانه محیط امن و آسایش باشد

3-­­­­­­ ­ ایجاد روحیه اعتماد به نفس در کودک

4-­­­­­­ دادن دلگرمی و محبت به طفل و بازی با او

بنا براین یکی از اهداف دین مبین اسلام از ازدواج آن است که زن و شوهر و خانواده با یک دنیاصفا ف صمیمیت ، ارامش و محبت زندگی را به سر برند تا رشد روانی خود و کودکان خود را تضمین نمایید .

فرزندان را باید از زمان طفولیت و کودکی با روشهای مذهبی مثل ارتباط آنها با خانه خدا یعنی مساجد ، مراسم مذهبی، نماز و روزه آشنا نمود .

عواطف و احساسات مذهبی را در انها رشد داد . این کار در ساختن روح و روان آنها و هم چنین ارتباطشان را با اجتماعی سالم و هدفی مقدس نزدیک می کند­

5-­­­­­­ معنویت و اعتقاد مذهبی مانع از لغزشهای دوران نوجوانی است:

قران

دکتر رحیم محمد گنجی معتقد است که :

فرار از منزل از جمله لغزشهای دوران نوجوانی و جوانی است که از ضعف اعتقادات دینی نشأت می گیرد. اعتقادات مذهبی نقش به سزایی در بهبود زندگی فردی و سازگاری اجتماعی دارد . تحقیقات انجام شده بیانگر این نقش غیرقابل انکار است.

داشتن روحیة مذهبی بالا همواره با احساس رضایت از زندگی ، عزت نفس و خلق و خوی نیکو همراه است، همچنین در افرادی که از نظر اعتقادات مذهبی ضعیف هستند، احساس بی هدفی، پوچی و بیگانگی نسبت به اجتماع بیشتر نمایان است.

شدت و ضعف اعتقادات مذهبی عامل مؤثری در فرار نوجوان است، نوجوانی که از منزل فرار می کند از زندگی در خانواده رضایت لازم را نداشته در نتیجه سعی دارد با فرار از واقعیتها به مشکلاتش پایان دهد.

انسانها به خداوند برای معنا بخشیدن به زندگیشان نیازمندند؛ چرا که نیاز به معنویت در همة افراد به صورت فطری وجود دارد . بسیاری جوانان به دلیل فقدان روحی و معنوی سریع ناامید می شوند و برای رهایی از کوچکترین استرس های موجود در خانواده و جامعه اقدام به فرار می کنند­

رابطـة ایمان و احساس امنیت

کلیة مکاتب روان درمانی در این که دلیل اصلی بروز عوارض بیماریهای روانی اضطراب است ، متفق القولند. ولی در تعیین عوامل اضطراب برانگیز، اختلاف نظرهایی با هم دارند .

این مکاتب متفقاً هدف اصلی روان درمانی را ، رهایی از اضطراب و به وجود آوردن احساس امنیت در نفس انسان می دانند، اما برای تحقق این هدف از روشهای مختلف درمانی پیروی می کنند که این روشها همیشه در درمان کامل بیماریهای روانی موفق نیستند.

بررسی تاریخ ادیان بویژه دین اسلام ، نشان می دهد که ایمان به خدا، در درمان این گونه بیماریها و تحقق احساس امنیت و آرامش و پیشگیری از اضطراب و بیماریهای روانی ناشی از آن ، کاملاً‌ موفق بوده است.

این مسأله شایان توجه است که درمان ، معمولاً پس از ابتلای شخص به بیماری روانی شروع می شود، اما ایمان به خدا اگر از کودکی در نفس انسان استقرار یابد نوعی مصونیت و پیشگیری از آسیب بیماریهای روانی به شخص

می بخشد­

نقش دین در کاهش میزان استرس و تأمین بهداشت روانی :

استرس تجربه ای است همگانی که هرکس بارها آن را در زندگی خود احساس کرده است و نه تنها ناشی از حوادث ناخوشایند که محصول موفقیتهای خوشایند و اتفاق های مطلوب نیز می تواند باشد . تأثیر استرس برروی انسانها در قالب 5 گروه از علائم قابل تبیین است:

1-­علائم جسمانی­: مانند سردرد ، میگرن ، بدخوابی و ....

2-­علائم روانی :­مانند اضطراب ، تنش ، عدم اعتماد بنفس و ....

3-­علائم شناختی :­مانند فراموشی، کاهش کارایی فرد، کاسته شدن قدرت تمرکز و ....

4-­علائم اجتماعی:­مانند عدم تحمل دیگران ، عدم توانایی انجام صحیح مسئولیتهای شغلی و ....

5-­علائم رفتاری :­مانند افزایش مصرف دارو، بالا رفتن مصرف سیگار،‌تغییر ریتم اشتها و ....

نحوة تأثیر استرس بر انسانها و چگونگی سازگاری افراد با آن و میزان توفیق ایشان در غلبه بر استرس، پدیده ای کاملاً روانی است هر چند سایر عوامل فیزیولوژیکی ، محیطی و ژنتیکی بی تأثیر بر این فرآیند نیستند.

پدیده های هولناکی چون زلزله و سایر بلایهای طبیعی و بیماریهای سخت و لاعلاج ، همیشه برای انسانها توأم با بدبختی و ترس بوده است و یادآوری آنها می تواند افراد را دچار استرس شدیدی کند. در چنین شرایطی انسانها احساس می کنند فقط شانس یا یک حامی فوق طبیعی مقتدر می تواند مسیر روند حوادث را معجزه آسا تغییر دهد و آنان نجات یابند.

احساس نیاز به یک پناه دهندة توانا با احساس فطری پرستش انسان گره خورده است. از ابتدای خلقت ، آدمی به دنبال پرستیدن معبودی برای خود بوده است تا با انجام کارهایی رضایت او را در حمایت مداوم از خود جلب نماید و از این طریق در مقابل پدیده هایی که وی را تهدید می کنند به احساس مصون بودن و آرامش دست یابد.

امروزه در بیشتر جوامع انسانی از این قدرت برتر و حاکم بلامنازع عالم وجود و امکانم ، با عنوان خدا یاد می گردد.

ادیان و مذاهب ، فارغ از گونه گونی و تنوع آنها ، در دایرة باور این حقیقت ( خدا ) شکل یافته اند .

نقش وجود خدا در تمامی ابعاد زندگی انسانها خاصه در بهداشت روانی ، مهم و قابل تبیین است . دین اسلام غایت سلامت­ روانی افراد را با واژة سعادت معرفی می کند و در تعالیم خود روش های عملی دستیابی به آن را آموزش می دهد .

در متد آموزش دینی ، انسان با شناخت تمام ابعاد وجودی خود به سوی شناسایی جهان پیرامون و پدیده های آن و در نهایت شناخت خدا هدایت می شود و با اطلاعت از او و اجرای دستوراتش به مرحله ای از کمال معنوی و رشد روانی نائل می شود که به آسانی می تواند استرس و تأثیرات منفی آن را به طور کامل از صفحة حیاتش پاک نماید: الا بذکر الله تطمئن القلوب .

انسان دیندار ، خداوند را مهربان ترین و دلسوزترین حامی خود می شناسد و باور دارد همة پدیده های عالم در­­­ ید اختیار و ارادة اوست. ترس در زندگی انسان دین باور جائی ندارد و مرگ برای او نه تنها هولناک و استرس زا نیست بلکه اسباب انتقال وی را به یک حیات ابدی و زیباتر فراهم می آورد. در چهار چوب این نوع جهان بینی است که انسانها به زندگی عادی از استرس دست و مفهوم بهداشت روانی را در تمام لحظات حیات خود تجربه می کنند.

مذهب که همانا اعتقاد به وجود آفریدگار یکتا و تواناست ، به صورت شیوه ای فعال وارد فرآیند مقابلة مؤثر می گردد. فرآیندهای مقابله،‌توانائی های شناختی هستند که فرد مضطرب به منظور کنترل نیازهای خاص درونی و بیرونی فشار آور آنها را به کار می گیرد.

در شیوه های مقابله مذهبی از منابع دینی مانند دعا و نیایش و .... استفاده می شود . این نوع مقابله هم منبع حمایت عاطفی و هم وسیله ای برای تفسیر مثبت حوادث زندگی است و زمینة موفقیت مقابله ای بعدی را فراهم می کند بنابراین به کارگیری آن سلامت ساز و تأمین کنندة بهداشت روانی است­

نقش مذهب و معنویت در پیشگیری از اعتیـاد :

مذهب و معنویت از مهمترین عوامل فرهنگی هستند که به ارزشها،‌ رفتارها و تجربیات انسانی ساختار و معنا

می بخشد. در واقع اکثر افراد معتقدند که یک زندگی معنوی دارند . نظرسنجی ها از جمعیت عمومی و بیماران همواره نشان داده اند که بیش از 90 درصد افراد به یک « وجود متعالی» معتقدند.

شواهد قابل ملاحظه ای وجود دارد که تأیید کننده این مطلب است که داشتن اعتقادات مذهبی نقش مهمی در کاهش سوء مصرف مواد مخدر دارد.

افرادی که اصول مذهبی را پذیرفته و نسبت به آن احساس پیوستگی می کند کمتر از افرادی که مذهبی نیستند مواد مخدر مصرف می کنند.

صرف نظر از اینکه فرد به چه مذهبی گرایش دارد ، می توان گفت فردی که به طور منظم اعمال مذهبی را انجام می دهد احتمال کمتری دارد که مواد مخدر مصرف کند تا فردی که تمایل به انجام این اعمال ندارد.

نتایج یکی از تحقیقات انجام شده در این مورد مؤید آن است که افرادی که پیرو مذهبی هستند که به پرهیز از مصرف مواد مخدر توصیه می کند بسیار کمتر از پیروان مذاهبی که مصرف الکل و سیگار را منع نمی کنند به مصرف مواد روی می آورند.

معمولاً‌ مذهب در سه سطح می تواند مصرف مواد را تحت تأثیر قرار دهد :

1- اولین تأثیر مذهب شامل فعالیتهای پیشگیرانه ای است که برای تحریم شروع مصرف مواد به کار گرفته می شود و می تواند در برگیرنده آموزش مستقیم مردم درباره منع مصرف مواد و همچنین هدفمند نمودن زندگی باشد که در این صورت برای داشتن زندگی سالم مصرف مواد عملی پسندیده نیست.

2- دومین تأثیر مذهب مداخله در جلوگیری از گسترش اعتیاد در افرادی است که مصرف آزمایشی و گاه به گاه مواد را شروع کرده اند.

3- سومین تأثیر مذهب شامل برنامه هایی است که برای کمک به افراد معتاد در جهت ترک و همچنین پرهیز از عود مجدد در آنان فراهم شده است­

ارزشها و اعتیـاد :

پیل ، (1990) خاطر نشان می سازد که مبارزه با مواد مخدر که در حال حاضر انجام می گیرد اقدام موفقی نیست چرا که ارزشهای فردی را نادیده گرفته اند و اعتیاد را یک مشکل پزشکی می پندارد که می توان به وسیلة کاهش عرضة مواد و یا درمان دارویی مناسب آن را حل کرد.

به نظر وی برای کاهش اعتیاد ، مردم بایستی ارزشهای سازنده را یاد بگیرند . این ارزشها شامل پیشرفت،‌ کارسازنده، همدردی و مسئولیت پذیری است و مذهب به عنوان یک ساختار اجتماعی مهم تمامی این ارزشها را فراهم می سازد.

یکی از جنبه های اساسی مذهب آموزش صواب از ناصواب است. پیل، اعتقاد دارد که یکی از دلایـل اعتیـاد مردم بی هدفی آنان است. نقش مهمی که مذهب در این فرآیند دارد ، هدفمند نمودن زندگی انسان ها به وسیلة دوری از گروههای مخرب ، کسب ارزشهای سازنده و مشارکت آنان در جامعه است­

مذهب ، بهـداشت روان و اعتیـاد :

یکی از شیوه هایی که مذهب به وسیلة آن مصرف مواد را کاهش می دهد پرورش جنبه های بهداشت روانی است. مذهب به زندگی فرد جهت می دهد و از او به هنگام فشارهای روانی روزمره حمایت می کند. بنابراین تأمین بهداشت روانی می تواند فرد را از مصرف تفریحی یا اعتیاد به مواد مخدر بازدارد و از طرف دیگر باعث کاهش مشکلاتی مثل افسردگی ، احساس از خود بیگانگی ، تنهایی و عزت نفس پائین می شود که فرد را مستعد مصرف مواد می کند­قران

نتیجـه گیـری :

تأثیر عبادت در ایجاد آرامش روح و روان :

1- عبادت روح محبت و صمیمیت را تقویت می کند :

دعا کردن روح محبت ، صمیمیت و برادری را تقویت می کند . در همین راستا شرایط جامعه بهبود می یابد چرا که مؤمنان احساس نزدیکی بسیاری با یکدیگر می کنند.

2- تجربه تاریخی نشان می دهد که دعا در سلامت جسمی افراد بسیار مؤثر است .

تجربیات و مطالعات تاریخ بشر نشان داده است که آن کسانی که همواره حلقه رابطة خویش را با خدای خود حفظ کرده اند و در همه حال با دعا و نیایش و نماز در ارتباط بوده اند از نظر سلامتی روح و روان از شرایط بهتری برخوردار بوده اند .

دعا یکی از راههای تقویت بعد روحانی انسان ها است و در پس برقراری این ارتباط با خداوند انساذن ها آرامش عمیق را در روح و روان خود احساس می کنند چنان که در قرآن کریم آمده است با یاد خدا دلها آرام می گیرد.

3- دعا ، ارادة انسان را تقویت می کند :

دعا برقراری ارتباط با خداوند است و این ارتباط در روح و روان انسانها بسیار مؤثر خواهد بود چرا که اراده و اعتماد به نفس انسان را افزایش می دهد .

دعا کردن به درگاه خداوند از آن جهت که انسانها را با کمال مطلق روبه رو می کند و به انسان شهامت بسیاری خواهد داد .

4- عبادت ، موجب تهذیب نفس و آرامش روح و روان است:

انسان همواره در گرفتاری ها طالب آن است که روح متلاطم خود را که در امواج فتنه ها و آشوب ها به دام افتاده است به یک ناجی و سفینه نجات برساند، از این رو بدیهی است که بندگان خداوند به شکل فطری در هنگام گرفتاری ها و مشکلات به سوی مشکلات خویش بشتابند.

5- دعا عاشقانه ترین ارتباط میان خالق و مخلوق است:

انسان به هنگام عبادت خود را در محضر خداوند می بیند و همین موضوع بهترین عاملی است که خود را از بدیها پاک ساخته و مزین به خوبیها نماید.

6- شجاعت ، شهامت و جسارت ویژگیهای حاصل از عبادت است :

از نظر روانی عبادت و دعا به درگاه خداوند ، در انسانها تغییراتی را ایجاد می کند که در شخصیت آنانم ویژگی های شاخصی چون شجاعت ، شهامت و جسارت در برخورد با مسائل و مشکلات ایجاد می کند ، از این جهت دعا و عبادت امیدواری و قدرت بسیاری را در مقابله با سختی ها به انسان می دهد.

7- ارتباط با خدا در قالب دعا و نیایش عزت نفس انسان را ارتقاء می بخشد:

اعتماد و توکل به منبع ازلی و ابدی که توان خداوند بالاتر از سطح مادیات است در تقویت قوای روحی آدمی بسیار مؤثر خواهد بود از این رو برقراری ارتباط با خداوند در قالب دعا و نیایش عزت نفس والایی را به انسان می دهد.

نهایت اینکه ، کارشناسان دینی و پزشکی در مورد ارزشمند بودن نقش دعا در زندگی فردی و اجتماعی اتفاق نظر داشته و این عمل را یکی از بهترین و تأثیر گذارترین فعالیتها برای کسب آرامش روحی و روانی دانسته و اعتقاد دارند این عمل معنوی اعتماد به نفس ، شجاعت و عزت نفس را در انسان افزایش خواهد داد.

براساس اعتقاد این کارشناسان تواضع و فروتنی و برخود منطقی با مشکلات نیز از دیگر دستاوردهای ارزشمند نزدیکی به خداوند متعال از طریق دعا است.

قران

امتیاز : 1


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 2 شهريور 1396 | 6:04 | نویسنده : مدیر | بازدید : 347

11 راه کاربردی و ساده برای تقویت فن بیان

­

­

­

راز افرادی که در ارتباط برقرار کردن مهارت دارند، چیست؟ همه‌چیز به رساندن پیام مربوط است. در ادامه‌ی این مقاله یاد می گیریم چگونه فن بیان‌مان را تقویت کنیم و واضح‌تر صحبت کنیم. مدیران کسب‌وکار به ارتباطات اهمیت زیادی می دهند. اگر می خواهید ارتباطات مؤثری برقرار کنید، تسلط بر آنچه لازم است بگویید و چگونگی بیان آن، فاکتورهای مهمی هستند. هرچند یکی از عناصر ارتباط کلامی معمولا اهمیت بیش تری دارد، شیوه ی صحبت کردن. 11 راه زیر در زمینه تقویت­فن بیان­به شما کمک می‌کند.

­

اهمیت نفوذ کلام و­فن بیان­در زندگی

­

فن بیان و سخنرانی چیزهایی نیستند که این روزها مد شده باشد!‌ برخلاف تصور بعضی‌ها که فکر می‌کنند چند سالی بیشتر نیست که آدم‌ها برای به کرسی نشاندن حرفشان خوب صحبت کردن را آموخته‌اند، اهمیت نفود کلام از همان روزهای اول که بشر به توانایی حرف زدن دست یافت، احساس شد.

مقاله مرتبط :­مبهوت کردن افراد

هرچند سخنرانی به همان سرعت به مفهومی که امروز می‌شناسیم تبدیل نشد. اولین کتابی که با جزئیات درمورد سخنرانی و آموزش آن پرداخته است به 4500 سال پیش برمی‌گردد. البته بیشتر تکنیک‌هایی که امروزه درمورد هنر نفوذ کلام و قانع کردن دیگران می‌دانیم به ارسطو، فیلسوف یونانی قرن سوم پیش از میلاد برمی‌گردد. نکته‌ی جالب در آموزش‌های ارسطو این است که تاریخ انقضای آنها نگذشته است و سخنرانان معروفی مانند جان اف کندی و مارتین لوتر کینگ هم از تکنیک‌های مشابهی برای افزایش نفوذ کلام خود استفاده می‌کرده‌اند و این نکات هنوز هم این روزها کاربرد دارند و قدیمی نشده‌اند.

اما اصلا چرا باید نفوذ کلام بیاموزیم؟ حداقل به این 3 دلیل هرکسی باید تا حدی با فنون سخنرانی و نفوذ کلام آشنایی داشته باشد:

­

­­­ تقریبا هر کسی در زندگی‌اش در شرایطی قرار می‌گیرد که باید برای جمعی صحبت کند، بخواهد از عقایدش دفاع کند یا لازم باشد کسی را متقاعد کند. پس بهتر است خودمان را برای آن روز آماده کنیم.

­­­ کارمندان با هر سمتی که داشته باشند، بر اساس توانایی سخنرانی در جمع و مهارت‌های ارتباطی به عنوان یکی از مهمترین مهارت‌هایی که باید کسب کنند رتبه بندی می‌شوند و پیشرفت می‌کنند.

­­­ نفوذ کلام و توانایی متقاعد کردن دیگران با هر موقعیت اجتماعی که داشته باشید می‌تواند در کار شما، در زندگی‌تان یا حتی در دنیا تغییرات بزرگی ایجاد کند.

فن بیان

همه ی ما تا به‌حال با افرادی سَر  و  کار داشته ایم که صدای شان خیلی گوش خراش، نازک یا مصنوعی بوده است. صحبت کردن بعضی افراد آنقدر ناخوشآیند است که پیام گفته‌شده را کاملا خراب می کند. شما در چند قدم می توانید کیفیت، لحن، حالت بیان و صدای تان را بهتر کنید. فقط به دانستن چند فوت‌و‌فن ساده و تمرین آنها نیاز دارید. از فرصت استفاده کنید تا صدای تان، توانایی متقاعد کردن افراد و تعهدتان به متنی که می خوانید را تقویت کنید. این یعنی کسب‌وکار و میزان رضایت مشتری  های‌تان ارتقا می یابد و خدمات شما را بیشتر به دیگران توصیه می کنند. حتی با اینکار می‌توانید سخنرانی حیرت‌انگیزی داشته باشید.

1. شمرده صحبت کنید

واضح صحبت کردن - تقویت قدرت بیان

­

­

با هر صدا و سرعتی که صحبت می کنید، «وضوح» کلید موفقیت‌تان است. شنونده باید قادر باشد تمام کلمات را بشنود، بنابراین هر عبارت مبهمی می تواند این وضوح را از بین ببرد. درست صحبت کردن را با تلفظ و ادای صحیح کلمات تمرین کنید. کِیتی شوارتز، مدیر شرکت دورام، در کارگاهی که با موضوع بهبود مهارت سخنرانی و تقویت­فن بیان­برای کسب‌وکار در کالیفرنیای شمالی برگزار شد، به نکته‌ی مهمی اشاره کرده است: «یکی از کارهایی که می توانید انجام دهید تا وضوح کلام تان را بیشتر کنید، کم کردن سرعت است.» افراد وقتی نگران هستند یا درباره ی آنچه می‌گویند تردید دارند، تمایل دارند سریع صحبت کنند. همچنین او می گوید: «شمرده صحبت کردن نه‌تنها فهم شنونده را از صحبت‌های شما تقویت می‌کند، بلکه باعث می شود مطمئن و آرام به نظر برسید.» معیاری خوب وجود دارد تا کیفیتِ سرعت صحبت‌تان را ارزیابی کنید، فرض کنید که شماره  تلفنی را می‌خوانید، فردی که گوشش با شماست، باید بتواند آن را یادداشت کند. برای تمرین سرعتِ گفتار، رشته ی بلندی از اعداد را بخوانید و حین انجام این کار آنها را در هوا یادداشت کنید. این تکنیک برای رسیدن به ضرب آهنگی عالی است و اینگونه می‌توانید نفوذ کلام داشته باشید.

مقاله مرتبط: چطور صدایمان را در صحبت جذاب‌تر کنیم؟

2. با اعتمادبه‌نفس صحبت کنید

­

«اِاِ…، سلام به همگی…، اسم من، اِاِ…، امینه.»

فن بیان

متأسفانه باید بگویم کسی به ادامه ی این سخنرانی گوش نمی کند. این مثال نشان می دهد که چگونه نداشتن اعتمادبه‌نفس به همه‌چیز لطمه می‌زند، مخصوصا به صدای‌تان.

­

احساس کنید حرفی که می‌زنید، متعلق به خودتان است. با تمام اعتمادبه‌نفسی که در دنیا وجود دارد، صحبت کنید. فرض کنید می خواهید با کاراته‌بازی، تعدادی بلوک محکم را بشکنید. اندکی تردید باعث می شود به جای بلوک ها دست‌های شما بشکنند.

مقاله مرتبط: فیلم آموزشی : 3 روش برای افزایش اعتماد به نفس

3. منظورتان را به‌درستی بیان کنید

­

نکته ی قبل در مورد اعتمادبه‌نفس موقع صحبت کردن بود و این نکته مربوط به لحنِ صحبت کردن با توجه به موضوع مورد بحث است. وقتی با اشتیاق صحبت می کنید، مردم تفاوت را حس می کنند. شاید این نکته‌، بسیار لطیف و کمی نامحسوس باشد اما در حقیقت وقتی در متن تان طنین انداز شود، صدای تان قابل قبول تر و متقاعد کننده تر به نظر خواهد رسید و این یکی از راه‌های تقویت قدرت بیان است.

4. خودپرستی را کنار بگذارید

تقویت­فن بیان­- یادگرفتن از دیگران

­

مایک تایسون می گوید:

­

­­­ باید در زندگی فروتن باشید، اگر فروتن نباشید، زندگی شما را فروتن می کند.

فن بیان

برای تقویت این مورد می توانید خودتان را با افرادی احاطه کنید که بهتر از شما هستند. می توانید از هم جواری با آنها درس‌های زیادی یاد بگیرید که از روش های دیگر، آموختن این درس‌ها امکان پذیر نیست و مهارت تان را ارتقا دهید. در کلاس ها و کارگاه هایی شرکت کنید که از افرادی تشکیل شده است که در حرفه شان از شما بهتر هستند. به تجربیات شان گوش کنید، ممکن است سخت باشد اما قطعا به بهتر شدن تان کمک می کند.

5. با صدای تان با ملایمت رفتار کنید

ملایمت - تقویت قدرت بیان

­

برخلاف یک نوازنده ی گیتار، پیانو یا طبل، هنگام سخنرانی، ابزار کار شما بدن تان است. ببینید چطور نوازنده های حرفه ای از آلات موسیقی شان نگهداری می کنند. باوسواس آن را تمیز، از آن محافظت، قطعات شکسته اش را تعمیر و در جای خوب و راحتی از آن نگه‌داری می کنند.

­

شما چطور با ابزار کارتان رفتار می کنید؟ برای نگه‌داری، مراقبت و حفاظت از طراوتش چه کارهایی انجام می دهید؟

­

برای حفاظت از صدای تان این نکات را رعایت کنید:

­

نفس عمیق بکشید و با استفاده از الگوهای تنفسیِ مناسب، گام اول را در این راه محکم بردارید. کیت دِوُر، مؤسس توتال وُیس، می گوید: «اگر به‌جای تنفسِ عمیق شکمی، از راه سینه و سطحی تنفس صحیح داشته باشید، صدای تان ضعیف تر و وحشت‌زده به‌نظر می‌رسد، همچنین این کار می تواند باعث کشش غیرضروری تارهای صوتی تان شود. وقتی اضطراب و استرس دارید یا وحشت زده هستید شاید کمی سخت باشد یادتان بماند نفس عمیق بکشید، اما نفس‌های آرام، عمق صدای تان را بهبود می بخشد و به شما کمک می کند مطمئن تر به نظر برسید.»

­

حتما با فواید نوشیدن آب آشنا هستید. زیاد آب بنوشید. دِوُر می گوید: «سیراب نگه داشتن بدن به کیفیت صدای تان کمک بسیاری می کند.» اگر در طول روز قهوه، نوشابه یا نوشیدنی های الکی بنوشید، ممکن است تارهای صوتی تان رطوبت لازم برای تولید بهترین صدای ممکن را نداشته باشند. همچنین او می گوید: «تارهای صوتی باید انعطاف پذیری خوبی باشند، چون با سرعت زیادی می‌لرزند.» تارهای صوتی زنان به طور متوسط 200 بار در ثانیه می لرزند، این عدد برای مردان حدود 120 بار در ثانیه است. با هر وعده ی غذایی، آب بنوشید. یک بطری کوچک آب را پر کنید و مرتب از آن کم کم بنوشید. شاید این مقدار آب زیاد به نظر برسد اما باید بدانید اغلب مردم کم تر از حد مورد نیازشان آب می نوشند.

­

از فریاد زدن پرهیز کنید. شوارتز می گوید: «عاشقِ فریاد زدن برای تشویق تیم مورد علاقه تان هستید؟ باید بگویم قطعا این کار برای تارهای صوتی تان خوب نیست.» فریاد زدن می تواند باعث کشیده شدن آنها شود و صحبت کردن را برای تان مشکل کند. در بدترین حالت، فریاد زدن می تواند به گره های صوتی و برآمدگیِ تارهای صوتی منجر شود.

­

حداقل 7 ساعت در شب بخوابید. یک صدای خسته، بد به‌نظر خواهد رسید. همچنین خستگی برای صدای‌تان مضر است.

­

زمزمه نکنید. این کار برای صدای تان مشکل ایجاد می‌کند و باعث کشیدگی تارهای صوتی تان می شود.

6. حواس‌تان به وضع نشستن یا ایستادن تان باشد

­

دِوُر اعتقاد دارد طرز نشستن یا ایستادن هم می تواند سخنرانی شما را تحت‌تأثیر قرار بدهد. صاف ایستادن یا نشستن به شما اجازه می دهد به خوبی نفس بکشید و صدای‌تان قدرت نفوذ بیشتری داشته باشد. کمی تکان دادن سر هم می تواند مفید باشد. اگر چانه تان را بالا ببرید و سرتان را کمی کج کنید، می توانید طنینِ صدای تان را کم کنید و در نتیجه صدای تان شفاف تر به گوش برسد. او می گوید: «اگر شانه های تان به هم نزدیک باشد و به سمت سرتان قوز داشته باشد، بخش بزرگی از قدرت بالقوه ی صدای خود را از دست می دهید.»

مقاله مرتبط: استفاده از زبان بدن در کسب و کار با 12 تکنیک فوق‌العاده

7. مراقب زیر و بَم صدای‌تان باشید

­

شوارتز می گوید: «معمولا صداهایی با شیب زیاد یا خیلی زیر، به دلیل اضطراب یا عدم اطمینان گوینده به وجود می آیند.» استفاده  از شیب صحیحِ صدا به شما کمک می کند ارتباطات بهتری برقرار کنید. می توانید بهترین اوج صدای‌تان را با گفتن «آ-ها» پیدا کنید (همان عبارتی که به جای «بله» در جواب یک دوست می گویید). شوارتز اعتقاد دارد که اوج صدای تان در هنگام صحبت کردن باید با «آ» همخوانی داشته باشد.

8. خودتان را آماده کنید

تقویت­فن بیان­- تمرین صحبت کردن

­

شاید باورتان نشود اما یک قهرمان دویِ سرعت المپیک، قبل از اینکه سعی کند رکورد دنیا را جا به جا کند، حداقل 3 ساعت را صرف گرم کردن تمام اعضای بدنش می کند. راستش را بخواهید من به جایی رسیده ام که قبل از پیاده روی حتما باید بدنم را گرم کنم، وگرنه عضلات پشت پایم به شدت درد می گیرند.

­

داشتن آمادگی یک ضرورت است. برای تقویت قدرت بیان تان هر روز صبح را با گرم کردن صدای تان شروع کنید. عضلات صورت تان را بکشید. برنامه های تان را به ترتیب اجرا کنید. یکی از تمرین‌هایی که برای گرم کردن تارهای صوتی می توانید انجام دهید ارتعاش لب‌ها با عبور هوا از بین آنهاست (برای آشنایی با این تمرین ویدئوهای­Lip Roll­را در اینترنت جستجو کنید.) ماهیچه‌های گردن تان را شُل کنید. تمرین های تنفسی تان را انجام دهید. حتی اگر زمانی برای گرم کردن صدای تان صرف نمی کنید، هر روز صبح 5 دقیقه را به آماده کردن صدای‌تان اختصاص دهید. این تکنیک برای صدای تان به‌طور شگفت انگیزی خوب و برای سلامتی‌تان مفید است. اگر هنوز فکر می کنید این ترفند احمقانه است، توجه داشته باشید «سلین دیون» که سال‌ها در زمینه ی خوانندگی تجربه دارد و در کارش بسیار موفق است هنوز هم، هر روز صبح را با این تمرین های پایه‌ای آغاز می کند.

9. «بدون آمادگی خواندن» را شروع کنید

­

در موسیقی، به توانایی خواندن یک برگه ی موسیقی (که تا به حال آن را ندیده اید) و نواختن آن به وسیله ی آلت موسیقی، «بداهه‌نوازی» می گویند.

­

برای سخنرانی های طولانی یا پروژه های بزرگ مثل صداگذاری کتاب های صوتی یا ویدئوهای آموزشی، ممکن است وقت تان برای چندین‌بار روخوانی متن، قبل از شروع کار تلف شود، بدون اینکه نیازی به این کار باشد. به جای آن می‌توانید تمرین کنید هنگامی که برای بار اول متنی را می‌خوانید، آن را خوب بیان کنید. ممکن است مدتی طول بکشد تا دهان و چشم های‌تان هماهنگ شوند اما این مهارت به‌خوبی با گام بعدی که از آن صحبت خواهیم کرد در ارتباط است.

10. تمرین کنید

­

برای تقویت قدرت بیان باید تمرین کنید. با اینکه دیگران بارها و بارها اهمیت تمرین کردن را برای نتیجه دادن کارها توضیح داده‌اند، ما هم در مورد آن صحبت می کنیم. بهترین هنرمندان دوبله می توانند هزاران کلمه را بدون ارتکاب اشتباه بیان کنند، اما برای به‌دست آوردن این مهارت، سال‌ها زمان لازم است. تمرین باعث از بین بردن نواقص می شود و صداپیشه ها از این راه به موفقیت می‌رسند.

­

خیلی‌زود روی غلتک می افتید و خواندن و گفتارتان به‌هم‌ پیوسته و بدون اشتباه می شود. به این ترتیب در وقت تان صرفه جویی، در کارتان پیشرفت و از مهارت تان سود کسب می‌کنید و قدرت نفوذ کلام‌تان را بالا می‌برید.

11. آرام باشید

­

شاید این آخرین نکته باشد اما مهم ترین مسئله است. چرا؟ چون اگر تازه کار هستید، هر یک از سخنرانی ها یا آزمون ها می‌تواند برای تان به آخرین‌شان هم تبدیل شود. پس همه چیز به این چنددقیقه یا حتی چندثانیه بستگی دارد و این موضوع می تواند شما را نگران کند. عمیق نفس بکشید و لبخندی بزنید (که می توانید صدایش را از طریق بلندگو بشنوید). به توانایی های خودتان اعتماد داشته باشید و بدانید فرقی ندارد چه اتفاقی می افتد، مهم این است که شما به بهترین شکل تلاش کرده اید.

­

امیدواریم با خواندن این متن یاد گرفته باشید که چطور مهارت‌های گفتاری‌ و فن بیان‌مان را ارتقا دهیم.

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 2 شهريور 1396 | 6:00 | نویسنده : مدیر | بازدید : 1598

علم ثروت

­

مهم ترین اصول پولدار شدن

­

­


مدت زمان مطالعه ی تخمینی مقاله مهمترین اصول­پولدار شدن­1 دقیقه می باشد­

مقدمه :

پولدارشدن­،­پول به شما حق انتخاب می دهد. ،سلامتی می دهد ،غیر ممکن ها را ممکن می کند، کارها را برای شما ساده می کند ،آرامش بیشتری بدست­می آورید و می توانید از نعمت هایی که برای شماآفریده شده است بیشتر و بهتر استفاده کنید.

علم ثروت

­

چرا پولدار نمی شویم

احتمالا بارها از خود پرسیده اید که چرا­پولدارنمی شویم .چه پاسخی دریافت کرده اید؟­احتمالاشنیده اید که می گویند پولدارها پولدار تر می شوند و معمولی ها همان طور می مانند و حرف هایی از این قبیل که­وضع اقتصادی خراب است وهر روز وضع مالی ما خراب ترمی شود و سرمایه برای کار نداریم وهرکس که پول داشته باشه­می تواند پولدار تر شود و بقیه افراد جامعه دیگر نمی توانند پولدار شوند­و دیده اید ، افرادی را که در خانواده های پولدار به دنیا می آیند نسبت به افرادی که در خانواده های معمولی به دنیا­می آیند­احتمال­ثروتمند شدن­آنها بیشتر است.

­

علت چیست؟ چرا احتمال­ثروتمند شدن­افرادی که در خانواده های پولدار به دنیا آمده اند بیشتر است؟

به نظر شما علتش نداشتن سرمایه و اوضاع بد اقتصادی کشور است؟

اگر به خاطر اوضاع اقتصادی کشور است که پولدار­نمی شویم ، پس چرا هر ساله افراد زیادی به ثروتمندان اضافه می شوند؟

اگر علت نداشتن سرمایه است پس چگونه افرادی از صفر شروع می کنند ­و کارآفرینان جدیدی در کشورمان معرفی می شوند؟

­


دانلود ­ویدیو رایگان مرتبط :­چگونه با قانون جذب ثروتمند شویم؟


کسانی که در خانواده های ثروتمند به دنیا می آیند باورهایشان با افرادی که در خانواده های معمولی به دنیا می آیند متفاوت است،­یکی از همین باور های تضعیف کننده که مانع­پولدارشدن­می شود این است که «در ایران نمی توان­پولدار شد».

علم ثروت

تکنیک هایی برای شناخت باورهایی که مانع شما می شوند :

افکار ما احساسات ما را می سازند و احساسات ما رفتار های ما را پس بسیار اهمیت دارد که چگونه فکر می کنیم و چه احساسی در ما ایجاد می شود.که در نتیجه رفتار های ما را شکل می دهند که آن­رفتارها انتخاب هایی است که مسیر زندگی مان را تغییر می دهند. در اینجا سوال هایی را می پرسم که بتوانید باورهای خود را بشناسید­و آنها را اصلاح کنید.

در مورد­پول­چگونه فکر می کنید؟

آیا پول خوب نیست؟

چرا می خواهیم پولدار شویم؟و چرا به پول نیاز داریم؟

پول چه کمکی به ما می کند؟

داشتن پول چه ضررهایی دارد؟ چرا؟


دانلود مقاله مرتبط :­علم ثروتمندی­

دانلود مقاله مرتبط :­ثروت


دلایل شما باورهای شماست :

­

­

­این باورها آیا سازنده هستند؟ یعنی در شما ایجاد حرکت می کند؟ به­پولدارشدن­شما و به دست یافتن به اهدافتان کمک می کند؟چه کسانی در اطراف شما هستند که مانع­پولدار شدن­شما می شوند؟چرا؟برای رفع این موانع چه کارهایی باید انجام داد؟اگر ثروتمند ترین باشید چه کارهایی با پولتان انجام می دهید؟تک به تک به این سوالات پاسخ دهید و لیستی برای آنها تهیه کنید.

در پکیج کسب ثروت وآرامش 100 باور پنهان که هیچ جا آنها را به شما نمی گویند را مورد بررسی قرار داده ایم و آنها را­به­باورهای سازنده تبدیل کرده ایم. که حرکت ، انگیزه ، اشتیاق را در شما چندین برابر می کند و راه برای­شروع­کسب و کار، کسب فرصتها و­رشد در کسب و کارتان­باز می کند.­

­5راز های پولدار شدن

هدف داشته باشید :

از چه کاری در زندگی بیش ازهمه لذت می برید؟خودتان را تصور کنید سرشار از ثروت هستید و همه چیز دارید­.آن موقع دوست دارید چه کاری را انجام دهید؟­بعد از اینکه هدفتان را تعیین کردید آن را با استفاده از روش smart ­یاداشت کنید.­روش smart این است که هدف باید مشخص، قابل اندازه گیری ،عمل گرا، واقع گرا و زمان گرا باشد.

علایق خود را دنبال کنید :

شما ­در کاری که به آن علاقه دارید می توانید خلاقیت بیشتری داشته باشید و جزئیات آن را ببینید.پس دنبال علایق خود بروید.مراقب سلامتی خود باشید: عقل سالم در بدن سالم است. با جسمتان مهربان باشید و به سلامتی خود اهمیت دهید.

مستقل باشید :

منتظر تعریف و تشویق دیگران نباشید. خودتان خودتان را تشویق کنید.منتظر نباشید تا دیگران به شما بگویند­چه کاری انجام دهید­و چه کاری انجام ندهید.شروع کنید و با مطالعه ، آموزش و با کمک از یک مشاور کارتان را به انجام رسانید.

شجاع باشید :

ترس و خجالت فقط باعث از دست دادن فرصت ها می شود. بر ترستان غلبه کنید ، می بیبنید که هیچ اتفاقی نمی افتد­و زمین­به آسمان نمی رسد.موانع فقط در ذهن شما هستند.

علم ثروت

سرمایه گذاری کنید :

یکی از رازهای­ثروتمند شدن­سرمایه گذاری است . افراد­ثروتمند­پولشان را سرمایه گذاری می کنند.باید پولتان را در جریان­(گردش) قرار دهید. همه چیز در جهان جریان دارد.

­


مقاله مرتبط :­رازهای-ثروتمند-شدن


نتیجه گیری :

سعی کنید از نکات بالا در­اهدافتان­استفاده کنید ، به شما کمک می کند تا هدفمند تر به سمت برنامه های خود پیش بروید ، همیشه به این فکر نکنید که باید از در خانواده پولدار به دنیا آمده باشید ، سعی کنید خودتان را به چالش بکشید ، و نکته آخر این است که پول جایی می رود که قدر آن را بدانند.­

با تشکر از توجه شما امیدواریم از مقاله­مهم ترین اصول­پولدارشدن­لذت برده باشید …­

علم ثروت

ثروتمندی­،­علم ثروتمندی­،­چگونه پولدار شویم؟­،­قانون جذب ثروت

امتیاز : 3


طبقه بندی: ،
,